logo

11 Kasım 2020

UNUTULMAMALI UNUTULMASIN


Mustafa Ülker
musstafaulker@kestelyore.com

     Değerli okuyucular,

     Kadirşinas dostlar;

     Zaman hızla akıp gidiyor. İnsanoğlunun geriye dönüp bakması, ibret alması gerekiyor. Ders çıkarmayıp, öğrenmiyenler hüsrandadırlar. 

Çünkü geçmişimiz herbirimize bir şeyler öğreterek bizi bugünlere getirdi. Bugün içinde bulunduğumuz her ahval ve şerait öğrenerek uyguladıklarımız, yapabildiklerimizdir. Başarı, memnuniyet veya mutluluk sonuçtur.   

       Buradan tarihe bakarak ülkemizin geldiği veya gelebildiği noktayı değerlendirmek istiyorum.  Dikkatlerinizi bir noktaya odaklayarak bir okuma yapacağım. 

       23 Nisan 2020 de Meclisimizin kuruluşunun 100. Yılını, 30 Ağustos 2020 de Zafer Bayramının 98. Yılını ve yaklaşık iki hafta  önce 29 Ekim 2020 de Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin 97. kuruluş yılını çoşkuyla, hararetle ( Pendemi sebebiyle kısıtlı olarak) kutluladık.

        Aziz Milletimizin 2500 yıllık bilinen tarihsel geçmişindeki son dönüm noktalasını hazırlayan, Devletimizin  kuruluşunu başarıyla sonuçlandıran ekibin LİDERİ, ÖNDERİ,  ordumuzun BAŞKOMUTANI  Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ünde bu yıl, bu hafta 10 Kasım’da da aramızdan ayrılışının 82.kez üzüntüsünü yaşayacağız. Yasını  tutacağız.            

       Büyük komutan, unutulmaz devlet adamı Mustafa Kemal ATATÜRK’ün 58 yaşında iken,  genç sayılabilecek bir yaşta aramızdan ayrılışına rağmen, ülkemizde başardıkları ile ayaktayız. Bize bıraktığı ufuk, görev ve vizyonunu devam ettirmek zorundayız. Bakınız kendisine ait olduğunu bildiğimiz sözleri ile bize neler diyor. Ne öğütlerde bulunuyor. 

-Türk milleti çalışkandır, zekidir. 

-Ben sporcunun ahlaklısını severim. 

-Beni sevmek, fikirlerimi yaşatmakla olur. 

-Yurtta sulh, Cihanda sulh başarılmalıdır. 

-Cehalet yenilmesi gereken en büyük düşmandır.

-Vatana ihanetin nedeni olmaz, er yada geç bedeli olur. 

-Bağımsızlık, ölmesini bilen toplumların hakkıdır. 

-Din gibi temiz bir duygu, politika gibi kirli oyunlara alet edilemez. 

-Beni olağanüstü olarak görmeyiniz, Tek farkım bu millete ait olmaktır. 

-Doğuşumdaki tek olağanüstülük, bu millete ait olarak doğmuş olmamdır. 

gibi sözleri ile bugün hala geçerli olan fikriyatı ile bize Işık olarak yol gösteriyor. Kendisini  ve yol arkadaşlarını bir kez daha 10 Kasım’da rahmetle, minnetle ve şükranla anacağız/anıyoruz. 

      Ve söz vereceğiz.  Açtığın bu aydınlık yolda Cumhuriyetimize , bize bıraktığın emanetine sahip çıkacak, onu sonsuza kadar ilelebet yaşatacağız. 

        Ancak üzülerek ifade etmeliyim ki hala yüce Önder ATATÜRK’ü  yeterince tanıyamadık, tanıtamadık. Hala aramızda onu İngiliz ajanı, mason, vatan haini, din düşmanı diye bilenler, öyle olduğunu sananlar var. İsmine,şahsına, eserlerine, emanetine saldıranlar düşman olanlar var. Hatırasına hıyanet edenler, eserlerini, büstlerini, fotoğraflarını yok etmeyi görev edinenler var. 

        Ancak birileri de taaa uzaklarda ona sahip çıkıyorlar. En azından ismini duyuruyorlar, sahip çıkıyorlar.  Bende şuan bulunduğum 8130 km mesafedeki, Amerika’nın Newjersey eyaleti, Paterson ilçesinden, 10 Kasım 2020 anısı olarak fotoğrafladım sizlerle paylaşıyorum. 

Ve 8130 km mesafe uzaktan, Paterson/NJ den sesleniyorum. 

      Atam rahat uyu. İdealine, fikirlerine, eserlerine sahip çıkacağız. 

UNUTMADIK  UNUTMAYACAĞIZ   UNUTTURMAYACAĞIZ

       Gününüz keyifli bereketli olsun

       Sağlıcakla kalın, Mutlu olun. 

Share
2619 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+3 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Lider Olmak

  28 Şubat 2021 Yazarlar

       2002’de Ak parti nasıl iktidar olmuştu. öncelik 3-Y hatırlayın yani Yolsuzluk – Yoksulluk - Yasaklar sloganı çokta iyi bir girişti ve önemli konulardı. Erdoğan’ın parmağındaki tek yüzük hikayesi, her kesimi çok etkilemişti ve devlette bir türlü iyi gitmeyen işler sık sık değişen hükümetler insanları bunalttı ve bir lider arayışına itti. Erdoğan ve AKP’nin bu samimi söylemleri umutları arttırdı ve ciddi bir destekle iktidar oldular. İlk başlarda güzel şeylerde yapıldı, tam umutlar bir kat daha artarken hatalar başladı, ...
 • GÖRDÜM HİSSETTİM

  28 Şubat 2021 Yazarlar

        Değerli Okuyucular,       Kadirşinas  Dostlar;       Yaklaşık beş aydır ziyaret vesilesi ve ilçemizde bulunan bazı firmalarımızın İhracaat imkanlarına destek olmak, kendimi de meşgul etmek amacıyla bulunduğum Amerika Birleşik Devletlerinden bu hafta döndüm.                     Gerçekten büyük bir tüketim pazarı olan Amerika Birleşik Devletlerinde pandemi v...
 • Adana’da Büyük Buluşma!…. Zabıta Müdürü Neden Görevden alındı?

  27 Şubat 2021 Yazarlar

       Audi A6 arabasını Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır’a makam aracı olarak satan ve bu davranışıyla ilçe siyasetinin gündeminden düşmeyen Fatih Amil, daha sonrasında ilçe başkanlığı tarafından gurup sözcülüğünden alınmıştı.      İlçemiz tarihinde hiç yaşanmayan bu olay, birden herkesin gündemine oturdu.      Kimisi, Fatih Amil’in işlerinin bozukluğunu öne sürdü, kimisi de Önder Tanır’ın böyle yaparak, MHP gurubunu bir şekilde bağladığını söyledi.     ...
 • 16 Canımız son şehitlerimiz olsun

  26 Şubat 2021 Yazarlar

       Sevgili okurlarım;      Eğer bir coğrafyada insan öldürmenin çok fazla gerekçeleri varsa, o coğrafyada yaşayan toplumlarda cana kıymak rutin bir olay olur.      İnsan hayatı önemini kaybettiği noktada, başka sorunları konuşmanın bir anlamı yoktur.      Ben kendimi bildim bileli, islam coğrafyasında kan dökmek adeta sıradan bir olaydır.      Herkes kafasına göre bir neden buluyor, bu nedene göre öldürmesi gereken düşmanı oluyo...