logo

Ünlü Şef Bekir Karakaya Sultan Pide de

     1970 yılından beri gıda sektörünün içinde olan, BTSO’nun mutfak şefliğinden tutunda, Yusuf Kuzu Dönerin Usta Şefliği ve Türkiye’de kaliteli bir çok turistlik yerlerde şeflik yapmış olan ve bu konuda bir çok ödülünde sahibi, Bekir Karakaya, son işyeri olarak Sultan Pide’yi tercih etti.

     Bir çok iş teklifini geri çeviren, Master şefte jüri üyeliği dahi yapan ve her zaman kaliteli mekanları tercih eden Bekir Karakaya’nın Sultan Pideyi tercih etmesinin ardından, müşteri portföyündeki değişiklikte göze çarpıyor.

      Sultan Pide’nin sahibi Fuat Kurt’ta, Bekir Karakaya’nın çok eski bir şef olduğunu belirterek, “Ustamızın tecrübesi, başarısı, işindeki titizliği zaten ispatlanmıştır. Bizim işyerimizi tercih etmesi, Kestel’e gelmesi bizim ve ilçemiz için, damak tadına güvenenler adına bir şanstır” dedi.

     Kendisiyle konuştuğumuz Bekir Karakaya, “Döner, Türklerin lezzetidir. Misafirperverliğin de değeri olarak bilinir. Misafirler için de en kıymetli ikramlar arasında yer alır. Dünya’da da bu yüzden en çok konuşulan lezzet döner olmuştur. Bunun yanı sıra sağlık açısından da son derece faydalıdır. Çünkü kırmızı et kalbin dostudur. 15 günde bir kez kırmızı etin vücuda alınması gerekir. Bu lezzeti korumak da bizim başlıca görevimizdir. Bir iş yerinde müşteriye güven çekirge gibidir; kaçınca bir daha geri gelmez.  Bizim inancımız gereği, doğru olmak ve doğru yolda yürümek çok önemli. Bu anlamda ticaretin de doğru bir şekilde yapılması gerekiyor. Sultan Pide de bu doğruluk içerisinde hizmet vermektedir. Doğru iş, doğru gider, çünkü kökü sağlamdır. O yüzden doğru yoldan vazgeçmemek çok önemlidir.”diyen ödüllü Şef Karakaya, “Müşteri bizim veli nimetimizdir. Bazı yerlerde kral, bazı yerlerde bebek gibi karşılanır. Kazanç kapımız, rızkımızdır. Gastronomi kendi kurallarını yaratır. Bizlerde kendi kurallarımız ve almış olduğumuz öğreti ve yılların deneyimiyle Kestel halkına hizmet etmekten gurur duyuyorum. Lezzetin farkına varmalarına için, damak tadına güvenenleri Kestel Sultan Pideye davet ediyorum” dedi.

Share
1881 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+10 = ?