logo

18 Ocak 2020

TARAFSIZLIK MASKESİ


Mehmet Güler
mehmet@kestelyore.com

     Sevgili okurlarım; bazı konular o kadar açık ki, tıpkı siyakla beyaz gibidir. Bu anlamda, emperyalist ve Siyonistlerin ülkelerimize müdahalesinin halklarımıza saldırmasının kabul edilir bir tarafı yoktur.

     Hangi gerekçeyle olursa olsun, onların İslam coğrafyasını kendi çıkarlarına uygun şekilde dizayn etmesini kabul edemeyiz. Planlarını boşa çıkarmak için, onlara karşı mücadele veren direnen bütün kişi ve toplulukların amasız, fakatsız yanındayız.

     Özellikle, Amerika’nın gönüllü uşaklığını yapan kimi ajanlar, emperyalistlerin Irak’ı işgal edip, Saddam’ı idam etmesinde ve Libya’ya saldırıp Muammer Kaddafi’yi linç edip şehit etmesinde, takındıkları tavrı bugün de Amerika’nın haince pusu kurup, canice katlettikleri Kasım Süleymani için sergilemekteler. İran ile Amerika’yı aynı kefeye koyarak halklarımızın, emperyalizme ve siyonizme karşı birleşip savaşmasını engelleme gayretindeler. Kasım Süleymani, Irak’ta Suriye’de emperyalistlere ve Siyonistlere karşı o ülkelerin yerel halkını örgütleyip direnmesini sağlıyordu. Her an öldürüleceğini bildiği halde, ölümü pahasına savaşmaktan vazgeçmeyecek derecede davasına inanmış bir kişiydi. O ve onun gibiler, emperyalizme siyonizme karşı İslam coğrafyasını savunan kahramanlardır. Birilerinin “Amerika ile İran aynıdır” safsatası direnenlerin ve direnerek şehit olanların önemini azaltmaz. Siz ne yaparsanız yapın, halklarımız sizin ajanlık ve uşaklık yaptığınız efendilerinize karşı birleşecek, savaşacak ve kazanacak.

     Ulusal kurtuluş savaşında kuyruğunu, bacakları arasına alıp defolup gittikleri gibi, topraklarımızdan defolup gidecekler.

     Benim bu noktada söyleyeceğim tek bir söz vardır: Dışarıdan İslam coğrafyasına saldırarak, yakıp yıkıp katledenlere karşı savaşan düşmanımda olsa onunla beraberim. Saldırganların yanında olan dostumda olsa onun karşısındayım. Tarafsızlık maskesi taksa bile benim için fark etmez, onun da karşısındayım.

     Zira, “Görünen köy kılavuz istemez” misalinde olduğu gibi, her şey apaçık ortadayken kelime oyunu yapmak hedef şaşırtmaktır. İslam ülkelerindeki despot iktidarlara karşı mücadele ayrı konu. Sapla samanı karıştırmak gibi bir niyetim yok.

Share
2378 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • BESOB – BESKOOP-2

  16 Ocak 2022 Yazarlar

       Kadirşinas Okuyucular.      Değerli  Can  Dostlar.      Bu haftada aynı konuyu, aynı başlıkla, edinebildiğim bilgilerin ışığında, dışarıdan bir bakışla değerlendirmelerde bulunacağım. Düşüncelerimi paylaşacağım.       Milletimizin büyük bir kesimini oluşturan esnafımızın dertleri derdimizdir. Onlar halkımızın her kesimi ile sürekli temas halindedirler. Halkımızla iç içe hayat sürmektedirler. Esnaflarımız berber, lokantacı, şoför, tam...
 • Mesleki kıskançlık mı..? MHP Sessizliğini koruyor

  16 Ocak 2022 Yazarlar

       Kestel Belediye başkanının, ne kadar kindar bir insan olduğunu bilmeyen neredeyse yok gibidir.      “Dağları ben yarattım” edasında bir kibire sahip olan Önder Tanır, göreve geldiğinden beri personeller ile oynamaya devam ediyor. Bunu yaparken de belediyeyi zarara uğrattığını da hiç düşünmüyor.      Şöyle ki, Eyüp Özkaya isimli bir mimarı (Mesleki kıskançlık da diyebiliriz), daha öncede Belediyede görmek istemiyorum, onunla çalışmayı düşünmüyorum diyerek, işten çıkarmış so...
 • Bence, Kestel Belediyesine Kayyum Atanmalı!

  08 Ocak 2022 Yazarlar

       Cuma saati öncesi ve sonrasında, Kestel meydanında basın açıklamaları vardı.      Öncesinde; CHP, sonrasında İyi Parti yaptı.      Her iki basın açıklamasına farklı pencereden bakılsa da, hemen hemen konu aynıydı.      Önder Tanır’ın İki ilçe başkanı hakkındaki iftira iddiaları…      Basının karşısına ilk çıkan Hatice Doğan, Önder Tanır ile bugüne kadar bir bardak çay dahi içmediğini, odasına gitmediğini, herhangi bir kişi veya ...
 • İMAMOĞLU ADAY MI OLACAK?

  06 Ocak 2022 Yazarlar

              Ekrem İmamoğlu’na karşı son günlerde artan yıpratma kampanyasının sebebini bilmek zor. Ancak Belediye seçimleri öncesinde muhalefetin adaylarına karşı Belediyelere teröristleri dolduracakları gibi toplumun ciddiye almadığı bazı suçlamalar yapılmıştı. Ankara’da elektrik faturalarını teröristlerin getireceği, İstanbul’da da benzer şekilde teröristlerin istihdam edileceği gibi açıklamalar hafızalarda taze. Bu iddialar ters tepti ve iktidar bloğu seçimleri kaybetti. Ancak bundan ge...