logo

Şehit ve gazilerin çocuklarına hediye bisiklet

20380_DSC_4348_201509091355
Büyükşehir Belediyesi’nin geleceğin emanetçisi gençleri spora teşvik ettiğini söyleyen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Alacahırka Çocuk ve Gençlik Merkezi’ne devam eden ve derslerinde başarılı olan 55 öğrenciye bisikletlerini verdi, Bursa’daki şehit ve gazilerin çocuklarına da bisiklet hediye edileceğini söyledi.
Büyükşehir Belediyesi, Bursa’yı daha yaşanabilir ve sağlıklı bir şehir haline getirmek amacıyla sürdürülen çalışmalar kapsamında başarılı öğrencileri ödüllendirmeye devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Alacahırka Çocuk ve Gençlik Merkezi’ndeki eğitimlere katılan 55 başarılı öğrenciye bisikletlerini verdi. Törende yaptığı konuşmada, çocuklarla gençlerin spora teşvik edilmesinin önemine dikkati çeken Başkan Altepe, merkezdeki eğitimlerin önemine işaret etti. Büyükşehir Belediyesi’nin başarıyı desteklediğini kaydeden Başkan Altepe, “Bursa’yı sağlıklı bir şehir haline getirmeyi hedeflerken, başarılı gençlerimizi de bisikletle ödüllendiriyoruz. Çocuklarımızın ve gençlerimizin spora teşvik edilmesini önemsiyoruz. Gençlerimiz geleceğimizdir. Gençlerimizin en güzel şekilde yetişmeleri, sporcu, birikimli ve vizyon sahibi insanlar olabilmeleri bizim için çok önemli” diye konuştu.
“Kentlilik bilinci edinilmeli”
Bursa’nın ve Türkiye’nin geleceğini bugünün gençlerinin şekillendireceğini vurgulayan Başkan Altepe, son dönemde yaşananların tüm ülkeye acı verdiğini söyleyerek, “Bursa, örnek olmaya devam ediyor. Kentlilik bilinci, Bursa’yı tanımak, Bursa ile ilgili sorumluluk duymak ve Bursa’nın yıldızını parlatmak hepimizin görevi. Bugün öğrencilerimizin heyecanına ortak olurken, şehit haberleriyle de yüreklerimiz yanıyor, canımız acıyor. Büyükşehir Belediyesi olarak Bursa’daki şehit ve gazilerin çocuklarına bisiklet hediye edeceğiz” diye konuştu.
Alacahırka Mahallesi Muhtarı Fevzi Dursun da çocuk ve gençlik merkezinin bölgede yaşayan çocukların sağlıklı gelişimlerini desteklemesi açısından önemli olduğunu söyleyerek Başkan Altepe’ye hizmetlerinden dolayı teşekkür etti. Çocuklar da başarılarının ödüllendirilmesinin mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, Başkan Altepe’ye teşekkür ederken, tören günün anısına hatıra fotoğrafının çekilmesiyle sona erdi.

Share
211 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+3 = ?