logo

“Su hırsızlığına son verin..!”

     “Tüyü bitmemiş yetimin hakkını çalmak” diye buna derler. Yıllardan beri, kullanılan bu suya bir kuruş para ödemeyen fabrikalar, ev ve villa sahipleri bunun bedelini nasıl ödeyecek..?

     Aradan 15 gün geçmesine rağmen, yetkili hiç bir kurumun işini yapmadığını gördük. “Bizden önce yapılmış” deyip konuyu geçiştirmeleri ise, hizmete olan sadakati gözler önüne koyuyor.

     “Yetkiliyim” diyen ve kulağının üstüne yatan, 50 – 100 lira su parasını ödeyemediği için suyu kesilen, suyunu kısıtlı olarak kullanmak zorunda kalan vatandaşın ahını alıyorsunuz haberiniz olsun..!

     Geçtiğimiz sayıda manşet haber olarak verdiğimiz “Suyu kim çalıyor?” haberimiz, ilçemizde oldukça ses getirdi.

     Eski adı ile bildiğimiz ve bitlice suyu, zamanın belediye başkanı Ergün Aksoy, tarafından fidancıların ürünlerini sulaması için tahsis edilmişti.

     Gelinen noktaya baktığımızda, fidancıların bu suyu kullanamadıkları, suyun kendilerine gelene kadar bir çok bölgede kesintiye uğradığı, suyun yolda villa, ev sahipleri, fabrikalar ve petroller tarafından çalındığını yazmıştık.

     Konuyla ilgili olarak, Buski Kestel Şube Müdürü Murat Daşoğlu ile görüştüğümüzde, “Buradaki su Kestel Belediyesine ait. Bu su hattında bazen arızalar meydana geliyor, arıza bakımı dahi Kestel belediyesi tarafından karşılanmaktadır. Ama, bu oldukça önemli bir konu. Biz, Buski olarak bu suyun analizini ve gerekli tetkiklerini yaptırıyoruz. Su içilebilir gibiyse kendi şebekemize bağlamak için gerekli protokollerin yapılacağına inanıyoruz” dedi.

     Konuyu Kestel belediyesine sorduğumuzda ise, konu üzerinde çalışıldığı söylendi.

Share
913 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+10 = ?