logo

14 Aralık 2020

TANK PALET NAMUSTUR VATANDIR !!!


Osman Fahri Ünal
osmanfahri@kestelyore.com

     Hani Adalet, Yargı ve ekonomide reformlar yapılacağından bahsetmişti, AKP Genel Başkanı sn. Erdoğan, Allah var hiç umutlanmamıştım. Son bir haftada yaşananlar gösterdiki böyle bir şey asla olmayacak, sadece gündem değiştirip gaz almak bütün mesele bu.  Gerçek olan, AKP’nin sertlik ve kavgadan besleniyor olması.

     Bir TV kanalında CHP Milletvekili A. Mahir Başarır’ın söylediği bir söz yüzünden fırtınalar kopardılar iyi mi. Başarır, bir kaç saniye içinde söylediği sözü düzelttiği halde ki, canlı yayınlarda bu tip hatalar olabiliyor bir linç kampanyası başlatıldı. Bu Ordumuz sevdalıları tarafından ki, onların ordumuzla ilgili söylediklerinden davranışlarından da   bahsedeceğiz, daha doğrusu gerçek yüzlerini göreceğiz.

     Mahir Başarır, o programda “Ordumuza öyle demek ister miyim hiç? Ben tank palet fabrikasının Katar’a satılmasından bahsediyorum” diyerek sözünü geri aldı, özür diledi. Ama, işin bu tarafı artık önemli değildi, sen misin bu sözü sarf eden, ver satırı gitsin. Daha ilginç olan ise, kulağını ve gözünü saraya çevirmiş olan RTÜK bu kanala ceza yağdırdı, akıl alır gibi değil. Hani ifade ve düşünce özgürlüğü, halkı bilgilendirme Demokrasi’den ve reformlardan bahsediyoruz ya.

     Bütün bu sorunları anında bitirmek o kadar kolay ki,  ama bunu yapamazlar. Çünkü şeffaf değiller, açıkla tank paleti kaça ve hangi şartlara Katara verdin, hediye olduğu söylenen 500 milyonluk uçağın mutlaka bir yazışması vardır, göster yoksa böyle bir belge  devletin malı da  olamaz o uçak, İstanbul borsasının %10’ununu kaç paraya Katar’a verildiğini ki, buna ihtiyaçta yoktu, bu kurumun 120 milyar dolar üzerinde serveti var bunları çıkıp bir açıklayabilsen karşında ne CHP kalır, nede İyi parti benden söylemesi.

     Şimdi gelelim ordumuz için söylenenlere, sessiz kalıp bugün kıyameti koparanlara Genel Kurmay 2. Başkanı idi sonra Genel Kurmay Başkanı oldu, şimdi Milli Savunma Bakanı olan sn. Hulusi Akar’a, ordumuzun subaylarına cami bombalayan dinsiz katiller sürüsü, fuhuşçu casuslar, Genel Kurmay Başkanlarına, gizli Yahudi diyebilen bir gazeteciye tepki koyacağına babasının ölümü daha sonrada kendi ölümü nedeniyle taziye mesajları gönderdi, bu Atatürk ve Cumhuriyet düşmanı için yeri doldurulamayacak bir boşluk olmuştur diyor mesajında. Yine bilinen bir isim iyi ki bunlarla savaşa girmemişiz, Türkiye bağırsaklarını temizliyor diyenlere karşı yine tık yok. O gün kuvvet komutanı olan  sn. Akar’dan, o gün  ordumuza bu kadar ağır hakaret edenlere sessiz kalıp, bu gün tank paletin Katar’a satılmasına karşı çıkan CHP’li vekil A. Mahir Başarır’a hesabını soracağız gibilerden laf ediyorsun, olmadı be sn. Akar, önce bu yaşananlara söylenenlere  bir cevabınız olmalıydı.

     DÜNYADA GERÇEKTEN BİR ÖRNEĞİ DAHA YOK-1-

     Kamu ihale kanunu, devletin bütün işleri, bu kanuna göre duyurulur ihaleye çıkılır ve yaptırılır. 18 yıldır iktidarda olan AKP, bu süre içinde bu kanunu kaç kez değiştirdi biliyor musunuz, arkanıza yaslanın ve bir bardak yanınızda su bulundurun, ne olur ne olmaz. Evet tam tamına 18 yılda 193 kez kamu ihale kanunu değiştirildi.  Neden buna gerek duyuldu derseniz, çok basit eşe dosta yandaş müteahhitte göre düzenlemeler yapıldı, böyle bir şey olabilir mi, aklımız almıyor koskoca bir devlet böyle yönetilir mi, çok yazık çok.

