Dolar : Alış : 2.9561 / Satış : 2.9614
Euro : Alış : 3.3198 / Satış : 3.3257
HAVA DURUMU
hava durumu

BURSA34°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 879 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Saadet Partisinin Adayı Mehmet AKBABA

25 Kasım 2013 - Bu yazı 963 kez okundu kez okunmuş
Ana Sayfa » KESTEL»Saadet Partisinin Adayı Mehmet AKBABA
Saadet Partisinin Adayı Mehmet AKBABA

sp kestel
Saadet Partisi Kestel İlçe teşkilatı, 2014 yerel seçimleri için, startını vererek çalışmalarına başladı. Bu anlamda geçtiğimiz gün Belediye Başkan Adayını, basına verdiği kahvaltı eşliğinde açıklayan Saadet Partisi Kestel ilçe teşkilatının programına, basın mensupları yoğun ilgi gösterdi. Saadet Partisi İl başkanı, Büyükşehir Belediye Başkan adayı, Gürsu ilçe başkanı, Gürsu Belediye Başkan Adayı ve Kestel’li yöneticiler kahvaltıda hazır bulundu.
Açılış konuşmasını yapan ilçe başkanı Eyüp KILIÇ, “Bu program bir aday tanıtım programı değildir. Aday tanıtımımızı 21 Aralık Cumartesi günü Kestel Kültür Merkezinde, Genel başkanımız Mustafa Kamalak’ın katılımıyla birlikte gerçekleştireceğiz. Kestel ve ülkemiz için telefonu, kapısı, yüreği açık efsane belediyeciliği, Kestel’e kazandırmak için yola çıktık. Belediye başkan adayımız Mehmet Akbaba’dır. Hayırlı uğurlu olsun. Düzenlediğimiz bu aday açıklama programına katıldığınız için hepinize teşekkür ederim” dedi.
İlçe başkanı Eyüp Kılıç’tan sonra söz alan Saadet Partisi Kestel Belediye Başkan Adayı Mehmet Akbaba; “ 2014 Yerel seçimleri Kestel Belediye Başkanı aday tanıtım toplantımıza hoş geldiniz,sefalar getirdiniz. Katılımlarınızdan dolayı hepinize çok teşekkür ederim.
2000 yılında üniversite hayatımızla birlikte başlayan teşkilat çalışmalarımız, bugün başta il Başkanımız, ilçe başkanımız ve yönetimimizin şahsımıza gösterdiği teveccüh ve duyduğu güven ile Saadet Partimizin Kestel Belediye Başkan Adayı olarak görevlendirilen bir kardeşiniz olarak karşınızdayım.
Görevlendirilen sözünün altını çizmek isterim zira Milli Görüşçü olmanın doğal bir sonucu olarak göreve talip olan değil, görev verilen olmak başlıca düsturumuzdur. Milli Görüş davasının herhangi bir kademesinde görev almış olmak yük değil, şereftir, onurdur. Bugün burada olduğumdan dolayı Cenab-ı Mevlaya şükrediyorum, bu göreve şahsımı layık gören tüm büyüklerime de tekrar teşekkür ediyorum. İzin verirseniz sözlerime kısaca kendimi tanıtarak başlamak istiyorum.
26/05/1980 tarihinde Bursa’da dünyaya geldim. İlk-orta-lise öğrenimimi Bursa’da tamamladıktan sonra 2000 yılında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Almanca Öğretmenliği Bölümünde öğrenim görmeye başladım. 2005 yılına kadar süren üniversite hayatımda Anadolu Gençlik Derneğinde çeşitli görevlerde bulundum ve Çanakkale Şube Başkanı olarak görevimi devrettim. Daha sonra Bursa’da çalışma hayatına başladım ve halen Satınalma Müdürü olarak devam ettiğim Yepsan A.Ş. şirketler grubunda Dış Ticaret görevlisi olarak göreve başladım. Aynı dönemde Anadolu Gençlik Derneği Bursa Şubesinde de gençlik çalışmalarına devam ettim. 2011 yılının Mart ayında geldiğimiz Kestel ilçesinde teşkilatçılığın gereği olarak çalışmalarımıza Kestel Anadolu Gençlik dergisinde devam ederken, Saadet Partimiz Kestel İlçe Başkanımızın davetiyle partimizin ilçe yönetiminde Gençlik Kolları Başkanı olarak Belediye Başkan adaylığı görevi verilene kadar görev yaptım. Evli,1 kız 1 erkek çocuk babasıyım.
