logo

03 Ağustos 2018

Siyasette hızlılık ve ADD Kongresi….


Osman Fahri Ünal
osmanfahri@kestelyore.com

Her ilçede böyle midir bilmem. Ama, Kestel’de yerel seçimlerin çalışmaları her geçen gün hız kazanıyor.
Aday adayları bir bir ortaya çıkıyor.
Geçtiğimiz haftalarda en önemli aday adaylarından birisi Ali Kök, AKP’ye üye olarak, bütün hesap ve kitapları alt üst etti.
Kimisi; Ali Kök, aday adaylığını açıkladıktan sonra kabuğuna çekildi, kimisi de aksine çalışmalarına daha da hız verdi.
Elbette ki, çalışan meyvesini alacaktır.
Parti iktidar olunca, aday enflasyonunun yaşanmasını da doğal karşılıyor herkes.
Elebette, aynı yoğunluğu muhalefetten beklemek olmaz tabiî ki.
Geçtiğimiz gün almış olduğum bir duyuma şaşırdım.
CHP Kestel ilçe örgütünü birileri dışarıdan dizayn etmeye çalışıyor.
Oysa ki, bu partinin mevcut ilçe başkanı Belediye başkanlığına aday olacağını hemen her platform da açıklayarak, aday çıkmak isteyenlere “Sakın ha” mesajını vermişti.
Hatta, genel seçimlerin hemen sonrasında da bu mesaj duymak istemeyenlere karşı bir kez de Facebook canlı yayının da verildi.
Tüm bunlara rağmen, Bursa’dan Kestel’in dizayn edilmeye çalışılması, sırf mevcut ilçe başkanına karşı olduklarından dolayı bu hamlenin yapılması, siyasi ahlaka da sığmaz.
Kestel’in tanımadığı, bilmediği bir isimi ortalığa atarak bir kamuoyu oluşturmak istenmesi, başta düşünülen isime de haksızlık olur.
Ortalığa atılan “Yusuf Yıldırım” ismini ben tanımıyorum. Benim gibi, binlerce insanın da tanımadığına eminim.
Tanıyanlardan da, tanıtmalarını beklerim.

****** *********** ************

Atatürkçü Düşünce Derneğinin 15. Olağan Genel Kurulu 28 / 28 Temmuz Cumartesi – Pazar günleri Ankara’da Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezinde yapıldı. Kongreye, İlçemizden, Ramazan Kestane, Cevat Asa, Belgin Asa ve Burhan Gülsevdi katıldı.
Çarşaf liste usulü yapılan seçimde; Prf.Dr. Süheyl BATUM’un liderliğini yaptığı gruptan altısı yönetim kurulu eski üyesi olmak üzere 21 üye, Tansel ÇÖLAŞAN’ın liderliğini yaptığı gruptan da 4 yönetim kurulu eski üyesi 25 kişilik GYK’ya seçildiler. 2 gün süren kongreyi yaklaşık 2 bin kişi takip ederken, Oylama sonucunda Süheyl Batum 515 oy alırken, Tansel Çölaşan 442 oyda kaldı.
Bu arada, kongreden ve kongre boyunca geçirdiğimiz, yaşadığımız ve başıma gelen bazı notları siz okurlarımızla paylaşayım.
• Örneğin, Kurultay delegelerimizden birisi olan Burhan Gülsevdi’nin cebinde büyükçe bir akrep beslediğini öğrenmiş olduk.
• Diğer Kurultay delegemiz Cevat Asa’nın müthiş bir şekilde poz verdiğini, neredeyse her adım attığında resminin çekilmesinin isteğini de öğrenmiş olduk.
• Yol da, benim aşırı şekilde muhabbetçi olduğumu söylediler, bende yeni fark ettim.
• ADD Bursa delegesi Jülide Akköprü, Ankara’ya giderken değil de, Bursa’ya Dönüşte araçta konuğumuz oldu. Muhabbeti ve görüşleriyle bizi aydınlatmaya çalıştı ve ben Jülide Akköprü’nün “Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği başkanı” olduğunu öğrendim. Meğerse, bu dernek yaklaşık 15 yıldan beri varmış…
• CHP Osmangazi Meclis Üyesinin sevgili eşi Belgin Asa’nın dünyalar tatlı bir insan olduğunu öğrendik.
• Araçta, 5 kişi olmamıza rağmen farklı farlı düşünce ve söylemler olsa da, hoşgörünün çok güzel olduğu ortaya çıktı.
• Ankara Yenimahalle de, Başkent lokantasında insanların ne kadar güzel kazıklandığını, biz burada çorbaya 7-8 lira fazla derken, orada bir çorbaya 17 lira ödeyince, Kestel’li çorbacıların ne kadar kıymetli olduklarını anladık mesela.
• Cevat Asa, ile yapılan yolculuğun keyfine doyulmadığını da öğrendik. Bunu daha önceleri söylüyorlardı, söyleyenlerin haklı olduğunu öğrenmiş olduk.
• Cevat Asa’nın aracıyla gittik kongreye. Asa’nın aracının hiç yakmadığını, yakıt almak için istasyonlara girmediğini gördük.

