logo

TÜRK TORAKS DERNEĞİ’NE ÇEVRE ÖDÜLÜ

BTO_Türk Toraks Derneği çevre ödülü
Bursa Tabip Odası 2016 Çevre Ödülü, kömürlü termik santrallerin zararlarıyla ilgili farkındalık yaratması, toplumu bilinçlendirmesi ve Bursa’nın kent merkezinde DOSAB’da kurulması planlanan kömürlü termik santrala karşı yürütülen mücadeleye hukuksal olarak katkı sunması nedeniyle Türk Toraks Derneği’ne verildi.
14 Mart Tıp Bayramı sebebiyle Bursa Akademik Odalar Yerleşkesi Oditoryumu’nda yapılan toplantıda verilen ödül, Türk Toraks Derneği adına 2. Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ali Fuat Kalyoncu’ya takdim edildi.
Türk Toraks Derneği MYK adına açıklama yapan Türk Toraks Derneği Başkanı Prof. Dr. Arzu Yorgancıoğlu, Derneğin ‘Hava Kirliliği’ konusunda sağlıklı çevre hakkının temel bir insanlık hakkı ve anayasal bir hak olduğu bilinci ve toplumsal, bilimsel sorumlukla üyelerinin de içtenlikle katıldığı pek çok etkinliği gerçekleştirdiğini ifade ederek şunları söyledi:
“Türk Toraks Derneği, bütün bu etkinliklerinin ilkesel zeminini de TTD Çevre Politikası olarak belirlemiş ve kamuoyuna deklare etmiştir. Gerek kurumsal varlığıyla gerek bu konuda etkin sivil toplum örgütleriyle paydaş olarak yerine getirdiği etkinliklerin kamuoyu, meslek örgütleri ve sivil toplum kuruluşlarında takdirle karşılanmasına değerli bir ödül eklendi. Bursa Tabip Odası’na teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu ödül sorumluluklarımız doğrultusunda çalışma şevkimizi artıracaktır. Hava Kirliliği Görev Grubumuz başta olmak üzere bu gaye ile özveri ile emek veren tüm üyelerimizi kutluyor, geleceğimize, doğaya sahip çıkmanın görev bilinci ve kıvancıyla, Türk Toraks Derneği ailesi olarak mutluluğumuzu paylaşıyoruz.”

Share
194 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+5 = ?