Merhum Hocamız Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın Milli Görüş Hareketini başlattığı 1969 yılından bu güne görev yaptığı dönemlerde yapılan hizmetlerin tamamı “efsane” sıfatıyla tanımlanmıştır. Gerek merkezi hükümetlerde, gerekse yerel yönetimlerde en güzel çalışmaları Milli Görüşçü belediyeler yapmaya muvaffak olmuşlardır. Özellikle 1994-2004 yılları arasında 7 büyükşehir, 32 il,239 yerleşim yerinde belediyeler kazanılmış ve halkımıza hizmet edilmiştir. Biz de göreve gelir gelmez, bu tecrübeyle yola çıkarak, şu efsane hizmetleri bir an evvel halkımızla buluşturacağız:
“Rüşvet alan da veren de mel’undur” hadişi şerifi belediyenin en görünür yerine asacağız. Böylece; rüşvet, yolsuzluk, adam kayırmanın önüne geçmiş olacağız.
Halk meclisleri acilen kurularak, her-mahalle köyün ileri gelenlerini (muhtarı,öğretmeni,imamı vs) bir araya getirmek suretiyle o muhitin ihtiyaçları belirlenecek, aciliyet sırasına göre çalışmalara dört koldan başlayacağız. Böylece “ben yaptım oldu, ben karar verdim yapıyorum” dönemi sona ermiş olacak. Kestel’de halk yönetime dahil olmuş olacak.
(SE-DE) Seçtiğini denetle projesini hayata geçireceğiz. Halkımız abelirli periyotlarda hesap verilecek; bu dönem içinde neyi yapıp, neyi yapmadığımızı izah edeceğiz. Böylelikle şeffaf belediyecilik dönemi başlamış olacak.
Halkımızın en büyük sorunlarından bürokratik engellerin sona ermesi için BEYAZ MASA uygulamasını hayata geçirmek suretiyle halkımızın sorunlarını en kısa ve hızlı yoldan çözüme kavuşturacağız. Bugünkü iktidarın bizden kopya ettiği AKMASA uygulaması yeterli işlevi görmemiştir.
“İşin ehline veriniz” hadisi şerifi gereği işini layıkıyla yapanlarla devam edeceğiz, asla partizanlık ve hemşericilik yapmayacağız.
Belediye başkanının makam odasının kapısını söküp atacağız, böylece halk başkanı ile randevusuz görüşebilecek.
Yapılacak tüm bu çalışmaları; İbadet aşkıyla yapacağız.
Halka hizmetin Hakka hizmet olduğu anlayışıyla hareket edeceğiz.
Bu beldenin “velisinden de delisinden de sorumluyuz” anlayışıyla hareket edeceğiz.
Son olarak diyorum ki;
10 yıldır emaneti teslim ettiklerimiz bu emanete layıkıyla sahip çıkamadılar. 1500 ün üzerinde açılan yolsuzluk dosyalarının 600’ü Akp belediyelerine, 453 ü ise Chp belediyelerine ait. Böylesine vahim bir ortamdan düze çıkmak ve yeniden efsane “Milli Görüş” belediyeciliğini Kestel’imizin kıymetli halkı ile buluşturmak için gençlik heyecan ve enerjimizi 45 yıllık Milli Görüş tecrübesi ile buluşturacağız.31 Mart sabahı mazbatamızı belediye binası önünde almak üzere hepinizi Allah’a emanet ediyorum, kalbi şükranlarımı ve saygılarımı sunuyorum.

Yazıyı Sosyal Ağlarda Paylaşın

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika