logo

15 Eylül 2021

UYUMUŞ ÖYLE Mİ


Osman Fahri Ünal
osmanfahri@kestelyore.com

     Dostlar; AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın partisi ile yaptığı bayramlaşma konuşmasında, uyuduğu buna rağmen konuşmaya devam ettiği, dilinin dolaştığı bu kadar zaman geçtiği halde muhalefet tarafından dile getirilmeye halen devam ediliyor. Ülkede o kadar çok gündem var ki, bunu dikkate alan bile yok. Türkiye gibi bir ülkeyi tek başına yönetmeye kalkarsan buna yetişemezsin haklı olarak yorgun düşüp uyursun, ha sağlığında bir sorun varsa bu başka bir şey ve oldukça da önemli durum, hepimizi de ilgilendirir. Günü gününe sağlığının çok iyi takip edildiğini biliyoruz. Çünkü, sarayın bir bölümünde 24 saat hazır doktor ve sağlık ekibi var. Ayrıca tüm cihazların bulunduğu tam teşekküllü küçük bir hastanede var sarayda.

     Bu uyuma işini geçelim, Cumhurbaşkanı uyuyor da, kardeşim sen ne yapıyorsun; geçmediğin otoyola, köprüye, tünele, uçmadığın hava alanına, binmediğin trene, sağlık hizmeti almadığın hastaneye para ödüyorsun, maşallah tık yok. Asıl uyuyan sensin, doğru değil mi. Yine sana ait olan 128 milyar dolar buhar oldu hiç bir açıklama yok, fabrikalar satıldı, limanlar elden gitti, ülkedeki bütün büyük ihaleler 5 müteahhide peşkeş çekiliyor, yüzlerce kişi 5-6 yerden maaş alırken, senin çocuğun kapı kapı dolaşıp asgari ücretle iş bulamıyor yine tık yok. Bakan olan kişiler aile şirketlerinden kendi bakanlığına fahiş fiyatla mal alımı yapıyorlar, ne yazık ki sen hala ayakta uyuyorsun, hiç kusura bakma.

     Hani doğalgaz bulduk, aya gidiyoruz, bu gün yeri belli olmayan astronot okulunun temelini atmışlardı hem de  Bursa’mızda, AKP’den önce buzdolabı yoktu ve ambulansları köpekler çekiyordu, AKP’nin kuruluşundan uzun yıllar önce yapılan Ankara, Esenboğa ve İzmir A. Menderes havalimanlarını  “biz yaptık”  dediler. “İMF bizden borç istedi” bile dediler. “Çin’i geçtik, Avrupa bizi kıskanıyor” dediler. “Avrupa aşıyı parayla yapıyor, hatta uçan otomobil yapacağız” dediler, “savaş uçakları yapıyoruz” dediler, “tank yapıyoruz” dediler. Fakat, tank fabrikasını Katarlılara sattılar sen hala uyuyorsun, dostum hatta rüya görüyorsun bence.

     Sedat Peker, çıktı sırf sen uyanasın diye uyuşturucu gemilerinden suikastlara, intihar süsü verilmiş cinayetlere kadar, Sadat’ın ne dolaplar çevirdiğini, yasadışı petrol ticaretini, AKP gençlik kollarına dağıtılan kaleşnikof silahlara kadar her şeyi anlattı isim isim, rüşvetle serbest bırakılıp yurt dışı çıkış yasağı kaldırılan kara paracıları, vatandaşlık verilen ithal mafyaya kadar her şeyi anlatmadı mı ve haklarında hiçbir işlem yapılmadı, biliyorsunuz bu kişilerin. Ama, sen hala mışıl mışıl uyursun be kardeşim.

     ERBAŞ NEREYE KOŞUYOR

     Nedir laiklik, toplumda herkesin dini inancını, mezhebini, hatta inançsızlığını bir arada özgürce yaşadığı  düzen yani yaşam biçimidir. Ayrıca, laiklik inançları insanla Allah arasında bir alan olarak görür devleti, yargıyı, ticaret ve siyaseti dinin dışında tutmayı önerir. Daha öncede yazdım geçmişte Laiklik konusunda büyük hatalar yapıldı, üniversitelerde baş örtüleri açtırmaya çalışıldı bunun için ikna odaları kuruldu, İmam hatip mezunları yüksek öğrenimden dışlansın diye katsayı oyunları oynandı, ordu evleri girişlerinde yapılan uygulamalar, 1997’deki post modern darbe, peki bu yapılanlar ne sonuç doğurdu sonuç ortada kesinlikle yanlıştı bu yapılanlar şu an bunların intikamı alınmaya çalışılıyor tabi buda yanlış herkesi imam hatip mezunu yapmaya çalışıyorlar kamu alımlarındaki ayrımcılık derken kutuplaşan ve bölünen bir Türkiye ortaya çıktı ne yazık ki daha doğrusu iki yaklaşımda yanlış ve Laiklik ilkesi ile uyuşmuyor.

     Sonuç geçen Yargıtay’ın yeni hizmet binasının açılışında D. İşleri başkanı dualar okudu ve yüksek hakimlere dini telkinlerde bulundu şunu herkes bilsin kimsenin dua ile bir sorunu yok olamazda hepimiz Müslümanız, daha öncede verdiği hutbelerde Cumhuriyet ve Laikliğe az saldırmadı bu kişi, inancı gereği alkol almıyor ama alınmasına da karşı çıkıyor, Cumhuriyet mahkemelerinin kapatılmasını istiyor, sakalı var diye herkesin sakal bırakmasını istiyor, o kadar büyük bir bütçeye hükmediyor ve  o kadar lüx arabalara biniyor ki resmen adam uçmuş her konuda bir fikri var ama acıdır ki Anıtkabire çıkıp şu an sayesinde her şeye sahip olduğu Atatürk’ümüze bir dua edemedi, aşı oldu mu bilinmiyor en azından olduysa bunu ekranlara yansıtıp insanlarımıza örnek olabilirdi, büyük ihtimal kendisinin R.T.Erdoğan sonrasına bir hazırlığı var bu benim fikrim tabi ki.

     Bu kişi hakkında son söz, sen yemiyorsun diye midye, yengeç, ahtapot, karides gibi deniz ürünlerini yemek haram deme resmen saçmalıyorsun, dinimizde suda yaşayan canlıların yenmesinde hiçbir sakınca olmadığını söyleyen ayet var.

     Son olarak sn. Devlet Bahçeli, gerçek beka sorununun GERİCİLİK olduğunu artık görmeli, din adına yapılan siyaset gerçekten tehlikeli boyutlara ulaştı.

Kalın Sağlıcakla

Osman Fahri Ünal

Share
142 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+4 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • BESOB – BESKOOP-2

  16 Ocak 2022 Yazarlar

       Kadirşinas Okuyucular.      Değerli  Can  Dostlar.      Bu haftada aynı konuyu, aynı başlıkla, edinebildiğim bilgilerin ışığında, dışarıdan bir bakışla değerlendirmelerde bulunacağım. Düşüncelerimi paylaşacağım.       Milletimizin büyük bir kesimini oluşturan esnafımızın dertleri derdimizdir. Onlar halkımızın her kesimi ile sürekli temas halindedirler. Halkımızla iç içe hayat sürmektedirler. Esnaflarımız berber, lokantacı, şoför, tam...
 • Mesleki kıskançlık mı..? MHP Sessizliğini koruyor

  16 Ocak 2022 Yazarlar

       Kestel Belediye başkanının, ne kadar kindar bir insan olduğunu bilmeyen neredeyse yok gibidir.      “Dağları ben yarattım” edasında bir kibire sahip olan Önder Tanır, göreve geldiğinden beri personeller ile oynamaya devam ediyor. Bunu yaparken de belediyeyi zarara uğrattığını da hiç düşünmüyor.      Şöyle ki, Eyüp Özkaya isimli bir mimarı (Mesleki kıskançlık da diyebiliriz), daha öncede Belediyede görmek istemiyorum, onunla çalışmayı düşünmüyorum diyerek, işten çıkarmış so...
 • Bence, Kestel Belediyesine Kayyum Atanmalı!

  08 Ocak 2022 Yazarlar

       Cuma saati öncesi ve sonrasında, Kestel meydanında basın açıklamaları vardı.      Öncesinde; CHP, sonrasında İyi Parti yaptı.      Her iki basın açıklamasına farklı pencereden bakılsa da, hemen hemen konu aynıydı.      Önder Tanır’ın İki ilçe başkanı hakkındaki iftira iddiaları…      Basının karşısına ilk çıkan Hatice Doğan, Önder Tanır ile bugüne kadar bir bardak çay dahi içmediğini, odasına gitmediğini, herhangi bir kişi veya ...
 • İMAMOĞLU ADAY MI OLACAK?

  06 Ocak 2022 Yazarlar

              Ekrem İmamoğlu’na karşı son günlerde artan yıpratma kampanyasının sebebini bilmek zor. Ancak Belediye seçimleri öncesinde muhalefetin adaylarına karşı Belediyelere teröristleri dolduracakları gibi toplumun ciddiye almadığı bazı suçlamalar yapılmıştı. Ankara’da elektrik faturalarını teröristlerin getireceği, İstanbul’da da benzer şekilde teröristlerin istihdam edileceği gibi açıklamalar hafızalarda taze. Bu iddialar ters tepti ve iktidar bloğu seçimleri kaybetti. Ancak bundan ge...