logo

Şehit Polis İsmail Özbek İlk ve Ortaokulu Müdürü Ergin Kırbıyık’a tepkiler sürüyor

İlçemiz Esentepe mahallesinde bulunan Şehit Polis İsmail Özbek İlk ve Ortaokulunun öğrenci velileri, okul müdüründen yana bir hayli dertli. İşinin eğitim olduğunu unuttuğunu dile getiren veliler, bu müdürün çocukların yaşamlarından tutunda okulda giyindikleri elbiselere kadar karıştığını dile getirdiler. Bu konu hakkında gazetemize gelen veliler şikayetlerini şöyle dile getirdiler.

“Okul Müdürü Ergin Kırbıyık, daha önceleri de şikayet ve davalara konu olan bu müdürdür. Sürekli ayrıştırıcı ve ötekileştirici dili ve üslubu kullanmaya devam ediyor. Hakkında daha önceleri açılan dava ve şikayetler okul müdürünün kaba ve nobran tutumunu değiştirmemiş. Kendisi bu durumu okul kürsüsünden şöyle ifade etmiştir. “Hakkımda yapılan şikayetler ve davalar benim için zaman kaybı, ben ifademi verdikten sonra şimdi olduğum gibi görevimin başına geleceğim’’ diyerek hakkında yürütülen soruşturma ve davalara yaklaşımını bu şekilde ifade etmektedir. Buradan ilgili kurumlara İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, İl Milli Eğitim müdürlüğüne ve Kaymakama soruyoruz bu cüretti, güveni ve güvenceyi nereden almaktadır. Öğrencilerin etek boylarına müdahale ederken, “sen buraya okumaya mı geldin kendini erkeklere göstermeye mi geldin, bu nasıl kıyafet” diyecek kadar pervasızlaşan okul müdürü, aynı şekilde başka bir konuşmada, Yılbaşı kutlamanın haram olduğu, müslümanların yılbaşı kutlamayacağı ve kutlayana hakkını helal etmeyeceği şeklinde konuşmalarıdır. Buradan ilgili kurumları tekrar göreve çağırıyoruz. Bu okul müdürü bir an önce eğitimci kimliğine dönmelidir, bu ayrıştırıcı, ötekileştirici, bölücü dili terk etmesini talep ediyoruz. Buradan bilinmesini istiyoruz, çocuklarımızın geleceğine sahip çıkacağız, konun takipçisi olacağız, buradayız” diyen veliler, Bu okul müdürünün eğitim haricinde İHH ile de yakın temas içerisinde bulunduğunu, bir eğitimciden öte parti militanı gibi hareket ettiğini dile getirdiler.

     Okul müdürü Kırbıyık, hakkında ortaya atılan bu iddialara yetkililerin nasıl bir cevap vereceği veliler tarafından merak edilmeye başlandı.

Share
4196 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+2 = ?