logo

Saadet Partisinden Açıklama: “Kime hizmet ediyorsunuz?”

saadet partisi kestel
Kestel Saadet Partisi İlçe teşkilatı geçtiğimiz Cuma günü, Kestel Köy kahvesinde 30 Mart 2014 yerel seçimlerinden bir yıl sonra, Kestel Belediyesinin bir yıllık icraatlarını değerlendirmek üzere toplandı.
Göreve geldiğinden bugüne 3. dönemini ve bu dönemde 1. yılını tamamlamış olan AKP’li Kestel Belediyesi, daha önceki dönemlerde olduğu gibi, bu dönemde de seçim vaatlerini gerçekleştirmekten uzak bir görüntü sergilemektedir. Yıllardır çözülemeyen sorunlar, 50.000’i aşmış nüfusuyla Kestel’imizde giderek bir kangrene dönüşmektedir. Bu sorunlar karşısında, Kestel Belediyesinin icraatlarının değerlendirilmesini Saadet Partisi olarak siz saygıdeğer Kestel halkı ile paylaşmayı vazife biliyoruz.
Ulaşım; metronun gelişi ile Kestel halkına fayda sağlanmış olsa da; Metro durağının, bütün hazırlıkları yapılmışken, yerinin değiştirilmesi, Kestel halkımıza ve Kestel’e gelen misafirlerimize Kestel içi ulaşımda zorluklar yaşatmaktadır. Kestel’e ulaşmak için kullanılan metro vagonlarının fiziksel şartları düşünüldüğünde, sonuç hizmetten çok zahmet olmuştur.
Ayrıca, kent içindeki trafik sorunu da henüz çözülememiştir. Caddeler, sokaklar araçlarla doludur ve kent otoparkı da bu soruna çare olmaktan uzaktır.
Kapalı Pazar alanı, bugün hemen hemen Bursa’mızın her ilçesinde kapalı Pazar alanı varken, maalesef ilçe halkımız bu hizmetten mahrum bırakılmıştır. Yaklaşık 5 yıl önce A.V.P. Mah. Çınar Camii arkasındaki alan belirlenmiş ve yer sahiplerinden satın alınmıştır. Fakat, bu zaman zarfında Pazar alanı ile ilgili henüz bir faaliyet başlatılamamıştır.
Devlet Hastanesi: Yıllardır Kestel’imizin gündeminde olan Devlet hastanesi projesi de yönetimin sınıfta kaldığı konulardan biridir. Her şeyden önce, yer olarak yoğun trafik ve zehir kusan tekstil boyahaneleri arasındaki, eski Sarıyer alanının seçilmiş olmasına anlam verebilmiş değildir. Daha üç dört yıl önce eski aşkpınarı mevkii hastane yeri olarak belirlenmişken, buradan neden vazgeçildiği konusunda kamuoyu bilgilendirilmemiştir. Bugün hastane için belirlenen yerde “Hasatane hayırlı olsun” tabelası bir yıldan fazladır durmakta ve Kestel halkı ile adeta dalga geçilmektedir.
Üniversite: Yine Kestel’imizin en önemli gündemlerinden biri üniversitenin Kestel’imize kazandırılmasıdır. Kestel’imizin 3 milyon Tl parası dekanlığa daha kazma vurulmadan hibe edilmişken, henüz çivi çakılmaması manidardır. Kestel Belediyesi yönetimi bu konuda halkımızı “Tabela” hizmeti ile avutmaktadır.
Kentsel Dönüşüm: Özellikle Vani Mehmet mahallesinde gündem olan kentsel dönüşüm ile ilgili henüz bir çözüm bulunamadı. Vatandaşa ait arsalar için de inşaat ruhsatı verilmemektedir. Belediye, ne çözüm bulmakta ne de vatandaşa yardımcı olmaktadır.
Su: Bursa’mızın en büyük su havzasına sahip olmamıza rağmen, sağlıklı ve ucuz su içememek Kestel’imizin sorunlarındandır. Kestel halkı özellikle yaz aylarında çamurlu su kullanmak zorunda bırakılmakta ve hemen yanı başındaki kendi suyunu global şirketlerden para ödeyerek satın almak durumunda bırakılmaktadır. Yetkililere sormamız gerekir; Acaba kime hizmet ediyorsunuz?
Bu saydığımız sorunlarla birlikte mevcut belediye yönetimi çok büyük hizmetler olarak adlandırdığı bir takım projelerini de maalesef tam olarak halkın hizmetine sunamamış ve fayda sağlayandan çok israf eden durumuna düşmüştür. Örneğin; Kestel’imizdeki yüzme havuzu ayda 50 bin lira zararla çalıştırılmaktadır. Ve bu zarar kendilerine sorulduğunda, “Bizim değil, Büyükşehir Belediyesini zararı” cevabını vermekle aslında meselenin farkında olmadıklarını itiraf ediyorlar.
Yine geçen yıl Sosyal tesis, halkımıza tam manasıyla fayda sağlamamıştır. Daha projenin başında gelir getirici olmadığı itiraf edilmiştir ve Büyükşehir belediyesine devredilmiştir. Bu tesisten Kestel’imizin kazancı nedir? Yoksa buranın yapımından karlı çıkan milletimiz değil de birkaç kişi midir.?
Yine Kestel’imize yapılması planlanan Buz Hokeyi pisti tamamen gereksizdir ve israftır. Kestel’imizin daha önemli ve acil ihtiyaçları dururken, bu tür projelerle vakit kaybedilmemelidir.
Sonuç olarak,
Mevcut yönetimi hizmetlerinden dolayı alkışlamak ve tebrik etmek isterdik. Fakat, tüm bu yapılan ve yapılamayanları değerlendirdiğimizde; AKP’li Kestel Belediyesinin karnesi zayıflarla doludur ve mevcut yönetim sınıfta kalmıştır.
Bizler Saadet Partisi Kestel ilçe teşkilatı olarak, Kestel’imizin yukarıda siz kamuoyu ile paylaştığımız sorunlarının bir an evvel çözüme kavuşturulması ve vaatlerin hayata geçirilmesinin en yakın takipçisi olacağımızı bu vesileyle ifade ediyoruz. Kestel’imizin gerçek belediyecilik anlayışı ve insan merkezli hizmetlere kavuşması ancak Saadet belediyeciliği ile mümkün olacaktır denildi.

Share
279 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+6 = ?