logo

12 Ekim 2020

Temiz hava istiyoruz


Ramazan Kestane
ramazan@kestelyore.com

     Belediye Başkanı Önder Tanır’ın baskıcı ve faşizan tutumundan dolayı, Belediye meclisini terk eden CHP’liler, bu tutumun değişmesini istediler.

     Meclise sürekli önerge adı altında görüşülmeden dosyaların geldiğini belirten CHP Meclis üyeleri, burada ne yapılmak isteniyor. Neden meclise getirilmek istenen konular daha önceden tartışılmıyor diyerek meclisi terk etmişlerdi.

     Meclisin devamında da gördük ki, küçük ortak her şeye tam destek vermeye devam ediyor.

     Küçük ortağında desteğini alan Başkan Önder Tanır, mecliste adeta istediğini de rahatça yapabiliyor.

      Önce İyi Parti’nin ardından CHP’nin meclisi terk etmesinin ardından psikolojisinin tamamen alt üst olduğu fark edilen Tanır, meclisin devamında da aşağılayıcı söylemler kullanmaktan kaçınmadı.

     Tabi tüm bunlara küçük ortağın sözcüsü de tam destek vermeyi ihmal etmeyerek, körler sağırlar, birbirini ağırlar sözünü bize bir kere daha hatırlattılar.

     Burada İyi Parti ve CHP’nin tepkilerini yerinde buluyorum.

     18 yıldan beri genelde ve yerelde iktidar olacaksın. Ama, halkın menfaatine bir şey yapmayacaksın.

     Hava kirliliği konusunu sürekli taca atıp, elimizden bir şey gelmiyor diyerek kapatamazsınız.

     Bugün İl sağlık müdürlüğünde oturan bürokratlar sizlerin bürokratları, bunu bilmeyen mi var. Gerekli cezalar ve uyarılar yapılırsa, eminim ki, Kestel az da olsa biraz rahatlar.

     Pandemi döneminde uygulanan sokağa çıkma yasaklarında, ilçemizin ne kadar temiz bir havaya sahip olduğunu hep birlikte gördük.

     Aynı havayı solumak bizim hakkımız.

     Belki Başkan Tanır’ın akrabaları burada oturup ikamet edebilir. Ama, kendisi hem havası temiz olan Uludağın eteğinde, hem de Tophanede oturduğunu itiraf etti.

     Geç saatlere kadar belediyede durmak ile dışarıda durmak arasında çok büyük bir fark olduğunu hatırlatmamıza gerek yok.

     O bakımdan vatandaşı kandırmayın.

    Pandemi dönemindeki temiz havayı istiyoruz.

     Ve…

     Bunu sağlamakta sizin göreviniz.

     Unutmayın, bu halk sizi bunun için seçti…

Share
185 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+8 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Okul Öncesi Eğitim

  19 Ocak 2022 Yazarlar

       Okul öncesi eğitim, oyun oynamak şeklinde uygulanır. Görsel bilgiyle desteklenir. Almanya ve Fransa gibi ülkelerin okul öncesi eğitimini anlatan bilgileri incelemek gerekir.      Çocuğun öğrenme gücüne göre ve somuttan soyuta doğru anlatım yapılır. Oyun içinde bilgi verilir. Kuklalarla gösteri yapılır.      Klaus Gebauer, Alman okul öncesi eğitim uzmanıdır. Almanya’da Din dersi ve Ahlak dersi ayrımı var. Din dersi, isteğe bağlı olur. Ahlak dersi mecburi olur. Din dersinde,...
 • KELEPÇE İLE MERHABA, ZİNCİR VE ASMA KİLİTLE HOŞÇA KAL !!

  19 Ocak 2022 Yazarlar

       Sevgili dostlar; 2021 sona erdi, erdi de inanın çok kötü bir yıl geçti diyebiliriz. Yüreğimizi yakan orman yangınları, Karadeniz bölgemizde yaşanan sel felaketleri, enflasyonun hızlı tırmanışı ve nerdeyse her gün yapılan zam üstüne zamlar, 18.36 TL.yi gören dolar ve döviz kurlarının rekorlar kırarak yükselişi, 13 TL. yi aşan benzin fiyatları nedeniyle aklınıza gelebilecek her mamulde fiyatların önlenemez yükselişi, hukuk ve adalet sistemindeki keyfilik AHİM ve Anayasa mahkemesi kararlarının dikkate alınmaması, Üniversi...
 • Gücümüzün farkında olalım

  18 Ocak 2022 Yazarlar

       Sevgili okurlarım;  Dolar hızlı bir yükselişten sonra aniden beklenenden daha fazla bir düşüşe geçti. Kimi insanlar, dolar düştü diye halay çektiler.      Ben şahsen, halay çekmelerine bir anlam veremedim.      Halay çekeceğinize, dolar niye yükseliyor onu bileceksiniz, yukardan yapılan müdahaleyle düşmesinin bize faydası mı, zararı mı var bilinmesi gereken asıl konu budur.  Bir defa, son alınan hazine garantili Türk lirasıyla hesap açma meselesi,  tefeciler...
 • BESOB – BESKOOP-2

  16 Ocak 2022 Yazarlar

       Kadirşinas Okuyucular.      Değerli  Can  Dostlar.      Bu haftada aynı konuyu, aynı başlıkla, edinebildiğim bilgilerin ışığında, dışarıdan bir bakışla değerlendirmelerde bulunacağım. Düşüncelerimi paylaşacağım.       Milletimizin büyük bir kesimini oluşturan esnafımızın dertleri derdimizdir. Onlar halkımızın her kesimi ile sürekli temas halindedirler. Halkımızla iç içe hayat sürmektedirler. Esnaflarımız berber, lokantacı, şoför, tam...