logo

17 Şubat 2020

TRABZONSPOR’U RESMEN BİTİRDİ


Osman Fahri Ünal
osmanfahri@kestelyore.com

     Yıllar önce Karadeniz’in hırçın dalgalarının arasından bir futbol takımı çıktı. Büyük çoğunluğu o bölgenin çocukları, herkesi şaşırttı, üst üste yıllarca şampiyon oldular bileklerinin hakkıyla, bu bir ilkti, İstanbul takımlarının dışına çıkamayan bu başarıyı Anadolu’ya taşıdılar, gururumuz oldular.

      Hiç unutmam; Avrupa kupalarında Liverpool gibi bir dünya devini Trabzon’da yenme başarısını gösterdiler, golü attıklarında o eski davul gibi televizyonumuzu havaya kaldırmaya çalışmıştım.

     Geçen hafta Fenerbahçe – Alanyaspor maçının bitiminde stad “damat istifa” diye inliyor. Hayda ne alaka, nereden çıktı bu demeyin, bu ülkenin ekonomisini teslim ettiğimiz bizim damat, şampiyonluğa giden bu takımın teknik direktörü Ünal Kahraman’ı değiştirdi bu bir, yetmedi şunları söyledi “Beş tane Trabzonsporlu bakanımız var, aslında bizi bilenler biliyor, perdenin arkasında,Trabzon ve Trabzonspor için ne kadar uğraştığımızı biliyor” dedi, perdenin arkasında öylemi!!!

     Sevgili dostlar en önemli rakibi bile Trabzonspora bu kötülüğü yapmaz, bu saatten sonra Trabzonspor hakkıyla şampiyon olsa bile, bunu spor kamu oyuna anlatamazsınız.

     Ekonomide bizi uçurduğu kesin, tabi nereye doğru onu bilmiyoruz. Fakat, böyle sözleri bir çocuk bile söylemez, söylememeli. Futbol tribünleri alt ve orta gelirli vatandaşların yeridir bizim ülkemizd,e bu taraftar grubu sorunlu bir maçı yıllar geçse de unutmaz, bir yere yazar. Göreceksiniz bu söylem tüm statlara sıçrayacak, yüz binler damat aleyhinde tezahürat yapacak, ne yazık ki bu işi de ekonomi gibi eline yüzüne bulaştırdı. Hatta, maç izlemeye statlara dahi gidemeyecektir.

     Burada en büyük zararı da Trabzonspor kulübümüz görecektir, hafife alma sevgili damat bu söylemlerin siyasetten silinmene neden olabilir.

     VARSA İMAMOĞLU, YOKSA İMAMOĞLU

     İstanbul’u kaybetmeyi bir türlü içine sindiremeyen AKP iktidarı ve trolleri İmamoğlu’na kin ve nefret kusmaya devam ediyor. Elazığ-Malatya depremi sonrası  başkanı olduğu İstanbul Büyükşehir belediyesinin tüm imkanlarını harekete geçirip bölgeye sevk eden, depremzedelere yardım ulaştırmak için büyük çaba sarf eden ardından da bölgeye gidip acılarını paylaşan, ortak olan, moral veren bir insandan bahsediyoruz.

     İmamoğlu bu ülkenin Cumhurbaşkanı değil, İçişleri bakanı değil, Milletvekili veya şehircilik bakanı değil, depremle ilgili bir kurumun yetkilisi de değil, kısacası böyle bir sorumluluğu yok, tüm bunlara rağmen yaptıkları ortada iken, yarı yıl tatili nedeniyle eşi ve çocuklarının bulunduğu  Palandöken kayak merkezine geçiyor sen misin geçen. Aman Allah’ım peki şunu sorsak, “Bölgede kalsa yapabileceği bir şey var mı” yok. Bu insanın ailesiyle orada buluşması kadar doğal bir şey var mı, neden bu kadar eleştiriliyor anlamış değilim, keşke gitmeseydi daha iyi olabilirdi bu acımasız trollerin eline de bu kozu vermezdi ayrı bir konu burası Türkiye.

     Şimdi sevgili trollere ve İmamoğlu’nu eleştiren AKP hükümetine şunu sormak lazım birazda bunu bırakıp şunlardan bahsetsenize…

-Kızılay’ın gırtlağına kadar battığı bu yolsuzluk rezaleti

-20 yıldır toplanan deprem vergileri nereye harcandı

-Kadın cinayetlerine neden önlem alamıyoruz

-Küçük çocuklarımıza önlenemeyen tecavüzler

-Çağ dışı eğitim

-Ülkedeki yoksulluk, işsizlik

-Saçma sapan bir kanal İstanbul projesi

-Dış politikadaki yerlerde sürünen halimiz.

