logo

15 Ağustos 2020

TUZUN KOKTUĞU DÖNEME GİRMEK ÜZEREYİZ!!!


Ramazan Kestane
ramazan@kestelyore.com

     Bakıldığında, mülayim, dini bütün bir görüntü çizen, Ancak Din iman deyip, kul hakkını tanımayanlar tarafından yönetiliyoruz maalesef.

     Artık neredeyse, gazetemizin her sayısını mutlaka birkaç kaçak inşaat haberleri süslüyor. “Kimsenin gözünün yaşına bakmam” diyerek, yandaşlık yapan Belediye Başkanı Önder Tanır, kendisini destekleyenleri de bir bir kızdırıp, sinirlendirmeye başlamış.

     Bir tane örnek verecek olursak, Aksu mahallesinde yapı kayıt belgesi olmadığından dolayı, 3 kez BUSKİ’ye su bağlatmaya giden Fakat kaçak yapı diye suyu bağlanmayan bina, Önder Tanır, tarafından ruhsatlandırılmış. 1 Parselde 2 adet binanın yapılması ve bunun da köy içinde olduğundan dolayı ruhsatlandırıldığını öğrendim.

     Buraya kadar her şey tamam, bir sıkıntı yok.

     Ama, yapılan bina kaçak.

     İşte sıkıntı burada başlıyor.

     Gariban, kimsesiz ve sesi soluğu çıkmayan vatandaşın konteynerlerini ve barakalarını yerle bir etmekle övünen Belediye başkanının burada izlediği yolun, ne kadar samimiyetsiz ve ciddiyetsiz olduğu gerçeğini de ortaya çıkardı.

     Geçen sayımızda dile getirdik.

     Başkan rahatsız olmuş.

     Ne yazmıştık geçen hafta; “Burhaniye mahallesindeki kaçak bir mahalle nasıl oluştu?”

     Başkanın haliyle bu tür sorulara vereceği cevabı ve cesareti yoktur.

     Çünkü, Burhaniye’deki kaçak oluşan mahallede kendisinin de mensubu olduğu tarikat üyeleri ve “Abim” dediği Hakan Çavuşoğlu’nun yeri vardır.

     O bakımdan burası için sessizliğini korur.

     Derekızık yolundaki Ay Mermerlere ait binanın yıkımıyla da övünür.

     Sormazlar mı başkana; “Burası için neden bir adım atmıyorsunuz. Mahalle kaçak ise, Ay Mermerlerin binası gibi ortadan kaldırın, değil ise çıkın anlatın, herkes bilsin.”

     CHP Gurubunun mecliste bu konuya gündeme getirmesinden de rahatsız olmuş Önder Tanır.

     Rahatsızlığını ise, “Başka mahalle yok mu, neden hep burayı gündeme getiriyorsunuz?”diyerek dile getirdi.

     Dediğim gibi, Tanır’da bu yerin gündeme gelmesinden rahatsız.

     Aşağı tükürse Menzil, yukarı tükürse ağababaları…

     Ne yapacağını şaşırmış durumda.

     Bir önemli konuyu daha izah etmem gerekiyor. Çünkü, önemli olan bu konuyu AKP İlçe Teşkilatı ve Belediye Başkanı Önder Tanır vatandaşa faklı anlatıyor.

     Diyorlar ki; “Biz aslında yıkıma karşıyız. Ama, CHP bizi sıkıştırıyor.”

     Bu yalana kimse inanmasın.

     Bu tamamen yalandır, hedef göstermektir, işin kurnaz ve hileyle üstesinden gelmek için üretilmiş fitneden başka bir şey değildir.

     Şöyle ki; İzlemeyenler için anlatayım: CHP Mecliste sözlü bir önerge verdi dedi ki; “Başkan siz kaçak yapıları bizim yıktırdığımızı söylüyor muşsunuz. Buyurun hadi, Garibanın konteynerleri ve bir göz odalarına dokunmayalım. Onları ellemeyelim. Mecliste karar alın CHP olarak destekleyelim”

     Bu öneri karşısında, kem küm eden Önder Tanır’ın asıl niyetinin de yıkım olmadığı ortaya çıkmış oldu.

     Hemen her gün, her yerden kaçak yapılar hakkında mail ve telefonla aranılarak bilgilendiriliyoruz. Şu sıralar tuzun koktuğu döneme gelmek üzereyiz.

     Kimlere nasıl sözler verilmiş, kimler için nelerden vazgeçilmiş…

     Araştırması devam ediyor…

     Çok yakında…

Share
3977 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+4 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Lider Olmak

  28 Şubat 2021 Yazarlar

       2002’de Ak parti nasıl iktidar olmuştu. öncelik 3-Y hatırlayın yani Yolsuzluk – Yoksulluk - Yasaklar sloganı çokta iyi bir girişti ve önemli konulardı. Erdoğan’ın parmağındaki tek yüzük hikayesi, her kesimi çok etkilemişti ve devlette bir türlü iyi gitmeyen işler sık sık değişen hükümetler insanları bunalttı ve bir lider arayışına itti. Erdoğan ve AKP’nin bu samimi söylemleri umutları arttırdı ve ciddi bir destekle iktidar oldular. İlk başlarda güzel şeylerde yapıldı, tam umutlar bir kat daha artarken hatalar başladı, ...
 • GÖRDÜM HİSSETTİM

  28 Şubat 2021 Yazarlar

        Değerli Okuyucular,       Kadirşinas  Dostlar;       Yaklaşık beş aydır ziyaret vesilesi ve ilçemizde bulunan bazı firmalarımızın İhracaat imkanlarına destek olmak, kendimi de meşgul etmek amacıyla bulunduğum Amerika Birleşik Devletlerinden bu hafta döndüm.                     Gerçekten büyük bir tüketim pazarı olan Amerika Birleşik Devletlerinde pandemi v...
 • Adana’da Büyük Buluşma!…. Zabıta Müdürü Neden Görevden alındı?

  27 Şubat 2021 Yazarlar

       Audi A6 arabasını Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır’a makam aracı olarak satan ve bu davranışıyla ilçe siyasetinin gündeminden düşmeyen Fatih Amil, daha sonrasında ilçe başkanlığı tarafından gurup sözcülüğünden alınmıştı.      İlçemiz tarihinde hiç yaşanmayan bu olay, birden herkesin gündemine oturdu.      Kimisi, Fatih Amil’in işlerinin bozukluğunu öne sürdü, kimisi de Önder Tanır’ın böyle yaparak, MHP gurubunu bir şekilde bağladığını söyledi.     ...
 • 16 Canımız son şehitlerimiz olsun

  26 Şubat 2021 Yazarlar

       Sevgili okurlarım;      Eğer bir coğrafyada insan öldürmenin çok fazla gerekçeleri varsa, o coğrafyada yaşayan toplumlarda cana kıymak rutin bir olay olur.      İnsan hayatı önemini kaybettiği noktada, başka sorunları konuşmanın bir anlamı yoktur.      Ben kendimi bildim bileli, islam coğrafyasında kan dökmek adeta sıradan bir olaydır.      Herkes kafasına göre bir neden buluyor, bu nedene göre öldürmesi gereken düşmanı oluyo...