logo

14 Aralık 2020

TANK PALET NAMUSTUR VATANDIR !!!


Osman Fahri Ünal
osmanfahri@kestelyore.com

     Hani Adalet, Yargı ve ekonomide reformlar yapılacağından bahsetmişti, AKP Genel Başkanı sn. Erdoğan, Allah var hiç umutlanmamıştım. Son bir haftada yaşananlar gösterdiki böyle bir şey asla olmayacak, sadece gündem değiştirip gaz almak bütün mesele bu.  Gerçek olan, AKP’nin sertlik ve kavgadan besleniyor olması.

     Bir TV kanalında CHP Milletvekili A. Mahir Başarır’ın söylediği bir söz yüzünden fırtınalar kopardılar iyi mi. Başarır, bir kaç saniye içinde söylediği sözü düzelttiği halde ki, canlı yayınlarda bu tip hatalar olabiliyor bir linç kampanyası başlatıldı. Bu Ordumuz sevdalıları tarafından ki, onların ordumuzla ilgili söylediklerinden davranışlarından da   bahsedeceğiz, daha doğrusu gerçek yüzlerini göreceğiz.

     Mahir Başarır, o programda “Ordumuza öyle demek ister miyim hiç? Ben tank palet fabrikasının Katar’a satılmasından bahsediyorum” diyerek sözünü geri aldı, özür diledi. Ama, işin bu tarafı artık önemli değildi, sen misin bu sözü sarf eden, ver satırı gitsin. Daha ilginç olan ise, kulağını ve gözünü saraya çevirmiş olan RTÜK bu kanala ceza yağdırdı, akıl alır gibi değil. Hani ifade ve düşünce özgürlüğü, halkı bilgilendirme Demokrasi’den ve reformlardan bahsediyoruz ya.

     Bütün bu sorunları anında bitirmek o kadar kolay ki,  ama bunu yapamazlar. Çünkü şeffaf değiller, açıkla tank paleti kaça ve hangi şartlara Katara verdin, hediye olduğu söylenen 500 milyonluk uçağın mutlaka bir yazışması vardır, göster yoksa böyle bir belge  devletin malı da  olamaz o uçak, İstanbul borsasının %10’ununu kaç paraya Katar’a verildiğini ki, buna ihtiyaçta yoktu, bu kurumun 120 milyar dolar üzerinde serveti var bunları çıkıp bir açıklayabilsen karşında ne CHP kalır, nede İyi parti benden söylemesi.

     Şimdi gelelim ordumuz için söylenenlere, sessiz kalıp bugün kıyameti koparanlara Genel Kurmay 2. Başkanı idi sonra Genel Kurmay Başkanı oldu, şimdi Milli Savunma Bakanı olan sn. Hulusi Akar’a, ordumuzun subaylarına cami bombalayan dinsiz katiller sürüsü, fuhuşçu casuslar, Genel Kurmay Başkanlarına, gizli Yahudi diyebilen bir gazeteciye tepki koyacağına babasının ölümü daha sonrada kendi ölümü nedeniyle taziye mesajları gönderdi, bu Atatürk ve Cumhuriyet düşmanı için yeri doldurulamayacak bir boşluk olmuştur diyor mesajında. Yine bilinen bir isim iyi ki bunlarla savaşa girmemişiz, Türkiye bağırsaklarını temizliyor diyenlere karşı yine tık yok. O gün kuvvet komutanı olan  sn. Akar’dan, o gün  ordumuza bu kadar ağır hakaret edenlere sessiz kalıp, bu gün tank paletin Katar’a satılmasına karşı çıkan CHP’li vekil A. Mahir Başarır’a hesabını soracağız gibilerden laf ediyorsun, olmadı be sn. Akar, önce bu yaşananlara söylenenlere  bir cevabınız olmalıydı.

     DÜNYADA GERÇEKTEN BİR ÖRNEĞİ DAHA YOK-1-

     Kamu ihale kanunu, devletin bütün işleri, bu kanuna göre duyurulur ihaleye çıkılır ve yaptırılır. 18 yıldır iktidarda olan AKP, bu süre içinde bu kanunu kaç kez değiştirdi biliyor musunuz, arkanıza yaslanın ve bir bardak yanınızda su bulundurun, ne olur ne olmaz. Evet tam tamına 18 yılda 193 kez kamu ihale kanunu değiştirildi.  Neden buna gerek duyuldu derseniz, çok basit eşe dosta yandaş müteahhitte göre düzenlemeler yapıldı, böyle bir şey olabilir mi, aklımız almıyor koskoca bir devlet böyle yönetilir mi, çok yazık çok.

