logo

“Tarım arazilerimizi bilinçsiz projelerinize kurban etmeyeceğiz”

     İyi Parti Kestel ilçe başkanı Emin Elüstü, Erdoğanköyde yapılması planlanan Katı Atık Depolama Tesisinin bölgeye büyük tahribatlar ve zararlar vereceğini ifade ederek, İl Yönetimi ile birlikte Erdoğanköyde basın toplantısı düzenleyerek, vatandaşlara destek verdi.

     İyi Parti Kestel İçe Başkanı Emin Elüstü’nün basın açıklaması aynen şöyle:

““Şuan bulunduğumuz köyümüz Erdoğan köy eski adı ise Dimboz dur.Öncelikle içinde bulunduğumuz bu toprakların kıymetinden bahsetmek isterim.Bu topraklar öyle bir topraklardır ki bu topraklar Nice medeniyetlere yer tutmuş. Destansı cenkler yapılmış şehitler verilmiş.Gazi Alplerimiz bu topraklarda kahramanca cenk etmiştir . En önemli savaşlardan Koyunhisar Savaşı bu topraklarda olmuştur.

   Koyunhisar savaşından bahsedecek olursak, Bursa tekfuru ve birkaç tekfur ittifak edip, kalabalık asker toplayarak Osmangazi ve gazi alplerimize doğru yürümüştür. Koyunhisarda başlayan savaşlar Dimboz yani içinde bulunduğumuz Erdoğan köyümüze kadar gelmiştir. Ve savaşta Bizans tekfurlarına karşı savaşan Osmanlı kuvvetlerinin başındaki Aydoğdu bey ve Alplerimiz bu topraklarda şehit olmuştur.

   Aydoğdu bey’i tanıtacak olursak; Osmanlı devletinin kuruluşunu pekiştiren , İznik ve Bursa’nın önünü Osmangazi’ye açan aynı zamanda  Osmangazinin yeğeni ve Gündüz Alp’in oğludur.

   İşte bu topraklar öyle bir topraktır ki kıymeti paha biçilemez. Öyle bir topraktır ki her karışı kahraman askerlerimizin kanıyla sulanmıştır.

    Şimdi ben buradan sesleniyorum Sayın Alinur AKTAŞ Sayın Önder TANIR  isimsiz kahramanların sembolü olan Osmanlı devletimizin kurucusu AYDOĞDU BEY ‘ in kabrinin bulunduğu bu topraklara değer katmak yerine çöplüğü mü reva görüyosunuz.Yazıklar olsun sizlere !

    Yıllardır bakımı olmamış görmezden gelinmiş  AYDOĞDU Bey, türbesine giden yol bile köstebek yuvası gibidir bu sizin ayıbınızdır.Bu büyük kahramanın ve etrafında bulunan alplerimizin kabirlerinin bulunduğu bu yere bir bayrak dahi dikmekten acizsiniz. Bu mu yerli ve milli belediyecilik ?

   Bu kahraman Alplerimizin  bulunduğu mezarlık otluğa dönmüş illa bakılması için rant mı olması gerekiyor.

   Ama ben buradan sesleniyorum ;

Kıymetli köy halkımız , ben İyi Parti Kestel İlçe Başkanı Emin Elüstü, olarak söz veriyorum. Oraya yakışır şekilde Türk Bayrağımızı ve Kayı Bayrağımızı İyi Parti  olarak biz dikeceğiz. Atalarımıza şükranlarımızı onlara saygı göstererek, kabirlerine sahip çıkarak sunmalıyız. Lafta değil yaptıklarıyla milli olunur.

    Bu halk hayal kırıklığından bıktı yoruldu. Önce Hurdacılar sitesi, sonra mezarlık, şimdide katı atık aktarma merkezi. Yahu, Bursa’nın Doğusu Bursa’nın çöplüğü mü. Sizin hizmet anlayışınız bu mu ?

    Mezarlığı, Katı atık aktarma merkezine karşı değiliz, yapacaksan vatandaşlarımızın daha uygun dediği  yere yapacaksın. Sizin belediyecilik anlayışınız verimli mera arazilerini ceza evi, hurdacılar sitesi, Katı atık Aktarma merkezi diye beton yığını haline getirmek mi ? 

    Buradan tüm hemşehrilerimizin önünde sesleniyorum; Sayın Önder TANIR, bir tane bile  kesilen ağacın hesabını soracağız. Ormanlarımızı, meralarımızı, ovalarımızı tarım arazilerimizi bilinçsiz projelerinize kurban etmeyeceğiz.

   Çiftçimiz kan ağlarken, birde onların verimli olanlarını yok edip mi vurmak istiyorsunuz. Çiftçimiz destek beklerken onları bu saçma projelerle mi meşgul ediyorsunuz.

   Artık ben yaptım oldu mantığı yok. Yanlışın karşısında dimdik duracağız. Sorunların çözüme kavuşana kadar da  takipkiçisi olacağız. Katı atık aktarma merkezinin buraya yapılmasına sonuna kadar karşı olduğumuzu belirterek,  vatandaşlarımızın yanında olduğumuzu kamuoyuna duyururum.”

Share
511 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+7 = ?