logo

Turan – Erdoğan ve Seymen Mahallelerinden Önder Tanır’a tepki

     Adı sürekli, kötü ve işe yaramaz projelerle gündeme gelen, Erdoğan mahallesine kurulmak istenen katı atık depolama tesissine tepkiler dinmek bilmiyor. Büyükşehir Belediye meclisinden geçen ve Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır’ın gösterdiği yere yapılması düşünülen, Katı Atık Depolama tesisi için 26 Haziran Cumartesi Saat: 15:30 da mahalleliler ve Doğader’inde katılımıyla birlikte bir basın açıklaması yapılacak.

     Bu bölgeye yapılması düşünülen, bu katı atık deposu, Erdoğan köyde gelişen hayvancılığı, Büyükşehirin yaptığı mezarlıkla körelten ve bunun üstüne 17000 metre kare alana kurulacak olan depolama projesi ile hayvancılık tamamen bitme noktasına gelecek.

     İşe yaramaz tüm projelerin muhatabı olan Erdoğanköy’lüler bu durumdan şikayetçi.

Kendileriyle görüştüğümüz Erdoğanköy sakinleri, şikayetlerini şöyle dile getiriyorlar.

     Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır, Facebook sayfalarında projelerini  anlatırken merak ediyoruz,  Neden “Erdoğan köyde benim projem” deyip bu projesini sayfasında anlatmıyor. Neden anlatmıyor biz söyleyelim: “Erdoğan köyde 1551 parselde, Erdoğan – Turan köy arasında kurulması planlanan  Katı atık depolama  merkezi,  bölge halkı tarafından tepkiyle karşılandı. Asosyal bütün projeleri Kestel’e kabul etmekle bilinen  sayın Tanır, özellikle Erdoğan, Turan ve Seymen mahalle sakinleri tarafından tepkiyle karşılandı.

     Buradan çıkacak pis kokunun köyleri etkileyeceği ve bu proje ile birlikte Huradacılar sitesinin kapısını açılacağını belirten köylüler Atık projelerin muhatabı Erdoğan mahallesi mi diyerek, “Bu benim projem” diyen Önder Tanır’a veryansın ediyor.

Share
343 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+9 = ?