logo

TÜRKYILMAZ, CEM EVİ İÇİN VERDİĞİ SÖZÜ TUTTU

Mudanya Belediyesi Siteler Mahallesi’nde bulunan 1011,49 m2’lik bir arsayı Cem Evi ve Kültür Merkezi yapılması amacıyla Hacı Bektaşi Veli Anadolu Kültür Vakfı Genel Merkezi’ne tahsis etti.
Hacı Bektaşi Veli Anadolu Kültür Vakfı Genel Merkezi’nin talebini değerlendiren Mudanya Belediye Meclisi, aldığı ortak karar ile Siteler Mahallesi’nde bulunan 1011,49 m2’lik arsayı Cem Evi ve Kültür Merkezi yapım için tahsis etti. Söz konusu arsanın tahsisi için Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’a protokol imzalaması için yetki verilirken Türkyılmaz, alınan kararın hayırlı olmasını diledi. Mudanya’da yaşayan alevi yurttaşların yıllardır beklentisi olan bu kararın hayırlı olmasını dileyen Türkyılmaz, “Alevi yurttaşlarımız kendilerine ait sosyal tesis ve cem evine kavuşacaklardır. Alevi yurttaşlarımıza sözümüzdü verdiğimiz sözümüzün ilk adımını atmış olduk” dedi. Bu kararın alınmasında oy birliği sağlayan Hukuk ve İmar Komisyonu üyelerine de teşekkür eden Türkyılmaz, “Meclisimizdeki üç partimizin aldığı bu ortak karar tarihe geçecektir” dedi.
ALEVİ DERNEĞİNDEN TEŞEKKÜR MESAJI
Öte yandan alınan karar sonrasında sosyal medya üzerinden Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz ve belediye meclis üyelerine teşekkür mesajı paylaşan Alevi Kültür Dernekleri Mudanya Şubesi yöneticileri, yıllardır yürüttükleri Cem Evi yeri kazanım çalışmalarının Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz ve tüm belediye Meclis üyelerinin katkı ve desteği ile sağladıklarını ifade ettiler. Alınan kararın tarihi bir karar olduğunu ifade eden dernek yöneticileri, inanç özgürlüğü ve hak kazanımları bakımından tarihi ve çok anlamlı bir gün yaşadıklarının da altını çizdiler.

Share
236 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+7 = ?