logo

Umut Vaat eden kaleci Doğancan Koçak…

Kestel Belediyespor, U-16 yaş gurubunun yetenekli ve geleceğin başarılı kalecisi umudunu taşıyan, tanıyan ve takım arkadaşları tarafından, uçan panter kaleci ünvanı ile onure edilmekte. Efendi, saygılı kişiliği ile sevilmekte, takım arkadaşları ile uyumlu davranışları, dikkat çekici ve başarılı olma yolunda hızla ilerlemekte olan bir kaleci Doğancan Koçak. Aynı zamanda gurubunda en az gol gören kalecidir.
Motive edici, teşvik ve tanıtım amaçlı bu haberle birlikte çalıştırıcısı ve antrenörü olan Recep Güneş hoca tarafından da sevilmekte ve takdir toplamakta, bu hususta Recep hocanın emeği ve katkısı önemli bir yet tutmaktadır. Tanıtım maksadı ile babası olan Binali Koçak ile yapılan sohbet ve söyleşide oğlu ile ilgili şunları belirtti; “Oğlum Doğancan’ın spora olan ilgisini ve yeteneğini ortaokul da okul takımında oynadığı sıralarda bu yeteneğini keşfettim. Başarı ve performansı ile okullararası turnuvalarda üç madalya kazanması, yeteneğinin ödülü sayıldı. Eski sporculardan olmam dolayısıyla, spor sevgisini ve bilgisini, teşvik ve desteklemem gerektiğini anladım. Bu anlamda, bildiklerimi spor sevgisini kazandırmam için elimden geldiğince vermeye çalıştım. Yetişebilmesi ve daha da gelişebilmesi için; Recep hocayla görüşüp konuştum ve kendisine emanet ettim. İnandığım, güvendiğim, değer verdiğim, iyi insan olarak tanıdığım Recep hocaya buradan emeğinden dolayı teşekkür etmek isterim. İki sezondur takımla beraber Recep hocanın katkılarıyla çalışmaktalar. Kestel Belediyespor’un A takımı kadrosunda yer alması, baba olarak benim de tercihim ve mesajımdır. İnşallah, ilgili teknik sorumlular tarafından değerlendirilir düşüncesindeyim, temennim gerçekleşir umarım.
Şahsi düşüncemi belirtip, takdir etmek isterim ki, Recep hoca ve İsmail hocanın bu özverili çalışmaları, fedakarlıkları spor severler tarafından değerli görülmektedir. Kestelspora daha çok faydaları olabileceğini benim gibi çok insanın gördüğünü belirtmeden geçmek istemedim. Sonuç olarak, sporun önemi ve faydaları benimsenmeli ve her insanın hakkı olduğunu düşünüyorum” dedi.

Share
227 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+7 = ?