logo

03 Ağustos 2018

Siyasette hızlılık ve ADD Kongresi….


Osman Fahri Ünal
osmanfahri@kestelyore.com

Her ilçede böyle midir bilmem. Ama, Kestel’de yerel seçimlerin çalışmaları her geçen gün hız kazanıyor.
Aday adayları bir bir ortaya çıkıyor.
Geçtiğimiz haftalarda en önemli aday adaylarından birisi Ali Kök, AKP’ye üye olarak, bütün hesap ve kitapları alt üst etti.
Kimisi; Ali Kök, aday adaylığını açıkladıktan sonra kabuğuna çekildi, kimisi de aksine çalışmalarına daha da hız verdi.
Elbette ki, çalışan meyvesini alacaktır.
Parti iktidar olunca, aday enflasyonunun yaşanmasını da doğal karşılıyor herkes.
Elebette, aynı yoğunluğu muhalefetten beklemek olmaz tabiî ki.
Geçtiğimiz gün almış olduğum bir duyuma şaşırdım.
CHP Kestel ilçe örgütünü birileri dışarıdan dizayn etmeye çalışıyor.
Oysa ki, bu partinin mevcut ilçe başkanı Belediye başkanlığına aday olacağını hemen her platform da açıklayarak, aday çıkmak isteyenlere “Sakın ha” mesajını vermişti.
Hatta, genel seçimlerin hemen sonrasında da bu mesaj duymak istemeyenlere karşı bir kez de Facebook canlı yayının da verildi.
Tüm bunlara rağmen, Bursa’dan Kestel’in dizayn edilmeye çalışılması, sırf mevcut ilçe başkanına karşı olduklarından dolayı bu hamlenin yapılması, siyasi ahlaka da sığmaz.
Kestel’in tanımadığı, bilmediği bir isimi ortalığa atarak bir kamuoyu oluşturmak istenmesi, başta düşünülen isime de haksızlık olur.
Ortalığa atılan “Yusuf Yıldırım” ismini ben tanımıyorum. Benim gibi, binlerce insanın da tanımadığına eminim.
Tanıyanlardan da, tanıtmalarını beklerim.

****** *********** ************

Atatürkçü Düşünce Derneğinin 15. Olağan Genel Kurulu 28 / 28 Temmuz Cumartesi – Pazar günleri Ankara’da Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezinde yapıldı. Kongreye, İlçemizden, Ramazan Kestane, Cevat Asa, Belgin Asa ve Burhan Gülsevdi katıldı.
Çarşaf liste usulü yapılan seçimde; Prf.Dr. Süheyl BATUM’un liderliğini yaptığı gruptan altısı yönetim kurulu eski üyesi olmak üzere 21 üye, Tansel ÇÖLAŞAN’ın liderliğini yaptığı gruptan da 4 yönetim kurulu eski üyesi 25 kişilik GYK’ya seçildiler. 2 gün süren kongreyi yaklaşık 2 bin kişi takip ederken, Oylama sonucunda Süheyl Batum 515 oy alırken, Tansel Çölaşan 442 oyda kaldı.
Bu arada, kongreden ve kongre boyunca geçirdiğimiz, yaşadığımız ve başıma gelen bazı notları siz okurlarımızla paylaşayım.
• Örneğin, Kurultay delegelerimizden birisi olan Burhan Gülsevdi’nin cebinde büyükçe bir akrep beslediğini öğrenmiş olduk.
• Diğer Kurultay delegemiz Cevat Asa’nın müthiş bir şekilde poz verdiğini, neredeyse her adım attığında resminin çekilmesinin isteğini de öğrenmiş olduk.
• Yol da, benim aşırı şekilde muhabbetçi olduğumu söylediler, bende yeni fark ettim.
• ADD Bursa delegesi Jülide Akköprü, Ankara’ya giderken değil de, Bursa’ya Dönüşte araçta konuğumuz oldu. Muhabbeti ve görüşleriyle bizi aydınlatmaya çalıştı ve ben Jülide Akköprü’nün “Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği başkanı” olduğunu öğrendim. Meğerse, bu dernek yaklaşık 15 yıldan beri varmış…
• CHP Osmangazi Meclis Üyesinin sevgili eşi Belgin Asa’nın dünyalar tatlı bir insan olduğunu öğrendik.
• Araçta, 5 kişi olmamıza rağmen farklı farlı düşünce ve söylemler olsa da, hoşgörünün çok güzel olduğu ortaya çıktı.
• Ankara Yenimahalle de, Başkent lokantasında insanların ne kadar güzel kazıklandığını, biz burada çorbaya 7-8 lira fazla derken, orada bir çorbaya 17 lira ödeyince, Kestel’li çorbacıların ne kadar kıymetli olduklarını anladık mesela.
• Cevat Asa, ile yapılan yolculuğun keyfine doyulmadığını da öğrendik. Bunu daha önceleri söylüyorlardı, söyleyenlerin haklı olduğunu öğrenmiş olduk.
• Cevat Asa’nın aracıyla gittik kongreye. Asa’nın aracının hiç yakmadığını, yakıt almak için istasyonlara girmediğini gördük.

