logo

12 Ekim 2020

Temiz hava istiyoruz


Ramazan Kestane
ramazan@kestelyore.com

     Belediye Başkanı Önder Tanır’ın baskıcı ve faşizan tutumundan dolayı, Belediye meclisini terk eden CHP’liler, bu tutumun değişmesini istediler.

     Meclise sürekli önerge adı altında görüşülmeden dosyaların geldiğini belirten CHP Meclis üyeleri, burada ne yapılmak isteniyor. Neden meclise getirilmek istenen konular daha önceden tartışılmıyor diyerek meclisi terk etmişlerdi.

     Meclisin devamında da gördük ki, küçük ortak her şeye tam destek vermeye devam ediyor.

     Küçük ortağında desteğini alan Başkan Önder Tanır, mecliste adeta istediğini de rahatça yapabiliyor.

      Önce İyi Parti’nin ardından CHP’nin meclisi terk etmesinin ardından psikolojisinin tamamen alt üst olduğu fark edilen Tanır, meclisin devamında da aşağılayıcı söylemler kullanmaktan kaçınmadı.

     Tabi tüm bunlara küçük ortağın sözcüsü de tam destek vermeyi ihmal etmeyerek, körler sağırlar, birbirini ağırlar sözünü bize bir kere daha hatırlattılar.

     Burada İyi Parti ve CHP’nin tepkilerini yerinde buluyorum.

     18 yıldan beri genelde ve yerelde iktidar olacaksın. Ama, halkın menfaatine bir şey yapmayacaksın.

     Hava kirliliği konusunu sürekli taca atıp, elimizden bir şey gelmiyor diyerek kapatamazsınız.

     Bugün İl sağlık müdürlüğünde oturan bürokratlar sizlerin bürokratları, bunu bilmeyen mi var. Gerekli cezalar ve uyarılar yapılırsa, eminim ki, Kestel az da olsa biraz rahatlar.

     Pandemi döneminde uygulanan sokağa çıkma yasaklarında, ilçemizin ne kadar temiz bir havaya sahip olduğunu hep birlikte gördük.

     Aynı havayı solumak bizim hakkımız.

     Belki Başkan Tanır’ın akrabaları burada oturup ikamet edebilir. Ama, kendisi hem havası temiz olan Uludağın eteğinde, hem de Tophanede oturduğunu itiraf etti.

     Geç saatlere kadar belediyede durmak ile dışarıda durmak arasında çok büyük bir fark olduğunu hatırlatmamıza gerek yok.

     O bakımdan vatandaşı kandırmayın.

    Pandemi dönemindeki temiz havayı istiyoruz.

     Ve…

     Bunu sağlamakta sizin göreviniz.

     Unutmayın, bu halk sizi bunun için seçti…

Share
40 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+7 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Lider Olmak

  28 Şubat 2021 Yazarlar

       2002’de Ak parti nasıl iktidar olmuştu. öncelik 3-Y hatırlayın yani Yolsuzluk – Yoksulluk - Yasaklar sloganı çokta iyi bir girişti ve önemli konulardı. Erdoğan’ın parmağındaki tek yüzük hikayesi, her kesimi çok etkilemişti ve devlette bir türlü iyi gitmeyen işler sık sık değişen hükümetler insanları bunalttı ve bir lider arayışına itti. Erdoğan ve AKP’nin bu samimi söylemleri umutları arttırdı ve ciddi bir destekle iktidar oldular. İlk başlarda güzel şeylerde yapıldı, tam umutlar bir kat daha artarken hatalar başladı, ...
 • GÖRDÜM HİSSETTİM

  28 Şubat 2021 Yazarlar

        Değerli Okuyucular,       Kadirşinas  Dostlar;       Yaklaşık beş aydır ziyaret vesilesi ve ilçemizde bulunan bazı firmalarımızın İhracaat imkanlarına destek olmak, kendimi de meşgul etmek amacıyla bulunduğum Amerika Birleşik Devletlerinden bu hafta döndüm.                     Gerçekten büyük bir tüketim pazarı olan Amerika Birleşik Devletlerinde pandemi v...
 • Adana’da Büyük Buluşma!…. Zabıta Müdürü Neden Görevden alındı?

  27 Şubat 2021 Yazarlar

       Audi A6 arabasını Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır’a makam aracı olarak satan ve bu davranışıyla ilçe siyasetinin gündeminden düşmeyen Fatih Amil, daha sonrasında ilçe başkanlığı tarafından gurup sözcülüğünden alınmıştı.      İlçemiz tarihinde hiç yaşanmayan bu olay, birden herkesin gündemine oturdu.      Kimisi, Fatih Amil’in işlerinin bozukluğunu öne sürdü, kimisi de Önder Tanır’ın böyle yaparak, MHP gurubunu bir şekilde bağladığını söyledi.     ...
 • 16 Canımız son şehitlerimiz olsun

  26 Şubat 2021 Yazarlar

       Sevgili okurlarım;      Eğer bir coğrafyada insan öldürmenin çok fazla gerekçeleri varsa, o coğrafyada yaşayan toplumlarda cana kıymak rutin bir olay olur.      İnsan hayatı önemini kaybettiği noktada, başka sorunları konuşmanın bir anlamı yoktur.      Ben kendimi bildim bileli, islam coğrafyasında kan dökmek adeta sıradan bir olaydır.      Herkes kafasına göre bir neden buluyor, bu nedene göre öldürmesi gereken düşmanı oluyo...