Daha neler neler bu kadar eleştirilecek şey varken, varsa İmamoğlu yoksa İmamoğlu.

     KIZILAY VE TAHLİL

     Ülkemizin neresinde acil durumlarda kana ihtiyaç olsa, Edirne’den Diyarbakır’a bu millet Kızılay’a koşup, kadınıyla erkeğiyle, sıraya girer kan vermek için, bu nedenle bu işin etnik kökeni ve mezhebi olmaz, bu nedenle bu millet gerçekten kan kardeştir. Kızılay’ın damarlarında da bu asil milletin kanı dolaşmaktadır.

     Sıradan bir kurum değildir Kızılay ismi de büyük önder M. Kemal Atatürk  tarafından verilmiştir. Bir AKP milletvekili ne demişti “Ak parti iktidarına karşı çıkanların kanını tahlile göndermek lazım, kanı bozuklar” diyordu hatırlayın.

     Ey Akp iktidarı tarafınızdan yönetilen Kızılay’ın yöneticilerinin tahlil sonuçlarını çok iyi gördü bu millet.

     Sevgili dostlar deprem felaketinden sonra çığ felaketinde kaybettiğimiz canlarımız ve Suriye’den gelen şehit haberleri yüreğimizi yaralamaya devam ediyor, acılarımız büyük 2020 yılı maalesef iyi başlamadı ülkemizin başı sağ olsun, son olması dileklerimle.

     Kalın sağlıcakla…

Share
4796 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+5 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • ULUSAL YAS

  03 Aralık 2020 Yazarlar

       İzmir’de yaşanan depremde, 114 insanımızı yitirdik şu ana kadar. Bütün ülke yasta, fakat anlayamadığımız bir türlü yas ilan edilmiyor ülkede ne hikmetse. Bu AKP,  91 yaşında ecelinden ölen Suudi kralı için yas ilan edip, bayrakları yarıya indirdi hatırlayın. İsrail 2014 ve 2018’de Gazze’yi vurdu, üçer  gün yas ilan ettiler. Pakistan ve Mısırda terör olayları yaşandı, AKP yas ilan etti. Japonya’da deprem oldu, yas ilan ettiler. Hepsini geçtim, 84 yaşında papa eceliyle öldü, yine bayraklar yarıya indirilip yas ...
 • Şampiyonun Ardından

  28 Kasım 2020 Yazarlar

       Değerli Okuyucular,     Kadirşinas  Dostlar;      Bir şampiyonun ardından yazmak zormuş. Hemde bayağı zormuş. Ne yazacaksın, nasıl başlayacaksın. Giden uğurlanıyor, ama unutulmuyor...     Güle güle Reşit ağabey.  Güle güle ŞAMPIYON. Güle güle güzel insan. Allah rahmet eylesin. Mekanın aydınlık , sorgulanman kolay olsun.        Seni unutamayız. Seni unutmayacağız. Çünkü sen Dadaşlar diyarı Erzurumumuz’un bu millete hediye ettiği, Ana...
 • Cevabı kendiniz bulun

  28 Kasım 2020 Yazarlar

       Sevgili okurlarım.      Dünyadaki bütün insanların kusurları vardır. Yani mükemmel insan yoktur.      Kusursuz sandığımız ve kendimize idol seçtiğimiz kişilerin  bir çok hata ve kusurları vardır, zira hata yapmak insanın fıtratında vardır.      Fakat kişinin kusurlu davranışı konusunda bilmemiz icap eden çok önemli bir durum var.      Kişi yanlış davranışı; bile isteye, kasten mi yapıyor, yoksa istemediği halde bilinçsiz...
 • TESPİH

  23 Kasım 2020 Yazarlar

  Tespih, Allah adını anmak-zikretmek- anlamı taşır. Tespih aynı zamanda, kutsal sözlerin tekrar edilmesini saymak için kullanılan bir aracın adı olur. Tespih taneleri, bir ipe dizilerek, tespih halkası oluşturulur.  Müslümanlar, otuz üç ya da doksan dokuz tespih tanesinden oluşan tespihler kullanırlar. Müslümanlar, namazdan sonra, tespih duası yaparlar. Otuz üçer defa, sübhânallah, elhamdülillâh, Allâhüekber sözlerini tekrar ederler. Budistler, yüz sekiz, Katolikler, altmış dört tespih tanesinden oluşan tespihler kullanırlar. Ortodoks Y...