logo

TÜRKAN ÇİFTÇİ GÜVEN TAZELEDİ

    Kestel Hacı Bektaş Veli Derneği, pandemiden dolayı sürekli ertelenen olağan kongresini geçtiğimiz cumartesi günü dernek binasında gerçekleştirdi.

     Tek adaylı gidilen kongrede, yeniden aday olan Türkan Çiftçi, kullanılan oyların tamamını alarak, Kestel Hacı Bektaş Veli Derneği başkanlığına bir kez daha seçildi.

     Önceki dönem yönetimde görev alanlara plaket verilip, katkı koyduklarından dolayı teşekkür edildi.

     Kongre öncesi bir konuşma yapan, Türkan Çiftçi, şöyle dedi:

“Sevgili Canlar, Bu günü seçme ve seçilmekten ziyade, bir sorumluluk talipliği olarak görüyoruz. Normal şartlar altında geçen sene biten görev süremiz, hepinizin bildiği gibi pandemiden dolayı bir yıl uzadı ve bu gün talip olduğumuz bu sorumluluğun iki yıl daha yasal olarak devamı için toplandık.

     Yasal kısmını özellikle vurgulamak istedik. Çünkü bizler bu prosedürlerden öte gönülden bağlı olduğumuz bir yerdeyiz. Burası bizim toplumsal merkezimiz ve bizim inanç yerimizdir. Bizler talip olduğumuz bu görevlerden öncede buradaydık, bu görevleri başka canlarımıza devrettiğimizde de burada olacağız. Burası bizim hüznümüz, burası bizim gençliğimiz, burası bizim kültürümüz ve mirasımızdır.

     Öğretilerimizle, sazımızla, sözümüzle, dayanışmamızla, birlik ve beraberliğimizle buranın ışığı ile toplumumuzun her yanını aydınlatmalıyız ve bunun için çalışmalıyız.

     Hepimiz için zor bir pandemi döneminden geçmekteyiz. Bizler bu dönemde veren el ile alan elin birbirini görmediği bir dayanışma ağı olduk. Sadece pandemi döneminde değil göreve talip olduğumuz günden itibaren bu dayanışmayı devam ettirmeye çalıştık.

     Burası toplumumuzun güveni. Burası birlik beraberlik ocağıdır.

     Aslında geriye dönüp bakınca bu üç yıl için anlatılacak çok şey var. Çok sorunlar yaşadık nice badireler atlattık. Güzelliklerde olmadı değil. Bunları tek tek anlatmanın çokta bir anlamı olduğunu düşünmüyoruz.

     Nazım’ın dediği gibi;

     “En güzel günler henüz yaşamadıklarımızdır.”

     Bizim heyecan duyduğumuz şey henüz yaşayamadığımız en güzel günlerimize yeniden ışık tutmak olacak.

     İyisi ile kötüsüyle tecrübe ettiklerimiz, eski bir dost ama bizler yeni dostlukların heyecanı içindeyiz.

     Bu gün ben ve yönetim kurulundaki arkadaşlarımız yeni dostları, gelecek günleri karşılamak için ayaktayız ve biliyoruz ki bizim yolumuzda ayağa kalkacaksan hizmet için kalkmalısın ve bizim de yapacak çok işimiz var. Bunları hep beraber yapacağız. Toplum olmanın, bir ve beraber olmanın gücüyle hareket edeceğiz.

     Bu konuşmayı bir yönetim kurulu başkanı sıfatı  ile yapmıyorum, bunu içinizden biri olarak yapmak istedim.

      Yeni doğmuş bir bebeğimizin hayata merhabasında da nasıl berabersek son yolculuğunda da beraberiz. Bu yaşam serüveninde onlarla beraber güler onlarla beraber üzülürüz.

     Söyleyeceklerimizi bir seçim havasında değil de paylaştığımız bu hayatın her alanına değmesi için yapmak istedik.

     Konuşmamızı daha fazla uzatmadan bazı teşekkürler ile bitirmek istiyoruz. Derneğimize maddi ve manevi katkıda bulunan çok değerli canlarımız oldu ve hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Geçtiğimiz üç senede yönetim kurulunda emek verip, yeni dönemde yönetimde yer almayacak arkadaşlarımıza emekleri için teşekkür ediyoruz. 

     Ve sözlerimi derneğimizin kapısında yazan “DOĞRULUK DOST KAPISIDIR” sözüne bu dost kapısının içerisi dost meclisidir sözlerini ekleyerek; Bu kapıdan geçmiş tüm dostlara teşekkür ederiz.

     Unutmayalım…

     Aşk, demişti yaşamın tüm ustaları. Aşk ile…

     Yapılan kongrede, Türkan Çiftçi yeniden başkanlığa seçilirken, yönetim kurulu ise şu isimlerden oluştu: GÜLSÜN AYGİT, NAZLI AKYOL, RAZİYE ARCA, BİNALİ YEŞİL, YÜKSEL KILIÇ, MEHMET KOÇAK, MUSTAFA COŞKUN, HÜSEYİN DOĞAN, ERDAL ATALAY ve  DURSUN EREN.

     Yeni seçilen yönetime Kestel Yöre Gazetesi olarak, başarılar dileriz.

Share
249 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+2 = ?