Share
186 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+10 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • TESPİH

  23 Kasım 2020 Yazarlar

  Tespih, Allah adını anmak-zikretmek- anlamı taşır. Tespih aynı zamanda, kutsal sözlerin tekrar edilmesini saymak için kullanılan bir aracın adı olur. Tespih taneleri, bir ipe dizilerek, tespih halkası oluşturulur.  Müslümanlar, otuz üç ya da doksan dokuz tespih tanesinden oluşan tespihler kullanırlar. Müslümanlar, namazdan sonra, tespih duası yaparlar. Otuz üçer defa, sübhânallah, elhamdülillâh, Allâhüekber sözlerini tekrar ederler. Budistler, yüz sekiz, Katolikler, altmış dört tespih tanesinden oluşan tespihler kullanırlar. Ortodoks Y...
 • Homeopati ile savunmamızı nasıl canlandırabiliriz?

  14 Kasım 2020 Yazarlar

  Homeopati, savunmamızı geliştirmek için harika bir müttefik olabilir Enfeksiyonlara yanıt verme yeteneği, temelde bağışıklık sistemimizin durumuna ve savunmalarımıza bağlıdır. Yemek, duygusal dengemiz ve yaşamsal alışkanlıklarımıza dikkat etmek, bağışıklığımızın düzgün çalışması için temel dayanaklardır. Homeopati ayrıca Savunmamızı geliştirmek için farklı eylem ve düzeylerde büyük müttefikimiz olabilir. Her doktor ve hastası, her bir vakada bu olasılıkları nasıl uygulayacaklarını bulmalı ve tanımlamalıdır. Homeopatik ilaçları...
 • DEPREM VE YAĞMACILIK

  13 Kasım 2020 Yazarlar

           İnsan özünde iyi midir kötü müdür sorusu, felsefenin sağlam tartışma alanlarından biri. Bu soruya belki herkes yaşadıkları üzerinden zaman zaman farklı cevaplar verebilir. Ülkemizin gerçeği olan deprem, her tekrar ettiğinde insanların enkaz altından canlı çıkmasına, hayatlarına geri dönebilmelerine dair umudumu 1999 depreminden kalan yağma hikayeleri gölgeler. Bu yağmacıların varlığı da insanın özünde iyi falan değil rezil bir yaratık olduğu fikrine iter beni.      &...
 • Suçlu onların batıl cahiliye düzenidir

  13 Kasım 2020 Yazarlar

       Sevgili okurlarım; Bir aydan fazla zamandır Tunceli ili Ovacık ilçesinin Yaka tarla köyündeyim. Köyde elektrik olmadığı için Elektrik ihtiyacını güneş paneli aracılığıyla karşılıyoruz. Bir kaç gündür hava yağmurlu olduğu için elektriksiz kaldık, onun için telefon, televizyon gibi araçlarımız devre dışı olmuş durumda ve Türkiye’deki önemli olaylardan haberdar değilim.      İzmir’de deprem olduğunu duydum. Fakat, ne derece bir tahribat yarattığı, can ve mal kaybı konusunda bilgim yok. Önemli oranda...