logo

Sinan Keleş Belediye Başkanının 5 Aylık icraatlarını değerlendirdi

 Cumhuriyet Halk Partisi Kestel Belediye Meclis Üyesi Sinan Keleş, AKP’li belediye başkanı Önder Tanır’ın 5 aylık icraatlarını gazetemize değerlendirdi. Keleş, Tanır’ın 5 ay boyunca 5 santim bile yol katedemediği belirterek şunları söyledi:

“31 Mart seçimlerinde göreve seçilen Belediye Başkanı Önder Tanır, hem sosyal konularda hem de hizmet noktasında kaplumbağa hızıyla ilerliyor. Diğer taraftan sosyal medya aracılığıyla da garip paylaşımları dikkat çekiyor. Vatandaşın hizmet noktasında en çok beklentisi trafik sıkışıklığına çözüm bulunulması noktasında, topu önce büyükşehire sonra da “oradan fayda çıkmayacak kendimiz bulacağız” demesine karşın, 5 ay sonunda gelinen nokta, su akar yolunu bulur hesabından gidiyor.
“Kaçak yapıyla mücadele noktasında çok etkin çalışacağız” diyen yerel iktidar bu konuda sözlerinin ve vaadlerinin arkasında boğulmuş durumda.
Temizlik konusunda, Kurban Bayramında sınıfta kalan Önder Tanır ve ekibi, hem çöp toplama hem de çöp kovalarının çevreye vermiş olduğu rahatsız edici kokulardan dolayı da vatandaşlara bu sıcak günlerde sıkıntı yaşattı.
Halk günleriyle göz boyamaya çalışan Tanır, bu uygulamanın ne kendi n ede vatandaş faydasına olmayacağını bildiğinden burada da boşa zaman kaybetmiş oldu.
Çevre sağlığı noktasında gözle görülür bir çalışma olmadığı gibi, herhangi bir planlamada göze çarpmıyor ve top taca atılarak sorumluluktan çıkılıyor.
Belediye personeli üzerinde yeniden yapılanmaya giden Tanır, AK Partili kadroları kendi içinde tasfiye yaparak liyakattan uzak tamamen itaat üzerine kurulan bir kadro ile yoluna devam etmek isteme isteği, ilçemizin hizmet noktasında ilerdeki günlerde sıkıntı yaşayacağının belirtisi olarak gözüküyor.
Sosyal medya aracılığıyla paylaşımlar yapan Tanır ve ekibi, özellikle Cuma günü mesajları belediyecilik hizmetinden uzak, din veya cemaat odaklı. Amacından uzak paylaşımlarla neyi hedeflediği kafaları karıştıran diğer bir konu olarak karşımıza çıkıyor.
Sosyal medyada tepki çeken diğer paylaşımlar ise, belediye adına katılınan açılış veya davetlilere Önder Tanır adına katılanı takdim etmeleri.
Belediye müdürlerinden ve AKP meclis üyelerinin hatırı sayılır kadar kişi ilçemizde oturmayıp hala ilçe dışında ikamet etmeleri, hizmet noktasında zayıf halka olarak karşımıza çıkıyor.
İhale ve personel alımlarında şeffaflıktan uzak olmaları, halen gizli ve kara noktaların olması Tanır’ın karnesinde eksi olan konular olarak göze çarpıyor.
Belediye idaresinde ahbap çavuş ilişkisini ön plana çıkaran Tanır, bu noktada kendi partisinden bile tepki topluyor.
İmar konusunda çelişkiler, farklı uygulamalar, mimar başkana yakışmayan diğer bir hizmet noktası.
Park ve Bahçeler noktasında geçmişten daha az bir hizmetle görev yapan Tanır ve ekibi uyarılara kulak tıkaması, vatandaşın sorguladığı diğer bir konu .
5 ayda 5 cm hizmet edemeyen Tanır’ın Kestel giriş kavşağı, sanayi, köylere hizmet, büyük projeler noktasında kalan 4.5 yılda çok zorlanacağını gösteriyor.
Sonuç olarak, 5 aylık icraata bakıldığında ;ESKİ TAS ESKİ HAMAM…film devam ediyor…

Share
410 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+10 = ?