Share
211 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • 16 Canımız son şehitlerimiz olsun

  26 Şubat 2021 Yazarlar

       Sevgili okurlarım;      Eğer bir coğrafyada insan öldürmenin çok fazla gerekçeleri varsa, o coğrafyada yaşayan toplumlarda cana kıymak rutin bir olay olur.      İnsan hayatı önemini kaybettiği noktada, başka sorunları konuşmanın bir anlamı yoktur.      Ben kendimi bildim bileli, islam coğrafyasında kan dökmek adeta sıradan bir olaydır.      Herkes kafasına göre bir neden buluyor, bu nedene göre öldürmesi gereken düşmanı oluyo...
 • BAKIŞ AÇISI VE FARKLILIK

  21 Şubat 2021 Yazarlar

       Bilgi türleri, farklı olur ve dünyaya bakış açıları farklıdır. Bir-çok, bütün-parça kuralı, bire bir iletişimde etkili olur. Bütüne ait olma, bütünün parçası olma, duygusu hissedilir.      Allah bir, kul çok, Allah bütün, kul parça olur. Bütünün parçaları eşit olur. Ümmet kavramı hem toplum hem birey için kullanılır. Cümle içinde anlam kazanır. Peygamber bir, ümmet çok olur, peygamber bütün, ümmet parça olur. Ümmet bir, ümmet çok olur. Ümmet bütün, ümmet parça olur. Millet bir, vatandaş çok olur,...
 • Ferhat Erol’a başarılar…..CHP’de Sözcü Değişikliği…

  21 Şubat 2021 Yazarlar

       Kestel’de Ak Parti denilince akla ilk gelen isimlerden birisi, kuşkusuz Ferhat Erol’dur.      Partinin kuruluşundan bu yana, inandığı çizgisinden hiç taviz vermeyerek, sağa-sola sapmadan ilerleyenlerden birisidir.      O yüzden, partinin içindeki bazı muhaliflerin Ferhat Erol’a karşı bir çekememezliği de söz konusudur.      Parti de, Gençlik kolları başkanlığı, İlçe teşkilat başkanlığı ve yönetim kurulu üyeliğinde bulunan Ferhat Erol’un Kestel’de AKP’...
 • Kırmızı konutlara dokunma yanarsın..!

  17 Şubat 2021 Yazarlar

       Kestel’e Belediye başkanı seçileli 2 yıl olan Önder Tanır, geçen bu süre içerisinde hiçbir şey yapmayarak, Kestel’in tarihine de geçmiştir bence..      Hayali projelerle halkı kandırıp zaman kazanmaya çalışan Tanır, geçtiğimiz hafta Kırmızı konutlarda oturan vatandaşlardan da kırmızı kart gördü.      “Kule aşığı” olarak gözümüzde yer edinen Önder Tanır, gitmiş olduğu yerlerde alışılmadık tepkilerle karşılaşıyor.      Konutlar kapalı Pazar ve otoparkta...