logo

14 Aralık 2020

TANK PALET NAMUSTUR VATANDIR !!!


Osman Fahri Ünal
osmanfahri@kestelyore.com

     Hani Adalet, Yargı ve ekonomide reformlar yapılacağından bahsetmişti, AKP Genel Başkanı sn. Erdoğan, Allah var hiç umutlanmamıştım. Son bir haftada yaşananlar gösterdiki böyle bir şey asla olmayacak, sadece gündem değiştirip gaz almak bütün mesele bu.  Gerçek olan, AKP’nin sertlik ve kavgadan besleniyor olması.

     Bir TV kanalında CHP Milletvekili A. Mahir Başarır’ın söylediği bir söz yüzünden fırtınalar kopardılar iyi mi. Başarır, bir kaç saniye içinde söylediği sözü düzelttiği halde ki, canlı yayınlarda bu tip hatalar olabiliyor bir linç kampanyası başlatıldı. Bu Ordumuz sevdalıları tarafından ki, onların ordumuzla ilgili söylediklerinden davranışlarından da   bahsedeceğiz, daha doğrusu gerçek yüzlerini göreceğiz.

     Mahir Başarır, o programda “Ordumuza öyle demek ister miyim hiç? Ben tank palet fabrikasının Katar’a satılmasından bahsediyorum” diyerek sözünü geri aldı, özür diledi. Ama, işin bu tarafı artık önemli değildi, sen misin bu sözü sarf eden, ver satırı gitsin. Daha ilginç olan ise, kulağını ve gözünü saraya çevirmiş olan RTÜK bu kanala ceza yağdırdı, akıl alır gibi değil. Hani ifade ve düşünce özgürlüğü, halkı bilgilendirme Demokrasi’den ve reformlardan bahsediyoruz ya.

     Bütün bu sorunları anında bitirmek o kadar kolay ki,  ama bunu yapamazlar. Çünkü şeffaf değiller, açıkla tank paleti kaça ve hangi şartlara Katara verdin, hediye olduğu söylenen 500 milyonluk uçağın mutlaka bir yazışması vardır, göster yoksa böyle bir belge  devletin malı da  olamaz o uçak, İstanbul borsasının %10’ununu kaç paraya Katar’a verildiğini ki, buna ihtiyaçta yoktu, bu kurumun 120 milyar dolar üzerinde serveti var bunları çıkıp bir açıklayabilsen karşında ne CHP kalır, nede İyi parti benden söylemesi.

     Şimdi gelelim ordumuz için söylenenlere, sessiz kalıp bugün kıyameti koparanlara Genel Kurmay 2. Başkanı idi sonra Genel Kurmay Başkanı oldu, şimdi Milli Savunma Bakanı olan sn. Hulusi Akar’a, ordumuzun subaylarına cami bombalayan dinsiz katiller sürüsü, fuhuşçu casuslar, Genel Kurmay Başkanlarına, gizli Yahudi diyebilen bir gazeteciye tepki koyacağına babasının ölümü daha sonrada kendi ölümü nedeniyle taziye mesajları gönderdi, bu Atatürk ve Cumhuriyet düşmanı için yeri doldurulamayacak bir boşluk olmuştur diyor mesajında. Yine bilinen bir isim iyi ki bunlarla savaşa girmemişiz, Türkiye bağırsaklarını temizliyor diyenlere karşı yine tık yok. O gün kuvvet komutanı olan  sn. Akar’dan, o gün  ordumuza bu kadar ağır hakaret edenlere sessiz kalıp, bu gün tank paletin Katar’a satılmasına karşı çıkan CHP’li vekil A. Mahir Başarır’a hesabını soracağız gibilerden laf ediyorsun, olmadı be sn. Akar, önce bu yaşananlara söylenenlere  bir cevabınız olmalıydı.

     DÜNYADA GERÇEKTEN BİR ÖRNEĞİ DAHA YOK-1-

     Kamu ihale kanunu, devletin bütün işleri, bu kanuna göre duyurulur ihaleye çıkılır ve yaptırılır. 18 yıldır iktidarda olan AKP, bu süre içinde bu kanunu kaç kez değiştirdi biliyor musunuz, arkanıza yaslanın ve bir bardak yanınızda su bulundurun, ne olur ne olmaz. Evet tam tamına 18 yılda 193 kez kamu ihale kanunu değiştirildi.  Neden buna gerek duyuldu derseniz, çok basit eşe dosta yandaş müteahhitte göre düzenlemeler yapıldı, böyle bir şey olabilir mi, aklımız almıyor koskoca bir devlet böyle yönetilir mi, çok yazık çok.

