logo

12 Ekim 2020

Temiz hava istiyoruz


Ramazan Kestane
ramazan@kestelyore.com

     Belediye Başkanı Önder Tanır’ın baskıcı ve faşizan tutumundan dolayı, Belediye meclisini terk eden CHP’liler, bu tutumun değişmesini istediler.

     Meclise sürekli önerge adı altında görüşülmeden dosyaların geldiğini belirten CHP Meclis üyeleri, burada ne yapılmak isteniyor. Neden meclise getirilmek istenen konular daha önceden tartışılmıyor diyerek meclisi terk etmişlerdi.

     Meclisin devamında da gördük ki, küçük ortak her şeye tam destek vermeye devam ediyor.

     Küçük ortağında desteğini alan Başkan Önder Tanır, mecliste adeta istediğini de rahatça yapabiliyor.

      Önce İyi Parti’nin ardından CHP’nin meclisi terk etmesinin ardından psikolojisinin tamamen alt üst olduğu fark edilen Tanır, meclisin devamında da aşağılayıcı söylemler kullanmaktan kaçınmadı.

     Tabi tüm bunlara küçük ortağın sözcüsü de tam destek vermeyi ihmal etmeyerek, körler sağırlar, birbirini ağırlar sözünü bize bir kere daha hatırlattılar.

     Burada İyi Parti ve CHP’nin tepkilerini yerinde buluyorum.

     18 yıldan beri genelde ve yerelde iktidar olacaksın. Ama, halkın menfaatine bir şey yapmayacaksın.

     Hava kirliliği konusunu sürekli taca atıp, elimizden bir şey gelmiyor diyerek kapatamazsınız.

     Bugün İl sağlık müdürlüğünde oturan bürokratlar sizlerin bürokratları, bunu bilmeyen mi var. Gerekli cezalar ve uyarılar yapılırsa, eminim ki, Kestel az da olsa biraz rahatlar.

     Pandemi döneminde uygulanan sokağa çıkma yasaklarında, ilçemizin ne kadar temiz bir havaya sahip olduğunu hep birlikte gördük.

     Aynı havayı solumak bizim hakkımız.

     Belki Başkan Tanır’ın akrabaları burada oturup ikamet edebilir. Ama, kendisi hem havası temiz olan Uludağın eteğinde, hem de Tophanede oturduğunu itiraf etti.

     Geç saatlere kadar belediyede durmak ile dışarıda durmak arasında çok büyük bir fark olduğunu hatırlatmamıza gerek yok.

     O bakımdan vatandaşı kandırmayın.

    Pandemi dönemindeki temiz havayı istiyoruz.

     Ve…

     Bunu sağlamakta sizin göreviniz.

     Unutmayın, bu halk sizi bunun için seçti…

Share
90 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+7 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • NE oluyor NELER oluyor

  31 Mayıs 2021 Yazarlar

        Değerli Okuyucular,       Kadirşinas  Dostlar;       Kafamız öyle karıştırıldı ki, rahatımız, huzurumuz darmadağın edildi. Kime inanacağız, kimi dinleyeceğiz bilemiyoruz.       İnancımız, umutlarımız yıkılıyor. Kendi mahallemizde şaşkın şaşkın dolanıyoruz.      Toplumsal bir travma yaşanıyor.        Hiç kimsenin yaşadığı hayattan memnun, mutlu olduğuna inanmıyorum. Bu belki varlıklı, zengin...
 • TEK BAŞINA İKTİDAR

  30 Mayıs 2021 Yazarlar

              Başarısız koalisyonlar siyasi ve ekonomik istikrarı o kadar kötü etkiledi ki; millet tek başına iktidar olursa hiçbir sorun kalmaz düşüncesine sıkı sıkıya sarıldı. Bu tek başınalık o kadar sevildi ki, zaman içerisinde hiçbir Anayasa Hukuku teorisinde olmayan garip bir sisteme geçildi. Artık tek başına iktidar olmak, bir parti için değil, şahıs için mümkün hale geldi. Cumhurbaşkanlığı seçimini kim kazanırsa hükümeti tek başına kurduğundan iktidar da partinin değil şahsın oluyor....
 • ÜÇE ÜÇ VE BİTMEYEN DENİZ

  30 Mayıs 2021 Yazarlar

       6 Mayıs 1972 tarihi, Deniz-Yusuf-Hüseyin’in idam sehpasında hayatlarını kaybettiği gün olarak tarihe geçmiştir. Ne yapmışlardır, suçları neydi, gerçekten idam edilmeyi hak etmişler midir şöyle bir bakalım.      Öncelikle neyin savaşını verdiler ne için ölüme gittiler, M. Kemal Atatürk, hayranıydılar onun Emperyalizme karşı verdiği savaşın, mücadelenin sonuna kadar arkasındaydılar. Yani tam bağımsızlık mücadelesi tek hedefleriydi. Osmanlı’nın son zamanlarını hatırlayın ülkeyi İngiliz’le Yunanlılar...
 • ATATÜRK’Ü ANLAMAK

  29 Mayıs 2021 Yazarlar

       Atatürk, “Beni görmek demek, herhalde yüzümü görmek değildir. Benim düşüncelerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız, bu yeterlidir” dedi.      Birincisi, “Din ayrı, laiklik ayrı olur” demek, Atatürk’ü anlamamak olur. İkincisi, “Dinin olduğu yerde, laiklik olmaz. Laikliğin olduğu yerde, din olmaz” demek, Atatürk’ü anlamamak olur. Üçüncüsü, “Atatürk bizi, ümmetten millet yaptı” demek, Atatürk’ü anlamamak olur. Ümmet, millet, toplum kavramları, insana, insanlara aitlik duygusu ve...