     DÜNYADA GERÇEKTEN BİR ÖRNEĞİ DAHA YOK-2-

     Varlık fonu diye bir kurum oluşturuldu, diğer demokratik ülkelerde de benzeri kurumlar var. Ama, bizdeki varlık fonunun bir özelliği var ki, demokrasi ile yönetilen hiçbir ülkede bu özellik yok olamazda. Devletin yani kamuya ait ne varsa bu kurum tarafından yönetiliyor, hakkında karar verilebiliyor, alınıyor, satılıyor devletin bankaları, fabrikaları, arazileri, taşınmaz malları aklınıza ne gelirse devlete ait olan, kamu yararına olduktan sonra tabi ki sorun yok fakat şeffaf olmalı bu tip kurumlar kaça aldı, kaça sattı bilinmeli, diğer bir çok şeyde olduğu gibi bu kurumumuzda da hiçbir şeyi bilme şansınız yok, öyle bir madde konmuş ki, Sayıştay dahi hiçbir kurum Varlık fonunu denetleyemiyor.

     Kalın Sağlıcakla…

Share
3249 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+5 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Çiftçinin Eyüp Kılıç’ı var

  21 Ocak 2021 Yazarlar

       Kestel’in her sorununa sahip çıkan bir Oda başkanı.      Kararlı ve dik duruşuyla, siyaset yapmaya çalışan oynaklara örnek olmayı da ihmal etmiyor.      Kendisini de eleştiriyor, çiftçiye yapılanları da.      Geçtiğimiz hafta, Gölcük köyünün barajında su kalmadığını ve buraya su basmanın toplamda maliyetinin 150 bin lira olduğunu duyunca çılgına dönen Kestel Ziraat Odası Başkanı Eyüp Kılıç, “Bunların Allah’tan korkuları yok” diyerek, görev başındaki i...
 • MUTLU OLMAK

  18 Ocak 2021 Yazarlar

  Üzgünüm, kırgınım kelimeleri yerine, davranışı belirterek, sitem etmek gerekir. Düşünce, kural, eylem bir bütündür. Düşünce, kural, davranış bir bütündür. İnanç kişiseldir. Hayatta inançların yeri vardır. Din, inançlardan biridir. Kurallara göre davranan kişiye, inanılır, güvenilir. Allah bütün, kul parça olur. Toplum bütün, birey parça olur. Toplumsal ilgi düşüncesi, toplumla ilgili ideal davranışları belirtir. Din kuralları, idealist özellik taşır. Toplumsal ilgi düşüncesi kuralları, idealist özellik taşır. Kul, Allah’a karşı sorumlu olur...
 • KİŞİSEL VERİLER VE GİZLİLİK

  18 Ocak 2021 Yazarlar

  Akıllı telefon ve kamera kullanımının artışı ile özel hayatın gizliliği ve kişisel veriler alanı hem büyük yara aldı hem de önemi arttı. İnsanların rızası olmadan görüntüleri, özel konuşmaları ve diğer kişisel bilgileri depolanmaya ve kullanılmaya başlandı. Hemen herkesin kullandığı whatsapp uygulamasının kişisel verilerin ve özel görüşmelerin tümünü kullanma iznini kullanıcılarından talep etmesi ile kullanıcıların büyük kısmı başka uygulamalara geçtiler. Whatsapp ın bu izni istemesi basit ticari kaygıların yanı sıra gerektiğinde istihbarî ...
 • GENÇLİK MECLİSİ ve DÜŞÜNCELERİM

  17 Ocak 2021 Yazarlar

      Değerli Okuyucular,     Kadirşinas  Dostlar;      Kanaatimce herkes istişare etmenin, bilgi paylaşımının önem ve değerini bilir. Şeffaflık, samimiyet ve tarafsızlık esaslı her Şura, her Meclis mükemmele yakın memnuniyet kaynağıdır. Katılımcı üyelerini motive eder. Çözüm bekleyen bir sürü konuda hedefi doğrultusunda üyeleri adına, ait olduğu grubun sesi soluğu olur. İlgili birimlere karşılıklı köprü olur.       Yazımızın konusu Kestel ilçemizde Gençlik...