logo

SP: “Esnafa bir dokun, bin ah işit”

Saadet Partisinin İl ve ilçelerde halkın sorunlarını ilk ağızdan dinlemek, olumsuzlukları tespit etmek ve siyasi çözüm öretmek amacı ile, başlattığı gurup çalışmalarının bu haftaki durağı, ilçemiz oldu.

     İlçe teşkilatının hazırladığı program çerçevesinde. “İlçe emniyet müdürü, Kestel Sivil Toplum Kuruluşları, iş yeri açılış ve esnaf ziyaretlerinde bulunana Saadet Partililer görmüş oldukları ilgiden hayli mutlu oldular.

SP İlçe Başkanı Mürsel Kaya yapmış olduğu yazılı basın açıklamasında; “Milli görüşün tek temsilcisi olan Saadet Partimizin, önce Ahlak ve Maneviyatı esas alan çalışmalar yapmaktadır. Milli Görüş hareketi, bünyesinde faaliyet gösteren elliye, yakın STK’larla dünyanın en güçlü Halk hareketidir.

ERBAKAN Hocamızın liderliğinde, tüm insanlığın saadeti için başlatılan milli görüş hareketi, ile kurulmasında öncülük ettiği onlarca STK’larla haklarını bilen bilinçli ve üreten toplumlar oluşturmak, Milli Görüşün, siyasi kanadı olan Saadet Partisi ile yaşanabilir Türkiye, hakka dayalı yeni bir dünya kurmayı hedeflenmişti. Bizlere düşen milletimizin mal emniyeti, can emniyeti, fikir hürriyetinin tehdit altında olduğu bu süreci tersine çevirerek, herkesin hakkı olan fikir Hürriyeti, kaynakların adil paylaşımı, güçlü aile bağlarının yeniden oluşmasını sağlamaktır.  Kestel ilçemize sağlık hizmet vermeye başlayan Eda Gündüz eczane, açılışına katıldık. “Eczacılar yaşadığı toplumların şifacı elleri, gönüllülük esasına dayanan, ücretsiz sağlık danışmanlarımızdır.” Özellikle gece nöbetlerinde, eczacılarımızın güvenliğini sağlamak, başta emniyet teşkilatımız olmak üzere hepimize sorumluluk yüklemektedir.  Yaptığımız esnaf ziyaretlerinde, esnafa bir dokun bin ah işit. “Ağır vergi yükü,!! kira elektrik, ve benzeri giderlere direnmeye çalışan esnaflarımız, son yıllarda her köşe başına açılan, kontrolsüz AVM’lere karşı ayakta kalmaları mümkün değil.  İşsizliğin bu kadar yüksek olduğu ülkemizde, küçük esnafımız kepenkleri kapatmak zorunda katılırsa, yeni işsizler olacağı gibi, kökü dışarda AVM’lerin süslü raflarındaki yabancı marka ürünleri alacak adam bulamazlar,  idarecilerimize hatırlatmak muhalefet görevimizdir” dedi.

Share
2623 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+4 = ?