logo

SUYU KİM ÇALIYOR..?

     Zamanın Kestel belediye başkanı Ergün Aksoy, tarafından Kestel’li fidancıların ürünlerini sulaması için verilen bu su, aynı zamanda Kestel Aile Çay bahçesinin sulanmasında da kullanılıyor.

  Kaynağına gittiğimiz suyun akış gücünün oldukça fazla olduğunu görmemize rağmen, fidancılara gidene kadar suyun hiç akmadığına tanık olduk. Bu suyun başkaları tarafından yolda çalındığını dile getiren ilçemizin fidancılarından Tufan Çakır, “Yaz aylarında susuz kaldığımızdan dolayı bir sürü fidanımız telef oldu. Ürünlerim kuruyor. Konuyu Kestel belediyesine ilettiğimde, belediye ilgisiz kalıyor. Buski ise, “bu sudan bizim haberimiz yok” diyor. Bu ne başı bozuk bir düzendir böyle. Yetkililerin bile konudan haberi yok. Söylentiye göre, Mahallelinin ve Yol üzerindeki benzinliklerin bu suyu kaçak olarak kullandıkları  o bakımdan dolayı fidancılara su gitmediği söyleniyor. Burada gerek belediye, gerekse Buski, çıksın görevini yapsın. Eğer, bu suyu fidancılar kullanamayacaksa, Buski bu suya sahip çıksın diyen Çakır, Fidancılar kooperatifi başkanı Ali Güner’in de fidancıların sıkıntıları konusunda kendilerine yardımcı olmadığını ifade etti.

     Suyu akmadığı için binlerce lira zarara uğradığını dile getiren Kestel’li fidancı Tufan Çakır, “Bir sürü meyve fidanı ve süs bitkisini suyum olmadığı için çöpe atmak zorunda kaldım. Benim bu zararımı kim karşılayacak. Son anda Kestel Belediyesinden bir tanker su geldi de, fidanları hayata tutundurmayı başardık.” Dedi.

     Bu konuyla ilgili Kestel Belediyesinin ve BUSKİ’nin ne gibi bir tutum sergileyeceği daha şimdiden merak ediliyor.

Share
729 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+3 = ?