logo

15 Ağustos 2020

TUZUN KOKTUĞU DÖNEME GİRMEK ÜZEREYİZ!!!


Ramazan Kestane
ramazan@kestelyore.com

     Bakıldığında, mülayim, dini bütün bir görüntü çizen, Ancak Din iman deyip, kul hakkını tanımayanlar tarafından yönetiliyoruz maalesef.

     Artık neredeyse, gazetemizin her sayısını mutlaka birkaç kaçak inşaat haberleri süslüyor. “Kimsenin gözünün yaşına bakmam” diyerek, yandaşlık yapan Belediye Başkanı Önder Tanır, kendisini destekleyenleri de bir bir kızdırıp, sinirlendirmeye başlamış.

     Bir tane örnek verecek olursak, Aksu mahallesinde yapı kayıt belgesi olmadığından dolayı, 3 kez BUSKİ’ye su bağlatmaya giden Fakat kaçak yapı diye suyu bağlanmayan bina, Önder Tanır, tarafından ruhsatlandırılmış. 1 Parselde 2 adet binanın yapılması ve bunun da köy içinde olduğundan dolayı ruhsatlandırıldığını öğrendim.

     Buraya kadar her şey tamam, bir sıkıntı yok.

     Ama, yapılan bina kaçak.

     İşte sıkıntı burada başlıyor.

     Gariban, kimsesiz ve sesi soluğu çıkmayan vatandaşın konteynerlerini ve barakalarını yerle bir etmekle övünen Belediye başkanının burada izlediği yolun, ne kadar samimiyetsiz ve ciddiyetsiz olduğu gerçeğini de ortaya çıkardı.

     Geçen sayımızda dile getirdik.

     Başkan rahatsız olmuş.

     Ne yazmıştık geçen hafta; “Burhaniye mahallesindeki kaçak bir mahalle nasıl oluştu?”

     Başkanın haliyle bu tür sorulara vereceği cevabı ve cesareti yoktur.

     Çünkü, Burhaniye’deki kaçak oluşan mahallede kendisinin de mensubu olduğu tarikat üyeleri ve “Abim” dediği Hakan Çavuşoğlu’nun yeri vardır.

     O bakımdan burası için sessizliğini korur.

     Derekızık yolundaki Ay Mermerlere ait binanın yıkımıyla da övünür.

     Sormazlar mı başkana; “Burası için neden bir adım atmıyorsunuz. Mahalle kaçak ise, Ay Mermerlerin binası gibi ortadan kaldırın, değil ise çıkın anlatın, herkes bilsin.”

     CHP Gurubunun mecliste bu konuya gündeme getirmesinden de rahatsız olmuş Önder Tanır.

     Rahatsızlığını ise, “Başka mahalle yok mu, neden hep burayı gündeme getiriyorsunuz?”diyerek dile getirdi.

     Dediğim gibi, Tanır’da bu yerin gündeme gelmesinden rahatsız.

     Aşağı tükürse Menzil, yukarı tükürse ağababaları…

     Ne yapacağını şaşırmış durumda.

     Bir önemli konuyu daha izah etmem gerekiyor. Çünkü, önemli olan bu konuyu AKP İlçe Teşkilatı ve Belediye Başkanı Önder Tanır vatandaşa faklı anlatıyor.

     Diyorlar ki; “Biz aslında yıkıma karşıyız. Ama, CHP bizi sıkıştırıyor.”

     Bu yalana kimse inanmasın.

     Bu tamamen yalandır, hedef göstermektir, işin kurnaz ve hileyle üstesinden gelmek için üretilmiş fitneden başka bir şey değildir.

     Şöyle ki; İzlemeyenler için anlatayım: CHP Mecliste sözlü bir önerge verdi dedi ki; “Başkan siz kaçak yapıları bizim yıktırdığımızı söylüyor muşsunuz. Buyurun hadi, Garibanın konteynerleri ve bir göz odalarına dokunmayalım. Onları ellemeyelim. Mecliste karar alın CHP olarak destekleyelim”

     Bu öneri karşısında, kem küm eden Önder Tanır’ın asıl niyetinin de yıkım olmadığı ortaya çıkmış oldu.

     Hemen her gün, her yerden kaçak yapılar hakkında mail ve telefonla aranılarak bilgilendiriliyoruz. Şu sıralar tuzun koktuğu döneme gelmek üzereyiz.

     Kimlere nasıl sözler verilmiş, kimler için nelerden vazgeçilmiş…

     Araştırması devam ediyor…

     Çok yakında…

Share
4044 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+4 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Atamalar Şaşırtıyor!

  16 Ekim 2021 Yazarlar

       İlçemizde yerel seçimler bitmiş, seçim çalışmaları süresince Tarikat tarafından Önder Tanır’ın yanına verilen Recep Alper Çelik, görevini tamamlamış ve Tanır’da belediye başkanı seçilince, Rıfat Amil’in yerine Özel Kalem Müdürü olarak Çelik’i atamıştı.      Ve akabinde de “Kestel Belediyesi Menzil tarikatı tarafından mı yönetiliyor?” sorusu akıllarda yer edinmişti.      TÜMSİAD tarafından desteklenen Recep Alper Çelik, 2015 Milletvekili seçimlerinde de AKP’den aday adayı ol...
 • YERLİ VE MİLLİ ÖYLE Mİ !!!

  15 Ekim 2021 Yazarlar

       Yıllar önce bu garantili projeler başlarken, “kimsenin cebinden bir lira çıkmayacak” denmişti hatırlayın dostlar, hazineden ödenen bu geçiş, uçuş, hasta garantili paralar kimin cebinden çıkıyor acaba tam bir komedi. Bu kara deliklere bir yenisi daha ekleniyor Çanakkale köprüsü ve Ulaştırma bakanı bu köprünün geçiş fiyatını açıkladı 15 Euro yanlış duymadınız 15 Euro.      Bu köprünün yapım maliyeti 1,8 milyar Euro olarak hesaplanmış ve yıllık 16 milyon 425 bin araç geçiş garantisi verilmiş yapan ...
 • Şirin görünmenin bedeli mi 100 bin lira..?

  11 Ekim 2021 Yazarlar

       Milyarlarca geliri olmasına rağmen, adı her zaman yolsuzlukla anılan, hiçbir fırsatı kaçırmayıp, vatandaşlara sürekli iban numarası veren Kızılay, Kestel belediyesinden de 100 bin liralık nakdi yardım istemiş.      Ekim ayı meclisine geldi konu.      CHP ve İyi Parti doğru olanı yaparak, “Hayır” oyu kullandılar.      Ama, her zamanki gibi bir acelesi vardı Önder Tanır’ın, konuyu hemen oylatıp, biran önce gündeminden düşürmek istiyordu.   ...
 • DİKTATÖR REFLEKSİ HÜKÜMETLERE Mİ HAS?

  10 Ekim 2021 Yazarlar

  Siyasete ilişkin yorumlarımızda genelde hükümete yönelik eleştirilerimizi belirtiriz. Ülkeyi yöneten ve olanlardan sorumlu olan siyasi iktidar olduğundan bu durum çok doğal. Bugün ise doğrudan CHP ve CHP’de cisimleşmiş bir siyaset yapma biçiminden bahsedeceğiz. Belki görmüşsünüzdür. CHP’de Yüksek Disiplin Kurulu gibi önemli bir yerde üye olan, mesleği avukatlık olan Tuba Torun isimli bir hanımefendi. Fenerbahçe Stadı’nın Kadıköy merkezden taşınması ile ilgili bazı tweet’ler attı. Demokratik toplumlarda her konu tartışılabilir. Elbette bu fikri...