     DÜNYADA GERÇEKTEN BİR ÖRNEĞİ DAHA YOK-2-

     Varlık fonu diye bir kurum oluşturuldu, diğer demokratik ülkelerde de benzeri kurumlar var. Ama, bizdeki varlık fonunun bir özelliği var ki, demokrasi ile yönetilen hiçbir ülkede bu özellik yok olamazda. Devletin yani kamuya ait ne varsa bu kurum tarafından yönetiliyor, hakkında karar verilebiliyor, alınıyor, satılıyor devletin bankaları, fabrikaları, arazileri, taşınmaz malları aklınıza ne gelirse devlete ait olan, kamu yararına olduktan sonra tabi ki sorun yok fakat şeffaf olmalı bu tip kurumlar kaça aldı, kaça sattı bilinmeli, diğer bir çok şeyde olduğu gibi bu kurumumuzda da hiçbir şeyi bilme şansınız yok, öyle bir madde konmuş ki, Sayıştay dahi hiçbir kurum Varlık fonunu denetleyemiyor.

     Kalın Sağlıcakla…

Share
3488 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+2 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • 10 Numara 5 yıldız yönetim!

  18 Eylül 2023 Yazarlar

       Babasının ani ve beklenmedik vefatı dolayısıyla, çok genç yaşta ticaretin göbeğinde kendisini bulan ve aldığı ticari terbiyeyle önce muhtarlığa 2 dönem soyunan ardından, Bursaspor yönetim kurulu üyeliğinde bulunan, hatta Bursaspor’a destek olabilmek adına bir tır bağışlayan, Bursaspor camiası içerisinde de ayrı bir yeri olan, MHP Kestel İlçe Başkanlığı yapan, ardından muhtarlık görevinden istifa ederek, siyasete MHP Kestel ve Büyükşehir Belediye meclis üyesi olarak devam eden, son yapılan yerel seçimlerde de, milletvek...
 • Sentez olmuş halkların vilayetidir Kerkük

  16 Eylül 2023 Yazarlar

       Sevgili okurlarım; Eğer çok boyutlu bir sorunla karşı karşıya iseniz o sorunu bütün boyutlarıyla ele alıp, kapsamlı bir çözüm bulmak zorundasınız. Eğer, çok boyutlu sorunun sadece bir parçasına odaklanarak bütününü çözmeye yeltenirseniz, kısır döngü içine düşersiniz, sorunu çözdüğünüzü zannederken kendinizde sorun olursunuz.      Bugün, yaşadığımız coğrafyada yaşayan toplumların maddi ve manevi sorunları iç içe geçmiştir, onun için bölge halklarının sorunları parça parça değil de, top yekün ele a...
 • CHP il kongresi

  15 Eylül 2023 Yazarlar

        Değerli Okuyucular,       Kadirşinas  Dostlar.       Kanaatimce bu hafta sonu, 17 Eylül 2023 Pazar günü, Atatürk kongre ve kültür merkezinde yapılacak olan CHP il kongresi Bursa’mız siyaseti ve hatta ilçemiz Kestel siyasetinin bence belirleyen bir aktivitesi olacaktır diye düşünüyorum. Kaybedilmiş Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin, demoralize olmuş millet ittifakının taraflarının yine yeniden ilimizde seçmelerin umutlarının yenilenmesi olacaktır.  &...
 • 101 YIL ÖNCE

  02 Eylül 2023 Yazarlar

       Evet… Tam 101 yıl önce Ordunun durumu iyi değil, askerin çoğunda ayakkabı yok yalın ayak, geceler soğuk, kaput, iç çamaşırı yok, yeterli suyu yok, süngüsü yok, süvarilerin kılıcı yok.      Köyde, kentte çocuklarını cepheye göndermiş anne, babaların unu, şekeri, Tuz’u, bezi yok, kaynamış mısırla, kavrulmuş buğdayla karınlarını doyurduğu günler, İstanbul’da bile açlıktan can vermiş bir sürü insan cesedi var çöplüklerde.      Birinci dünya savaşı galipleri Osmanlı’ya Sevr anla...