logo

15 Ağustos 2020

TUZUN KOKTUĞU DÖNEME GİRMEK ÜZEREYİZ!!!


Ramazan Kestane
ramazan@kestelyore.com

     Bakıldığında, mülayim, dini bütün bir görüntü çizen, Ancak Din iman deyip, kul hakkını tanımayanlar tarafından yönetiliyoruz maalesef.

     Artık neredeyse, gazetemizin her sayısını mutlaka birkaç kaçak inşaat haberleri süslüyor. “Kimsenin gözünün yaşına bakmam” diyerek, yandaşlık yapan Belediye Başkanı Önder Tanır, kendisini destekleyenleri de bir bir kızdırıp, sinirlendirmeye başlamış.

     Bir tane örnek verecek olursak, Aksu mahallesinde yapı kayıt belgesi olmadığından dolayı, 3 kez BUSKİ’ye su bağlatmaya giden Fakat kaçak yapı diye suyu bağlanmayan bina, Önder Tanır, tarafından ruhsatlandırılmış. 1 Parselde 2 adet binanın yapılması ve bunun da köy içinde olduğundan dolayı ruhsatlandırıldığını öğrendim.

     Buraya kadar her şey tamam, bir sıkıntı yok.

     Ama, yapılan bina kaçak.

     İşte sıkıntı burada başlıyor.

     Gariban, kimsesiz ve sesi soluğu çıkmayan vatandaşın konteynerlerini ve barakalarını yerle bir etmekle övünen Belediye başkanının burada izlediği yolun, ne kadar samimiyetsiz ve ciddiyetsiz olduğu gerçeğini de ortaya çıkardı.

     Geçen sayımızda dile getirdik.

     Başkan rahatsız olmuş.

     Ne yazmıştık geçen hafta; “Burhaniye mahallesindeki kaçak bir mahalle nasıl oluştu?”

     Başkanın haliyle bu tür sorulara vereceği cevabı ve cesareti yoktur.

     Çünkü, Burhaniye’deki kaçak oluşan mahallede kendisinin de mensubu olduğu tarikat üyeleri ve “Abim” dediği Hakan Çavuşoğlu’nun yeri vardır.

     O bakımdan burası için sessizliğini korur.

     Derekızık yolundaki Ay Mermerlere ait binanın yıkımıyla da övünür.

     Sormazlar mı başkana; “Burası için neden bir adım atmıyorsunuz. Mahalle kaçak ise, Ay Mermerlerin binası gibi ortadan kaldırın, değil ise çıkın anlatın, herkes bilsin.”

     CHP Gurubunun mecliste bu konuya gündeme getirmesinden de rahatsız olmuş Önder Tanır.

     Rahatsızlığını ise, “Başka mahalle yok mu, neden hep burayı gündeme getiriyorsunuz?”diyerek dile getirdi.

     Dediğim gibi, Tanır’da bu yerin gündeme gelmesinden rahatsız.

     Aşağı tükürse Menzil, yukarı tükürse ağababaları…

     Ne yapacağını şaşırmış durumda.

     Bir önemli konuyu daha izah etmem gerekiyor. Çünkü, önemli olan bu konuyu AKP İlçe Teşkilatı ve Belediye Başkanı Önder Tanır vatandaşa faklı anlatıyor.

     Diyorlar ki; “Biz aslında yıkıma karşıyız. Ama, CHP bizi sıkıştırıyor.”

     Bu yalana kimse inanmasın.

     Bu tamamen yalandır, hedef göstermektir, işin kurnaz ve hileyle üstesinden gelmek için üretilmiş fitneden başka bir şey değildir.

     Şöyle ki; İzlemeyenler için anlatayım: CHP Mecliste sözlü bir önerge verdi dedi ki; “Başkan siz kaçak yapıları bizim yıktırdığımızı söylüyor muşsunuz. Buyurun hadi, Garibanın konteynerleri ve bir göz odalarına dokunmayalım. Onları ellemeyelim. Mecliste karar alın CHP olarak destekleyelim”

     Bu öneri karşısında, kem küm eden Önder Tanır’ın asıl niyetinin de yıkım olmadığı ortaya çıkmış oldu.

     Hemen her gün, her yerden kaçak yapılar hakkında mail ve telefonla aranılarak bilgilendiriliyoruz. Şu sıralar tuzun koktuğu döneme gelmek üzereyiz.

     Kimlere nasıl sözler verilmiş, kimler için nelerden vazgeçilmiş…

     Araştırması devam ediyor…

     Çok yakında…

Share
4012 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+5 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • NE oluyor NELER oluyor

  31 Mayıs 2021 Yazarlar

        Değerli Okuyucular,       Kadirşinas  Dostlar;       Kafamız öyle karıştırıldı ki, rahatımız, huzurumuz darmadağın edildi. Kime inanacağız, kimi dinleyeceğiz bilemiyoruz.       İnancımız, umutlarımız yıkılıyor. Kendi mahallemizde şaşkın şaşkın dolanıyoruz.      Toplumsal bir travma yaşanıyor.        Hiç kimsenin yaşadığı hayattan memnun, mutlu olduğuna inanmıyorum. Bu belki varlıklı, zengin...
 • TEK BAŞINA İKTİDAR

  30 Mayıs 2021 Yazarlar

              Başarısız koalisyonlar siyasi ve ekonomik istikrarı o kadar kötü etkiledi ki; millet tek başına iktidar olursa hiçbir sorun kalmaz düşüncesine sıkı sıkıya sarıldı. Bu tek başınalık o kadar sevildi ki, zaman içerisinde hiçbir Anayasa Hukuku teorisinde olmayan garip bir sisteme geçildi. Artık tek başına iktidar olmak, bir parti için değil, şahıs için mümkün hale geldi. Cumhurbaşkanlığı seçimini kim kazanırsa hükümeti tek başına kurduğundan iktidar da partinin değil şahsın oluyor....
 • ÜÇE ÜÇ VE BİTMEYEN DENİZ

  30 Mayıs 2021 Yazarlar

       6 Mayıs 1972 tarihi, Deniz-Yusuf-Hüseyin’in idam sehpasında hayatlarını kaybettiği gün olarak tarihe geçmiştir. Ne yapmışlardır, suçları neydi, gerçekten idam edilmeyi hak etmişler midir şöyle bir bakalım.      Öncelikle neyin savaşını verdiler ne için ölüme gittiler, M. Kemal Atatürk, hayranıydılar onun Emperyalizme karşı verdiği savaşın, mücadelenin sonuna kadar arkasındaydılar. Yani tam bağımsızlık mücadelesi tek hedefleriydi. Osmanlı’nın son zamanlarını hatırlayın ülkeyi İngiliz’le Yunanlılar...
 • ATATÜRK’Ü ANLAMAK

  29 Mayıs 2021 Yazarlar

       Atatürk, “Beni görmek demek, herhalde yüzümü görmek değildir. Benim düşüncelerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız, bu yeterlidir” dedi.      Birincisi, “Din ayrı, laiklik ayrı olur” demek, Atatürk’ü anlamamak olur. İkincisi, “Dinin olduğu yerde, laiklik olmaz. Laikliğin olduğu yerde, din olmaz” demek, Atatürk’ü anlamamak olur. Üçüncüsü, “Atatürk bizi, ümmetten millet yaptı” demek, Atatürk’ü anlamamak olur. Ümmet, millet, toplum kavramları, insana, insanlara aitlik duygusu ve...