logo

ŞEVKET YILMAZ POLİKLİNİĞİ KAPANSIN

kestelPoliklinik02
İlçemizde bulunan ve varlığı ile yokluğu arasında bir farkı olmayan, Kestel Şevket Yılmaz Polikliniği hakkında gelen şikayetler her geçen gün artmakta.
Hemşiresinden doktoruna, hasta bakıcısından, memuruna kadar kimsenin görevini tam anlamıyla yapmadığı, poliklinikte hastaların sürekli mağdur edilmesi, vatandaşları çileden çıkardı.
“Aman hasta gelmesin” mantığıyla yıllardan beri idare edilen bu sağlık kurumunun ilçemizde bulunmasını istemeyen vatandaşlar, Kestel Şevket Yılmaz Polikliniğinin kapanmasının, mevcut durumdan daha hayırlı bir hale geleceği fikrinde birleşiyorlar.
Geçtiğimiz gün, yaşadığı sıkıntıyı gazetemizle paylaşan bir vatandaşımız şöyle diyor; “Rahatsızlığım dolayısıyla, Kulak, Burun, boğaz doktoru için Kestel’de bulunan polikliniğe gittim. Fakat aldığım cevap, “Doktor Yok” oldu. Doktor hafta da bir gün geliyormuş. Bu da demektir ki, doktor geleceği gün hastalanın, onun haricinde Bursa’ya gidin. Böylesine verimsiz bir, polikliniğin ilçemizde olması, masraftan başka bir şey değildir. Yetkililerden buranın iyileştirmesini defalarca istedik. Fakat, hep yıllarca uyutulduk. O bakımdan hem yetkililer rahat etsin, hem de biz gideceğimiz yeri bilelim” diyerek, buranın kapatılmasının daha mantıklı olacağını söylediler.
Geçtiğimiz haftalarda, kafası yarılan bir çocuğa dahi ilk müdahalenin yapılmadığı bir poliklinik ilçemizde ne işe yarar merak konusu..
Sağlık Ocaklarının daha iyi hizmet verdiğine değinen vatandaşlar, Kestel Şevket Yılmaz Polikliniğine harcanan paranın, Kestel’de bulunan Sağlık ocaklarına harcanmasının daha mantıklı olduğunu dile getiren vatandaşlar, “İnsan sağlığıyla oynanmasına, yetkililerin biran önce dur demesi lazım. Ya, Şevket Yılmaz Polikliniği ihtiyaca cevap verir konuma getirilsin, ya da kapatılsın” fikrinde buluştular.
Tüm toplumun şikayetçi olduğu, bu sağlık kurumu için siyasetçilerimizin suskun kalması, çözümden yana bir çalışma yapmamaları da tepkiye neden oluyor.
Özellikle iktidarın başını ağrıtacak olan bu konuya, AKP’nin sahip çıkması ve bu sorunların giderilmesi için gerekenin yapılması bekleniyor.

Share
291 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+3 = ?