     DÜNYADA GERÇEKTEN BİR ÖRNEĞİ DAHA YOK-2-

     Varlık fonu diye bir kurum oluşturuldu, diğer demokratik ülkelerde de benzeri kurumlar var. Ama, bizdeki varlık fonunun bir özelliği var ki, demokrasi ile yönetilen hiçbir ülkede bu özellik yok olamazda. Devletin yani kamuya ait ne varsa bu kurum tarafından yönetiliyor, hakkında karar verilebiliyor, alınıyor, satılıyor devletin bankaları, fabrikaları, arazileri, taşınmaz malları aklınıza ne gelirse devlete ait olan, kamu yararına olduktan sonra tabi ki sorun yok fakat şeffaf olmalı bu tip kurumlar kaça aldı, kaça sattı bilinmeli, diğer bir çok şeyde olduğu gibi bu kurumumuzda da hiçbir şeyi bilme şansınız yok, öyle bir madde konmuş ki, Sayıştay dahi hiçbir kurum Varlık fonunu denetleyemiyor.

     Kalın Sağlıcakla…

Share
3288 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+3 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • İLETİŞİM DURUMU

  19 Nisan 2021 Yazarlar

  Bütün kavramına göre, bütünün parçaları eşit olur. Tanrı bütün, kul parça olur. Toplum bütün, birey parça olur. Kullar ve bireyler eşit olur. Bütün kavramına göre, iletişim kurulur. Bütün kavramı, soyutlama olur. Kullar bir bütün olur. Bütünün adına Allah denir. Bireyler bir bütün olur. Bütünün adına toplum denir. Kadın ve erkek bir bütün olur. Bütünün adına insan denir. Tez-antitez bir bütün olur. Bütünün adına sentez denir. Domates, biber, patlıcan bir bütün olur. Bütünün adına sebze denir. Elma, armut, kayısı bir bütün olur. Bütünün adın...
 • MONTRÖ

  14 Nisan 2021 Yazarlar

               Askerlik yapanlar bilir. Askerlerin bir istek ya da talep dile getirirken toplu hareket etmeleri kesinlikle yasaktır. Hele birden fazla kişinin imzaladığı bir belgeyi amirine sunmak toplu işlenen bir suçtur ve Askeri Ceza Kanunu’na göre ağır suç teşkil eder.             Emekli amirallerin bildirisini görünce aklıma bu geldi. Hangi akla hizmet, gece yarısı adeta bir muhtıra gibi açıklama yapma gereği hissettiler. He...
 • GENÇLİK ve HEMDE GÖNÜLLÜ

  13 Nisan 2021 Yazarlar

        Değerli Okuyucular,       Kadirşinas Dostlar ;       O kadar çok konu başlığı var ki, önceliklendiremiyorum. Bazı konuları ise seri olarak yazmak gerekiyor. Örneğin Mahallelerimiz-Köylerimiz veya Fırsat ve Feraset başlıklarının devamları var. İnşallah yazacağım. Hakeza Trafik ve Parklanmayı haftasına devamını yazacağım demiştim. Yazamadım.  Yazmam gereken BESOB-Çataltepe Büyük sanayi sitesi (!!!) aylardır yazamadığım bir konu. Gündemden düşmeyecek bir konu. Umutlar yok edildi. ...
 • Otoparktı Fitnes Salonu oluyor..! AKP’de Kazan kaynamaya başladı

  11 Nisan 2021 Yazarlar

       İlçemizin en büyük sorunlarının başında kuşkusuz Trafik gelmekte.      Trafik sorununu ve parklanmayı önlemek için yapılan, Kestel katlı otoparkın üst katında bu aralar ummalı bir çalışma yapılmakta.      Acaba, buraya ne yapılıyor diye araştırdığımızda; Böyle bir saçmalığın ancak Kestel’de bu yönetimce yapılacağı kanaatine biz de vardık.      Katlı otoparkın en üstüne fitnes spor salonu yapılıyormuş.     Oysa ki, çürümeye terk edilm...