logo

Üniversite yalan oldu

6 yıl önce Kestel’e Bursa Teknik Üniversitesi kurulacak açıklaması yapan Başkan Acar’ın bu projesi de yalan oldu.
Sözde, “Kestel halkının parasını boş yere harcamıyoruz” diyen Belediye Başkanı Yener Acar’ın fiyaskoyla sonuçlanan vadelerinden biride üniversite projesidir. Hatırlanacağı gibi ilçenin meydanına “Üniversite Kestelimize hayırlı olsun” yazan pankartlar astıran Yener Acar’ın bu sözünün üzerinden yıllar geçmesine rağmen ortada ne üniversite ne de bir çalışma var.
Başkan Acar, bu da yetmemiş gibi üniversitenin Kestel’e kurulsun diye ilçe halkına danışmadan sanki babasının parasıymış gibi tüy bitmemiş yetimin hakkı olan Kestel halkının 3 trilyon lirasını Yüksek Öğretim Kurumu’na (YÖK) bağışta bulunmuştu. Hiç olacak şey mi? Kestel’e üniversite kurulsun diye belediye başkanı, devlete bağış yapıyor. Şimdi vatandaş Acar’a soruyor, “Kime sorup kimin parasını bağış yaptın” diye.
Bursa’ya miting için gelen Başbakan Binali Yıldırım’ı televizyondan izlerken gördük ki, Kestel’e üniversite kurulacağını dahi bilmiyor. Bilmiş olsa Bursa’ya yapılacak yatırımları tek tek anlatırken bizim üniversiteden bahsetmemesi, projenin fiyasko olduğunu göstermiştir.

Share
388 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+3 = ?