logo

“Su Çeşmeden İçilmiyor..!

Özellikle Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin sloganı olan ve sonrasında tüm AKP’li belediye başkanlarının sahip çıktığı ve destek verdiği, “Bursa’da Su Çeşmeden içilir” sloganına, gün geçmiyor ki tepkiler dursun.
Geçtiğimiz gün gazetemize bu konu hakkında gelen elmalık bölgesi vatandaşları, “Her yağmur sonrasında biz çamurlu içmek zorunda mıyız” diye isyan ettiler.
Kestel’in sularının gerek su fabrikalarına, gerekse Büyükşehir belediyesine sürekli peşkeş çekildiğini iddia eden Kestel’li vatandaşlar, “Dünyanın içecek su ihtiyacını ilçemiz karşılarken, kendimiz çamurlu su içiyoruz. Bu; bizlere Allah’tan reva değil, başımızdaki beceriksiz yöneticilerin olaylara zamanında el koyamaması ve benim partilimdir, ses çıkarmayayım zihniyetinden kaynaklanmaktadır” dediler.
Kestel halkının da, alnın teriyle ödediği su faturalarının karşılığı olarak, temiz su içme hakkına sahip olduğunu dile getiren mahalleliler, “Hani Bursa’da su çeşmeden içiliyordu. Her şey yalan buyurun ilk önce kendiniz için bakalım, daha sonrasında vatandaş zaten içiyor.” diyerek tepkilerini dile getirip, içilecek su oluşturulmasını istediler.

Share
229 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+5 = ?