logo

Saitabat şelalesinde trafik çilesi

İlçemizin en önemli mesire yerlerinden ve turistlerin akın ettiği Saitabat şelalesi şu sıralar en yoğun günlerini yaşamakta. Trafik sıkıntısının her geçen gün büyüyerek devam ettiği Saitabat mahallesinde, araçların yoğunluğundan dolayı yaşanan trafik kargaşasına, maalesef halen bir çözüm bulunmuş değil. Kestel Belediye başkanı Yener Acar’ın da sık sık bu bölgelere gitmesi ve bu soruna defalarca şahit olmasına rağmen, bu sıkıntının ortadan kaldırmak için bir çalışma yapmaması da dikkatlerden kaçmıyor.
Her hava sıcaklığında resmen izdihamın yaşandığı Sait abat şelalesi geçtiğimiz hafta sonu yine tıklım tıklımdı. Hava sıcaklıklarının artmasıyla serinlemek için yer arayan vatandaşlar, Saitabat Şelalesi’nde soluğu alırken, Hava sıcaklığı Bursa’da mevsim normallerinin üzerine çıktı.
40 dereceye ulaşan hava sıcaklığıyla birlikte vatandaşlar serinlemek için dağa ve yaylalara koştu. Uludağ’dan buz gibi akan kar sularıyla beslenen Saitabat Şelalesi, yerli ve yabancı turistlerin gözde mekanı oldu.
Vatandaşlar, buz gibi suya girip şelalenin altında yüzerek serinleme fırsatı buldu. Gördükleri doğa güzelliği karşısında hayretlerini gizleyemeyen vatandaşlar, bol bol fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi. Şelalede izdihama sebep olan vatandaşlar, “Havaların sıcak olması üzerine kendimizi buraya zor attık. Su buz gibi. Serinlemenin keyfine vardık. Burada yaşanan trafik sorununa umarız yetkililer en kısa zamanda bir çözüm bulurlar” dediler.

Share
877 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+1 = ?