logo

15 Ağustos 2020

TUZUN KOKTUĞU DÖNEME GİRMEK ÜZEREYİZ!!!


Ramazan Kestane
ramazan@kestelyore.com

     Bakıldığında, mülayim, dini bütün bir görüntü çizen, Ancak Din iman deyip, kul hakkını tanımayanlar tarafından yönetiliyoruz maalesef.

     Artık neredeyse, gazetemizin her sayısını mutlaka birkaç kaçak inşaat haberleri süslüyor. “Kimsenin gözünün yaşına bakmam” diyerek, yandaşlık yapan Belediye Başkanı Önder Tanır, kendisini destekleyenleri de bir bir kızdırıp, sinirlendirmeye başlamış.

     Bir tane örnek verecek olursak, Aksu mahallesinde yapı kayıt belgesi olmadığından dolayı, 3 kez BUSKİ’ye su bağlatmaya giden Fakat kaçak yapı diye suyu bağlanmayan bina, Önder Tanır, tarafından ruhsatlandırılmış. 1 Parselde 2 adet binanın yapılması ve bunun da köy içinde olduğundan dolayı ruhsatlandırıldığını öğrendim.

     Buraya kadar her şey tamam, bir sıkıntı yok.

     Ama, yapılan bina kaçak.

     İşte sıkıntı burada başlıyor.

     Gariban, kimsesiz ve sesi soluğu çıkmayan vatandaşın konteynerlerini ve barakalarını yerle bir etmekle övünen Belediye başkanının burada izlediği yolun, ne kadar samimiyetsiz ve ciddiyetsiz olduğu gerçeğini de ortaya çıkardı.

     Geçen sayımızda dile getirdik.

     Başkan rahatsız olmuş.

     Ne yazmıştık geçen hafta; “Burhaniye mahallesindeki kaçak bir mahalle nasıl oluştu?”

     Başkanın haliyle bu tür sorulara vereceği cevabı ve cesareti yoktur.

     Çünkü, Burhaniye’deki kaçak oluşan mahallede kendisinin de mensubu olduğu tarikat üyeleri ve “Abim” dediği Hakan Çavuşoğlu’nun yeri vardır.

     O bakımdan burası için sessizliğini korur.

     Derekızık yolundaki Ay Mermerlere ait binanın yıkımıyla da övünür.

     Sormazlar mı başkana; “Burası için neden bir adım atmıyorsunuz. Mahalle kaçak ise, Ay Mermerlerin binası gibi ortadan kaldırın, değil ise çıkın anlatın, herkes bilsin.”

     CHP Gurubunun mecliste bu konuya gündeme getirmesinden de rahatsız olmuş Önder Tanır.

     Rahatsızlığını ise, “Başka mahalle yok mu, neden hep burayı gündeme getiriyorsunuz?”diyerek dile getirdi.

     Dediğim gibi, Tanır’da bu yerin gündeme gelmesinden rahatsız.

     Aşağı tükürse Menzil, yukarı tükürse ağababaları…

     Ne yapacağını şaşırmış durumda.

     Bir önemli konuyu daha izah etmem gerekiyor. Çünkü, önemli olan bu konuyu AKP İlçe Teşkilatı ve Belediye Başkanı Önder Tanır vatandaşa faklı anlatıyor.

     Diyorlar ki; “Biz aslında yıkıma karşıyız. Ama, CHP bizi sıkıştırıyor.”

     Bu yalana kimse inanmasın.

     Bu tamamen yalandır, hedef göstermektir, işin kurnaz ve hileyle üstesinden gelmek için üretilmiş fitneden başka bir şey değildir.

     Şöyle ki; İzlemeyenler için anlatayım: CHP Mecliste sözlü bir önerge verdi dedi ki; “Başkan siz kaçak yapıları bizim yıktırdığımızı söylüyor muşsunuz. Buyurun hadi, Garibanın konteynerleri ve bir göz odalarına dokunmayalım. Onları ellemeyelim. Mecliste karar alın CHP olarak destekleyelim”

     Bu öneri karşısında, kem küm eden Önder Tanır’ın asıl niyetinin de yıkım olmadığı ortaya çıkmış oldu.

     Hemen her gün, her yerden kaçak yapılar hakkında mail ve telefonla aranılarak bilgilendiriliyoruz. Şu sıralar tuzun koktuğu döneme gelmek üzereyiz.

     Kimlere nasıl sözler verilmiş, kimler için nelerden vazgeçilmiş…

     Araştırması devam ediyor…

     Çok yakında…

Share
3944 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+6 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Şampiyonun Ardından

  28 Kasım 2020 Yazarlar

       Değerli Okuyucular,     Kadirşinas  Dostlar;      Bir şampiyonun ardından yazmak zormuş. Hemde bayağı zormuş. Ne yazacaksın, nasıl başlayacaksın. Giden uğurlanıyor, ama unutulmuyor...     Güle güle Reşit ağabey.  Güle güle ŞAMPIYON. Güle güle güzel insan. Allah rahmet eylesin. Mekanın aydınlık , sorgulanman kolay olsun.        Seni unutamayız. Seni unutmayacağız. Çünkü sen Dadaşlar diyarı Erzurumumuz’un bu millete hediye ettiği, Ana...
 • Cevabı kendiniz bulun

  28 Kasım 2020 Yazarlar

       Sevgili okurlarım.      Dünyadaki bütün insanların kusurları vardır. Yani mükemmel insan yoktur.      Kusursuz sandığımız ve kendimize idol seçtiğimiz kişilerin  bir çok hata ve kusurları vardır, zira hata yapmak insanın fıtratında vardır.      Fakat kişinin kusurlu davranışı konusunda bilmemiz icap eden çok önemli bir durum var.      Kişi yanlış davranışı; bile isteye, kasten mi yapıyor, yoksa istemediği halde bilinçsiz...
 • TESPİH

  23 Kasım 2020 Yazarlar

  Tespih, Allah adını anmak-zikretmek- anlamı taşır. Tespih aynı zamanda, kutsal sözlerin tekrar edilmesini saymak için kullanılan bir aracın adı olur. Tespih taneleri, bir ipe dizilerek, tespih halkası oluşturulur.  Müslümanlar, otuz üç ya da doksan dokuz tespih tanesinden oluşan tespihler kullanırlar. Müslümanlar, namazdan sonra, tespih duası yaparlar. Otuz üçer defa, sübhânallah, elhamdülillâh, Allâhüekber sözlerini tekrar ederler. Budistler, yüz sekiz, Katolikler, altmış dört tespih tanesinden oluşan tespihler kullanırlar. Ortodoks Y...
 • Homeopati ile savunmamızı nasıl canlandırabiliriz?

  14 Kasım 2020 Yazarlar

  Homeopati, savunmamızı geliştirmek için harika bir müttefik olabilir Enfeksiyonlara yanıt verme yeteneği, temelde bağışıklık sistemimizin durumuna ve savunmalarımıza bağlıdır. Yemek, duygusal dengemiz ve yaşamsal alışkanlıklarımıza dikkat etmek, bağışıklığımızın düzgün çalışması için temel dayanaklardır. Homeopati ayrıca Savunmamızı geliştirmek için farklı eylem ve düzeylerde büyük müttefikimiz olabilir. Her doktor ve hastası, her bir vakada bu olasılıkları nasıl uygulayacaklarını bulmalı ve tanımlamalıdır. Homeopatik ilaçları...