logo

18 Ocak 2020

TARAFSIZLIK MASKESİ


Mehmet Güler
mehmet@kestelyore.com

     Sevgili okurlarım; bazı konular o kadar açık ki, tıpkı siyakla beyaz gibidir. Bu anlamda, emperyalist ve Siyonistlerin ülkelerimize müdahalesinin halklarımıza saldırmasının kabul edilir bir tarafı yoktur.

     Hangi gerekçeyle olursa olsun, onların İslam coğrafyasını kendi çıkarlarına uygun şekilde dizayn etmesini kabul edemeyiz. Planlarını boşa çıkarmak için, onlara karşı mücadele veren direnen bütün kişi ve toplulukların amasız, fakatsız yanındayız.

     Özellikle, Amerika’nın gönüllü uşaklığını yapan kimi ajanlar, emperyalistlerin Irak’ı işgal edip, Saddam’ı idam etmesinde ve Libya’ya saldırıp Muammer Kaddafi’yi linç edip şehit etmesinde, takındıkları tavrı bugün de Amerika’nın haince pusu kurup, canice katlettikleri Kasım Süleymani için sergilemekteler. İran ile Amerika’yı aynı kefeye koyarak halklarımızın, emperyalizme ve siyonizme karşı birleşip savaşmasını engelleme gayretindeler. Kasım Süleymani, Irak’ta Suriye’de emperyalistlere ve Siyonistlere karşı o ülkelerin yerel halkını örgütleyip direnmesini sağlıyordu. Her an öldürüleceğini bildiği halde, ölümü pahasına savaşmaktan vazgeçmeyecek derecede davasına inanmış bir kişiydi. O ve onun gibiler, emperyalizme siyonizme karşı İslam coğrafyasını savunan kahramanlardır. Birilerinin “Amerika ile İran aynıdır” safsatası direnenlerin ve direnerek şehit olanların önemini azaltmaz. Siz ne yaparsanız yapın, halklarımız sizin ajanlık ve uşaklık yaptığınız efendilerinize karşı birleşecek, savaşacak ve kazanacak.

     Ulusal kurtuluş savaşında kuyruğunu, bacakları arasına alıp defolup gittikleri gibi, topraklarımızdan defolup gidecekler.

     Benim bu noktada söyleyeceğim tek bir söz vardır: Dışarıdan İslam coğrafyasına saldırarak, yakıp yıkıp katledenlere karşı savaşan düşmanımda olsa onunla beraberim. Saldırganların yanında olan dostumda olsa onun karşısındayım. Tarafsızlık maskesi taksa bile benim için fark etmez, onun da karşısındayım.

     Zira, “Görünen köy kılavuz istemez” misalinde olduğu gibi, her şey apaçık ortadayken kelime oyunu yapmak hedef şaşırtmaktır. İslam ülkelerindeki despot iktidarlara karşı mücadele ayrı konu. Sapla samanı karıştırmak gibi bir niyetim yok.

Share
2243 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+8 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Şampiyonun Ardından

  28 Kasım 2020 Yazarlar

       Değerli Okuyucular,     Kadirşinas  Dostlar;      Bir şampiyonun ardından yazmak zormuş. Hemde bayağı zormuş. Ne yazacaksın, nasıl başlayacaksın. Giden uğurlanıyor, ama unutulmuyor...     Güle güle Reşit ağabey.  Güle güle ŞAMPIYON. Güle güle güzel insan. Allah rahmet eylesin. Mekanın aydınlık , sorgulanman kolay olsun.        Seni unutamayız. Seni unutmayacağız. Çünkü sen Dadaşlar diyarı Erzurumumuz’un bu millete hediye ettiği, Ana...
 • Cevabı kendiniz bulun

  28 Kasım 2020 Yazarlar

       Sevgili okurlarım.      Dünyadaki bütün insanların kusurları vardır. Yani mükemmel insan yoktur.      Kusursuz sandığımız ve kendimize idol seçtiğimiz kişilerin  bir çok hata ve kusurları vardır, zira hata yapmak insanın fıtratında vardır.      Fakat kişinin kusurlu davranışı konusunda bilmemiz icap eden çok önemli bir durum var.      Kişi yanlış davranışı; bile isteye, kasten mi yapıyor, yoksa istemediği halde bilinçsiz...
 • TESPİH

  23 Kasım 2020 Yazarlar

  Tespih, Allah adını anmak-zikretmek- anlamı taşır. Tespih aynı zamanda, kutsal sözlerin tekrar edilmesini saymak için kullanılan bir aracın adı olur. Tespih taneleri, bir ipe dizilerek, tespih halkası oluşturulur.  Müslümanlar, otuz üç ya da doksan dokuz tespih tanesinden oluşan tespihler kullanırlar. Müslümanlar, namazdan sonra, tespih duası yaparlar. Otuz üçer defa, sübhânallah, elhamdülillâh, Allâhüekber sözlerini tekrar ederler. Budistler, yüz sekiz, Katolikler, altmış dört tespih tanesinden oluşan tespihler kullanırlar. Ortodoks Y...
 • Homeopati ile savunmamızı nasıl canlandırabiliriz?

  14 Kasım 2020 Yazarlar

  Homeopati, savunmamızı geliştirmek için harika bir müttefik olabilir Enfeksiyonlara yanıt verme yeteneği, temelde bağışıklık sistemimizin durumuna ve savunmalarımıza bağlıdır. Yemek, duygusal dengemiz ve yaşamsal alışkanlıklarımıza dikkat etmek, bağışıklığımızın düzgün çalışması için temel dayanaklardır. Homeopati ayrıca Savunmamızı geliştirmek için farklı eylem ve düzeylerde büyük müttefikimiz olabilir. Her doktor ve hastası, her bir vakada bu olasılıkları nasıl uygulayacaklarını bulmalı ve tanımlamalıdır. Homeopatik ilaçları...