logo

Sırada Yener Acar’mı var?

Bursa’da yapılan hizmetleri överken yere göğe sığdıramayan Cumhurbaşkanı ve de AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi ‘alaşağı’ yapması, bazı ilçe belediye başkanları arasında da telaş yaratmaya başladı.
Tıpkı Altepe, gibi görevden alınacağı bir süredir iddia edilen bazı ilçe belediye başkanları arasında Kestel Belediye Başkanı Yener Acar’ın da adı geçiyor. Bu durum o kadar yayılmış ki, karşılaştığımız vatandaşların “Acar’da görevden alınacak mı?” sorusuyla karşılaşıyoruz.
Yener Acar’ın görevden alınmasının yani AK Parti Genel Merkezi’nce istifasının isteneceğinin doğru olup olmadığını bilmiyoruz. Hatta görevden alınmasına gerekçenin ne olabileceğini de kimse bilmiyor! Bildiğimiz tek şey, Recep Altepe’nin görevinden istifa ettirilmesine sebep “metal yorgunluğu” gösteriliyorsa, Yener Acar için de aynı gerekçe öne sürülmesi normaldir.
Çünkü; Yener Acar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın görevlerinden alınacak belediye başkanları için ortaya koyduğu gerekçeler Acar’da neredeyse tümü mevcut. Heyecanını yetirmiş tavrı, meclis üyeleriyle geçimsizliği, proje üretememesi, belediyeye personel alımlarında hemşericilik yapması, bir vizyon projesinin olmayışı, kentsel dönüşümün altı yıldır fiyaskoyla sonuçlanmasıyla halkın mağdur edilmesi, üniversitenin bir türlü ilçeye kazandırılamaması, yanına aldığı kişilerin başkandan çok başkanlık yapması, özellikle de halkla ilişkilerinin yok denilecek kadar zayıf olması gibi daha pek çok eksiklikleri ilçe halkından tepki görmektedir.
Şunu da hatırlatmakta yarar var. Recep Altepe’nin bugün başına gelenler aylar öncesinden dillendirilmesine rağmen “Hepsi yalan” diye tepki göstermişti.

Share
258 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+5 = ?