logo

18 Ocak 2020

TARAFSIZLIK MASKESİ


Mehmet Güler
mehmet@kestelyore.com

     Sevgili okurlarım; bazı konular o kadar açık ki, tıpkı siyakla beyaz gibidir. Bu anlamda, emperyalist ve Siyonistlerin ülkelerimize müdahalesinin halklarımıza saldırmasının kabul edilir bir tarafı yoktur.

     Hangi gerekçeyle olursa olsun, onların İslam coğrafyasını kendi çıkarlarına uygun şekilde dizayn etmesini kabul edemeyiz. Planlarını boşa çıkarmak için, onlara karşı mücadele veren direnen bütün kişi ve toplulukların amasız, fakatsız yanındayız.

     Özellikle, Amerika’nın gönüllü uşaklığını yapan kimi ajanlar, emperyalistlerin Irak’ı işgal edip, Saddam’ı idam etmesinde ve Libya’ya saldırıp Muammer Kaddafi’yi linç edip şehit etmesinde, takındıkları tavrı bugün de Amerika’nın haince pusu kurup, canice katlettikleri Kasım Süleymani için sergilemekteler. İran ile Amerika’yı aynı kefeye koyarak halklarımızın, emperyalizme ve siyonizme karşı birleşip savaşmasını engelleme gayretindeler. Kasım Süleymani, Irak’ta Suriye’de emperyalistlere ve Siyonistlere karşı o ülkelerin yerel halkını örgütleyip direnmesini sağlıyordu. Her an öldürüleceğini bildiği halde, ölümü pahasına savaşmaktan vazgeçmeyecek derecede davasına inanmış bir kişiydi. O ve onun gibiler, emperyalizme siyonizme karşı İslam coğrafyasını savunan kahramanlardır. Birilerinin “Amerika ile İran aynıdır” safsatası direnenlerin ve direnerek şehit olanların önemini azaltmaz. Siz ne yaparsanız yapın, halklarımız sizin ajanlık ve uşaklık yaptığınız efendilerinize karşı birleşecek, savaşacak ve kazanacak.

     Ulusal kurtuluş savaşında kuyruğunu, bacakları arasına alıp defolup gittikleri gibi, topraklarımızdan defolup gidecekler.

     Benim bu noktada söyleyeceğim tek bir söz vardır: Dışarıdan İslam coğrafyasına saldırarak, yakıp yıkıp katledenlere karşı savaşan düşmanımda olsa onunla beraberim. Saldırganların yanında olan dostumda olsa onun karşısındayım. Tarafsızlık maskesi taksa bile benim için fark etmez, onun da karşısındayım.

     Zira, “Görünen köy kılavuz istemez” misalinde olduğu gibi, her şey apaçık ortadayken kelime oyunu yapmak hedef şaşırtmaktır. İslam ülkelerindeki despot iktidarlara karşı mücadele ayrı konu. Sapla samanı karıştırmak gibi bir niyetim yok.

Share
2350 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+4 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • AKP’DEN İSTİFA EDEN EDENE…

  25 Eylül 2021 Yazarlar

       Türk siyaseti, tarihinde hiç olmadığı kadar içine düştüğü çıkmazı kendi siyasi döngüsü içerisinde yol bulmaya çalışsa da, maalesef toplumun beklentilerine hala çözüm bulabilmiş değildir. Ülkenin uzun süre iktidarında olan siyasetçiler şunu çok iyi öğrendiler; “Bu ülkede, halkın beklentilerine cevap bulamayan siyaset hiçbir zaman iktidarda kalamayacak, halkın beklentilerine cevap veremeyenlerde kendilerini siyasetin dışında bulacaktır.      Ülkede yaşanan siyasi ve ekonomik krizi dış güçlere veya...
 • AŞISIZLARA GETİRİLEN KISTLAMALAR HUKUKA UYGUN MU?

  21 Eylül 2021 Yazarlar

              Aşı olmayanlara getirilen yasaklar sadece Türkiye’de değil, dünyada da tartışma konusu. Şehirlerarası yolculuklarda, okullarda, işyerlerinde ya aşı ya da PCR testi zorunluluğu insanları hem aşıya zorlamak için, hem de toplum sağlığını korumak adına yapılan bir uygulama.             Son dönemde yoğun bakım istatistiklerinden de açıkça anlaşıldığı üzere Covid-19 nedeniyle yoğun bakımda yatan hastaların çok büyük bir kısmı...
 • UYUMUŞ ÖYLE Mİ

  15 Eylül 2021 Yazarlar

       Dostlar; AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın partisi ile yaptığı bayramlaşma konuşmasında, uyuduğu buna rağmen konuşmaya devam ettiği, dilinin dolaştığı bu kadar zaman geçtiği halde muhalefet tarafından dile getirilmeye halen devam ediliyor. Ülkede o kadar çok gündem var ki, bunu dikkate alan bile yok. Türkiye gibi bir ülkeyi tek başına yönetmeye kalkarsan buna yetişemezsin haklı olarak yorgun düşüp uyursun, ha sağlığında bir sorun varsa bu başka bir şey ve oldukça da önemli durum, hepimizi de ilgilendirir. Günü gününe sağlığ...
 • Gaflet ve delalet uykusu

  15 Eylül 2021 Yazarlar

       Sevgili okurlarım; Kişinin usulüne uygun doğru işler yapabilmesi için, yaşadığı çağda insanlığın ne gibi sorunlarla karşı karşıya olduğunu algılaması, çözümünün nasıl olabileceğini ve kendisinin ne yapması gerektiği konusunda fikir sahibi olması lazım. Söz konusu şeylerin yapılması için akıl etmek ve düşünmek icap eder. Zira, akıl etmeyen, düşünmeyen kişinin doğru şeyler yapmasının olanağı yoktur. O her zaman gaflet ve delalet içinde olur,  çağımızın şu anki aşamasında genel anlamda bütün insanlığın, özelikle kend...