logo

TUZAKLARI BOŞA ÇIKARALIM

     Sevgili okurlarım; emperyalistlerin Kıbrıs Rum toplumunu kullanmak suretiyle Doğu Akdeniz’de Türkiye’ye yönelik yaptıkları provakasyonun arka planını çok iyi okumamız gerekiyor. Zira bu mesele bizim için hayati önem arz ediyor. İki toplumlu Kıbrıs halkının yarısı olan Türklerin yok sayılması, sanki ada ad yalnız Rumlar yaşıyormuş gibi tutum sergilenmesi insanlığın evrensel hukukuyla bağdaşmayan bir tavırdır.

     Oynanan oyunun arka planını doğru okumadığımız zaman, onların tuzaklarını boşa çıkarmada başarısız oluruz. Emperyalistler bölge ülkelerine yönelik hesaplarını belli bir plana göre icra ediyorlar. Dün Libya’da, Suriye’de, Irak’ta, Mısır’da, Filistin’de, Yemen’de yapılanlar hangi amaçla yapıldı ise, bugün Türkiye’ye İran’a yapmanın peşindeler.

     Türkiye halkı olarak, hepimiz için çok ciddi öneme sahip Doğu Akdeniz olayının Ak Partinin tek başına üstesinden gelmesini bekleyemeyiz. Zaten dış politikaları çok zayıftı, böyle kritik bir meseleyi yüzüne gözüne bulaştırırlar, acısını hepimiz çekeriz. Bu tür sorunları Kuva-i Milliyeci devrimci ruhla birleşerek çözeriz. Bu anlamda, Türkiye halkı olarak top yekün birlik olalım, emperyalistlerin karşısına dikilelim tuzaklarını boşa çıkaralım ki, diğer Müslüman ülkelerin başına gelen izim başımıza gelmesin. Benim önerim; şimdilik teferruatları bir kenara bırakalım, kendi aramızdaki kavgayı geçici olarak erteleyelim, emperyalitlerin tuzaklarını boşa çıkaralım, sonra kaldığımız yerden birbirimizi yemeye devam ederiz. Ünkü birbirimize karşı kötülük yapmayı çok seviyoruz dolayısıyla yapmadan duramayız. Biz bu hastalığımıza çare bulamadık, inşallah yeni nesiller bulurlar, kendilerini bu dertten kurtarırlar. Barış içinde kardeşçe, eşit ve özgür bir şekilde beraber yaşarlar.

     Zira halkların başarılı olmalarının yolu, kendi aralarında kurdukları sağlam, ilkeli, kalıcı birlikteliklerden geçer. Başka türlüsü fitne ve çatışmanın kurbanı olup, dünyanın güçlü devletlerine yem olmaktır. Gücümüzü, enerjimizi birbirimize karşı harcamayalım, bize düşmanlık yapma peşinde olanlara karşı kullanalım.

     Sevgili okurlarım, umarım meramımı anlatabildim.

     Not: 15 Temmuz’a vesile olanları lanetliyorum, şehitlerimizi saygıyla anıyorum, ruhları şad olsun.

Share
53 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+5 = ?