logo

TEPE TEPE KULLANIYOR !!!

Sevgili dostlar; bugün İsrail tarafından Gazze de bir insanlık suçu işleniyor kadın, erkek, genç, yaşlı, çoluk çocuk demeden bir katliam yapılıyor. Ayrıca, sivil insanları hedef alan saldırının adı da terördür ve başta İslam ülkeleri olmak üzere tüm dünya seyrediyor.

Bu 14 mayıs 1948 İsrail’in kuruluşundan beri devam ediyor, devam edecekte. Çünkü, İsrail sınırlarını sürekli, genişletmeye kendine ait olmayan toprakları işgal etmeye çalışıyor ediyor da, Gazze’ye zaten mülteci olarak sürülen Filistin halkı şimdide Gazze’nin güneyine Mısır sınırına doğru

göç etmeye zorlanıyor, kardeşim bir milyonun üzerinde insan önümüz kış nereye gider çoluk çocuk nereye sığınır nerede yaşar, barınır.

Birleşmiş Milletler denen bir kurum var bu gün İsrail onun koyduğu hiçbir kuralı tanımıyor, yok sayıyor onunda hiçbir yaptırım gücü yok daha doğrusu onlar Birleşmiş dostlar Milletlerde bizim gibi ekonomik olarak zayıf geri kalmış ülkeler oluyoruz kimse kusura bakmasın sadece bu gün değil yıllardır böyle maalesef.

Kınama, acındırma edebiyatı ve biz dahil bir çok ülkede atılan siyasi nutuklar yapılan gösteriler dışında elini uzatabilen bir tek ülke yok, oralara bırakın silah yardımını bir tek tabanca bile sokamayacağın gibi gıda ve sağlık malzemesini bile bin bir güçlükle ulaştırabiliyorsun. Hatırlayın bizden birileri cesaretlenip Mavi Marmara adı altında gitmeye çalışmıştı yaşananları hep birlikte görmüştük.

Şimdi asıl meseleye gelelim, bakın bu söylediklerim kendi düşüncelerim, bu konuda da uzman falan değilim birçoğunuzun da ayni düşüncede olduğunu biliyorum dünyada en önemli uçan sineği

bile takip eden iki tane istihbarat örgütü var ABD ‘nin CİA’si ve israil’in MOSSAD’ı tüm teknolojiyi kullanıyorlar uzaydan izliyorlar hareket halinde yerdeki karıncayı bile tespit edebiliyorlar ama ne yazık ki bizim ölü denizde turistik amaçlı kullandığımız yamaç paraşütlerinin motorlu olanları ile İsrail tarafına geçip oradan da motosikletlerle gidip askeri alanı basıp 600 İsrailli asker ve sivili öldürüp geri dönüyor

Hamas militanları ve bu bir yıldır yapılan bu hazırlıktan ve saldırıdan bu ülkelerin haberi yok öylemi, yemezler tabi kesinlikle haberleri vardı ve biliyorlardı, İsrail’in eline savaşmak için sınırlarını büyütmek için bir fırsat gerekiyordu buda BOP projesinin bir parçası zaten, başlıkta da dediğim gibi arkalarına ABD ve AB’nin desteğini almışlar şimdi bunu tepe tepe kullanıyorlar, yapılan bu katliamın suçlusu sadece İsrail değildir ona destek veren tüm ülkelerde bu suça ortaktır.

İsrail ABD’nin orta doğudaki jandarmasıdır bunu bilmeyen yok bakın ABD nasıl açıklama yapıyor; bu yaşananların ardından İsrail’e Askeri, Filistin’ede insani yardım yapacağız diyor ne acı değil mi dünya ile alay ediyor resmen, 68 kuşağı diye bilinen gençler yıllarca önce bu tehlikeyi çok iyi görmüşler ve 6. Filoya defol yürüyüşleri yaparken, onlara karşı olan ülkücü ve akıncı gençlerde filoya karşı şükür namazları kılmış ve bu gençlere sopalarla saldırmıştı bunu da unutmayalım.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, doğru bir şey söylüyor; uçak gemileri İsrail açıklarına demirledikten sonra ABD nere Orta doğu nere senin orada ne işin var dedi doğrudur iyide bunların ülkemizde Adana İncirlik’te ne işi var, Malatya Kürecik’te ne işi var, tepkimizi adam gibi koyacaksak kapatalım bu üsleri, büyükelçimizi geri çekelim ama mümkün gözükmüyor ülkemiz henüz o ekonomik güce sahip değil.

Son olarak İsrail’de bu kararı alan başta başbakan Netenyahu ve ilgili kişiler onlara destek olanlar savaş suçlusu olarak yargılanmalıdır ve yargılanacaktır, keser döner sap döner.

Dostlar ne kadar Demokrasi ile taçlandıramamış olsak ta diğer İslam ülkelerine baktığımızda farkımız ortaya çıkıyor bu nedenle gerçekten yüzyılın lideri, önderimiz M. Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına bu uğurda canını feda eden kahraman askerlerimize binlerce teşekkür,

ruhları şad olsun, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yılı kutlu olsun.

Kestel sporumuzda yeni sezonda başarılar diliyoruz yolları açık olsun.

Kalın sağlıcakla…

Share
249 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+1 = ?