logo

SOSYAL TESİSLER AÇILDI

sosyal tesis kestel
Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne Kestel Belediyesi tarafından tahsis edilen ve BURFAŞ tarafından işletilecek olan Kestel Sosyal Tesisleri, törenle hizmete açıldı.

Bursa’nın merkezinde imza attığı hizmetlerle kente vizyon katan Büyükşehir Belediyesi, sosyal sorumluluk odaklı yatırımlarını ilçelere de taşımaya devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi’nin şirketlerinden BURFAŞ tarafından işletilecek olan Kestel Sosyal Tesisleri, törenle vatandaşların hizmetine açıldı.

Kestel’de hizmet bereketi
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın her köşesine eserler kazandırdıklarını belirterek, “Kestel’de rahmet var, bereket var, hizmet var. Kestel’e her geldiğimde büyük değişiklikler görüyorum. Kestel Belediye Başkanımız Yener Acar çalışıyor, hizmetlerin en iyisini yapıyor. Şu anda 30 Büyükşehir var ve onların yüzde 80’inde bugün Kestel’e kazandırılan tesis gibisi yok. İşte, hizmet belediyeciliği bu. Yener Acar’ın Kestel’de yapacak çok işi var. Çünkü arkasında Büyükşehir Belediyesi ve Recep Altepe var” diye konuştu.

“Halkımıza sevgimizi hizmetlerimizle gösteriyoruz”
Kestel’in en iyi hizmetleri aldığına işaret eden Başkan Altepe, “Kestel hizmete doymayacak, çünkü Kestel hizmetin en iyisine layık. Bizler hizmet insanıyız, halkımızı seviyoruz, halkımıza duyduğumuz sevgiyi de hizmetlerimizle gösteriyoruz. Şu anda Bursa’da 30 sosyal tesisimiz var, 21’i BURFAŞ tarafından işletiliyor. Kestel’in buluşma noktası olacak olan Kestel Sosyal Tesisleri de BURFAŞ tarafından işletilecek. Bizim hedefimiz, huzur kenti Kestel ve huzur kenti Bursa’yı oluşturmaktır” dedi.

“Bursa’nın yıldızı doğudan parlayacak”
Kestel’in öne çıkan bir ilçe olduğuna işaret eden Başkan Altepe, “Kestel’in bu dönemde yıldızı parlıyor. Türkiye ve Bursa gibi Kestel de her alanda değişiyor, gelişiyor. Kestel’in altyapısından, bölgenin tüm ihtiyaçlarına, yüzme havuzlarından spor salonlarına kadar her alanda hizmetlerimizi Kestel’e ulaştırıyoruz. Bursa’nın yıldızı doğudan parlayacak. Batıda böyle sosyal tesis yok” şeklinde konuştu.

“Kestel’e hizmete heyecan duyuyoruz”
Başkan Altepe, bir ay içinde Kestel’e ulaşımın daha da rahatlayacağını belirterek, “Bursa’ya 31 km mesafedeki metropolitan ilçe Kestel’in yıldızı parlıyor. Yollar, köprüler, otobanlara ulaşım rahatlıyor. İşin zoru bitti azı kaldı. Bursa ve Kestel ile ilgili düşündüğümüz çok iş var. Bursa olarak Avrupa şehirlerini geçmeye çalışıyoruz. Bir yandan şehir merkezi bir yandan da ilçelerde her alanda artık Büyükşehir var” diye konuştu. Altepe, hizmetlerini hayata geçirirken büyük mutluluk duyduklarını da sözlerine ekleyerek, “Kestel için büyük heyecan duyuyoruz. Kestel Belediyesi’nce 6 milyon TL’ye yapılan güzel bir tesisi açıyoruz. Bu tesis, hem gençler, hem kadınlar, hem de çocuklar ve yaşlılar için güzel bir tesis. Burası cıvıl cıvıl olsun, isteğimiz odur. İşi yapmak yetmiyor, değerlendirmek de lazım. Bu tesiste Kestelli vatandaşlarımız en kaliteli hizmeti en uygun şekilde bulabilecek. Herkes istediği saatte gelip buradan güvenle yararlanabilecek” dedi.

“Şehrin doğusu batısıyla yarışır hale geldi”
AK Parti Bursa Milletvekili Bedrettin Yıldırım da Kestel’in sınıf atladığına işaret ederek, “Kestel, bugün 5 yıldızlı bir tesise kavuştu. Burada çok güzel hizmet verilecek. Sadece Kestelliler değil, Gürsu’dan da Yıldırım’dan da Osmangazi’den de vatandaşlar gelip buradan yararlanabilecekler. Şehrin doğusu, batısıyla yarışır hale geldi. Önümüzdeki süreçte Bursa Teknik Üniversitesi de Kestel sırtlarında kurulunca ilçe 7 yıldızlı olacak. Bursa’da herşey daha güzel olacak. Bursa makus talihini hizmetlerle yendi” şeklinde konuştu.

Mega proje
Kestel Belediye Başkanı Yener Acar ise Kestel’de imza atılan hizmetlerle ilgili heyecanını ifade ederek, “Kestel’de tarihi bir gün yaşıyoruz. Kestel’de 10 yıllık emeğimizle ortaya koyduğumuz bir mega projeyi açıyoruz, heyecan duyuyoruz. Kestel 10 yılda Bursa’nın parlayan yıldızı oldu, olmaya da devam ediyor. Kestel’de gelecek 50 yıla yetecek altyapı hizmetleri Büyükşehir Belediyesi ve BUSKİ tarafından yapıldı” dedi.

“Bursa’nın doğusu batıya örnek olacak”
Kestel Belediyesi tarafından yapılan hizmetleri anlatan Acar, Büyükşehir Belediyesi’ne ve Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye ilçeye desteklerinden dolayı teşekkür ederek, “Kestel Belediyesi olarak yaptırdığımız bu tesisi, Büyükşehir Belediyesi’ne tahsis ettik. Önemli olan tesisin aktif halde çalıştırılmasıdır. Bu güzel sosyal tesis, 5 yıllığına Bursa Büyükşehir Belediyesi ve şirketi BURFAŞ tarafından işletilecek. Artık Bursa’nın doğusu batıya örnek olacak” dedi.
Tesiste ilçedeki gençlere de istihdam sağlandığını hatırlatarak Büyükşehir Belediyesi ve BURFAŞ’a teşekkür eden Acar, Kestel Sosyal Tesisleri’nde 100 araçlık otopark, fitness salonları, yüzme havuzu, hamam, sauna, kafeterya ve restoran, Hanımlar Lokali, gençlik merkezi, kuaför, çocuk oyun odaları gibi bölümlerin olduğunu vurguladı. Uludağ Mehteran Takımı’nın marşlarıyla renklenen törende konuşmaların ardından, Başkan Altepe, protokol üyeleriyle birlikte Kestel Sosyal Tesisleri’ni hizmete açarak tesisi gezdi. AK Parti Bursa Milletvekili Önder Matlı ve AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun ile Büyükşehir Belediyesi bürokratlarının da katıldığı açılış törenine Kestelli vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Share
299 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+4 = ?