logo

12 Ekim 2020

Temiz hava istiyoruz


Ramazan Kestane
ramazan@kestelyore.com

     Belediye Başkanı Önder Tanır’ın baskıcı ve faşizan tutumundan dolayı, Belediye meclisini terk eden CHP’liler, bu tutumun değişmesini istediler.

     Meclise sürekli önerge adı altında görüşülmeden dosyaların geldiğini belirten CHP Meclis üyeleri, burada ne yapılmak isteniyor. Neden meclise getirilmek istenen konular daha önceden tartışılmıyor diyerek meclisi terk etmişlerdi.

     Meclisin devamında da gördük ki, küçük ortak her şeye tam destek vermeye devam ediyor.

     Küçük ortağında desteğini alan Başkan Önder Tanır, mecliste adeta istediğini de rahatça yapabiliyor.

      Önce İyi Parti’nin ardından CHP’nin meclisi terk etmesinin ardından psikolojisinin tamamen alt üst olduğu fark edilen Tanır, meclisin devamında da aşağılayıcı söylemler kullanmaktan kaçınmadı.

     Tabi tüm bunlara küçük ortağın sözcüsü de tam destek vermeyi ihmal etmeyerek, körler sağırlar, birbirini ağırlar sözünü bize bir kere daha hatırlattılar.

     Burada İyi Parti ve CHP’nin tepkilerini yerinde buluyorum.

     18 yıldan beri genelde ve yerelde iktidar olacaksın. Ama, halkın menfaatine bir şey yapmayacaksın.

     Hava kirliliği konusunu sürekli taca atıp, elimizden bir şey gelmiyor diyerek kapatamazsınız.

     Bugün İl sağlık müdürlüğünde oturan bürokratlar sizlerin bürokratları, bunu bilmeyen mi var. Gerekli cezalar ve uyarılar yapılırsa, eminim ki, Kestel az da olsa biraz rahatlar.

     Pandemi döneminde uygulanan sokağa çıkma yasaklarında, ilçemizin ne kadar temiz bir havaya sahip olduğunu hep birlikte gördük.

     Aynı havayı solumak bizim hakkımız.

     Belki Başkan Tanır’ın akrabaları burada oturup ikamet edebilir. Ama, kendisi hem havası temiz olan Uludağın eteğinde, hem de Tophanede oturduğunu itiraf etti.

     Geç saatlere kadar belediyede durmak ile dışarıda durmak arasında çok büyük bir fark olduğunu hatırlatmamıza gerek yok.

     O bakımdan vatandaşı kandırmayın.

    Pandemi dönemindeki temiz havayı istiyoruz.

     Ve…

     Bunu sağlamakta sizin göreviniz.

     Unutmayın, bu halk sizi bunun için seçti…

Share
6 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+5 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Şampiyonun Ardından

  28 Kasım 2020 Yazarlar

       Değerli Okuyucular,     Kadirşinas  Dostlar;      Bir şampiyonun ardından yazmak zormuş. Hemde bayağı zormuş. Ne yazacaksın, nasıl başlayacaksın. Giden uğurlanıyor, ama unutulmuyor...     Güle güle Reşit ağabey.  Güle güle ŞAMPIYON. Güle güle güzel insan. Allah rahmet eylesin. Mekanın aydınlık , sorgulanman kolay olsun.        Seni unutamayız. Seni unutmayacağız. Çünkü sen Dadaşlar diyarı Erzurumumuz’un bu millete hediye ettiği, Ana...
 • Cevabı kendiniz bulun

  28 Kasım 2020 Yazarlar

       Sevgili okurlarım.      Dünyadaki bütün insanların kusurları vardır. Yani mükemmel insan yoktur.      Kusursuz sandığımız ve kendimize idol seçtiğimiz kişilerin  bir çok hata ve kusurları vardır, zira hata yapmak insanın fıtratında vardır.      Fakat kişinin kusurlu davranışı konusunda bilmemiz icap eden çok önemli bir durum var.      Kişi yanlış davranışı; bile isteye, kasten mi yapıyor, yoksa istemediği halde bilinçsiz...
 • TESPİH

  23 Kasım 2020 Yazarlar

  Tespih, Allah adını anmak-zikretmek- anlamı taşır. Tespih aynı zamanda, kutsal sözlerin tekrar edilmesini saymak için kullanılan bir aracın adı olur. Tespih taneleri, bir ipe dizilerek, tespih halkası oluşturulur.  Müslümanlar, otuz üç ya da doksan dokuz tespih tanesinden oluşan tespihler kullanırlar. Müslümanlar, namazdan sonra, tespih duası yaparlar. Otuz üçer defa, sübhânallah, elhamdülillâh, Allâhüekber sözlerini tekrar ederler. Budistler, yüz sekiz, Katolikler, altmış dört tespih tanesinden oluşan tespihler kullanırlar. Ortodoks Y...
 • Homeopati ile savunmamızı nasıl canlandırabiliriz?

  14 Kasım 2020 Yazarlar

  Homeopati, savunmamızı geliştirmek için harika bir müttefik olabilir Enfeksiyonlara yanıt verme yeteneği, temelde bağışıklık sistemimizin durumuna ve savunmalarımıza bağlıdır. Yemek, duygusal dengemiz ve yaşamsal alışkanlıklarımıza dikkat etmek, bağışıklığımızın düzgün çalışması için temel dayanaklardır. Homeopati ayrıca Savunmamızı geliştirmek için farklı eylem ve düzeylerde büyük müttefikimiz olabilir. Her doktor ve hastası, her bir vakada bu olasılıkları nasıl uygulayacaklarını bulmalı ve tanımlamalıdır. Homeopatik ilaçları...