logo

15 Eylül 2021

UYUMUŞ ÖYLE Mİ


Osman Fahri Ünal
osmanfahri@kestelyore.com

     Dostlar; AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın partisi ile yaptığı bayramlaşma konuşmasında, uyuduğu buna rağmen konuşmaya devam ettiği, dilinin dolaştığı bu kadar zaman geçtiği halde muhalefet tarafından dile getirilmeye halen devam ediliyor. Ülkede o kadar çok gündem var ki, bunu dikkate alan bile yok. Türkiye gibi bir ülkeyi tek başına yönetmeye kalkarsan buna yetişemezsin haklı olarak yorgun düşüp uyursun, ha sağlığında bir sorun varsa bu başka bir şey ve oldukça da önemli durum, hepimizi de ilgilendirir. Günü gününe sağlığının çok iyi takip edildiğini biliyoruz. Çünkü, sarayın bir bölümünde 24 saat hazır doktor ve sağlık ekibi var. Ayrıca tüm cihazların bulunduğu tam teşekküllü küçük bir hastanede var sarayda.

     Bu uyuma işini geçelim, Cumhurbaşkanı uyuyor da, kardeşim sen ne yapıyorsun; geçmediğin otoyola, köprüye, tünele, uçmadığın hava alanına, binmediğin trene, sağlık hizmeti almadığın hastaneye para ödüyorsun, maşallah tık yok. Asıl uyuyan sensin, doğru değil mi. Yine sana ait olan 128 milyar dolar buhar oldu hiç bir açıklama yok, fabrikalar satıldı, limanlar elden gitti, ülkedeki bütün büyük ihaleler 5 müteahhide peşkeş çekiliyor, yüzlerce kişi 5-6 yerden maaş alırken, senin çocuğun kapı kapı dolaşıp asgari ücretle iş bulamıyor yine tık yok. Bakan olan kişiler aile şirketlerinden kendi bakanlığına fahiş fiyatla mal alımı yapıyorlar, ne yazık ki sen hala ayakta uyuyorsun, hiç kusura bakma.

     Hani doğalgaz bulduk, aya gidiyoruz, bu gün yeri belli olmayan astronot okulunun temelini atmışlardı hem de  Bursa’mızda, AKP’den önce buzdolabı yoktu ve ambulansları köpekler çekiyordu, AKP’nin kuruluşundan uzun yıllar önce yapılan Ankara, Esenboğa ve İzmir A. Menderes havalimanlarını  “biz yaptık”  dediler. “İMF bizden borç istedi” bile dediler. “Çin’i geçtik, Avrupa bizi kıskanıyor” dediler. “Avrupa aşıyı parayla yapıyor, hatta uçan otomobil yapacağız” dediler, “savaş uçakları yapıyoruz” dediler, “tank yapıyoruz” dediler. Fakat, tank fabrikasını Katarlılara sattılar sen hala uyuyorsun, dostum hatta rüya görüyorsun bence.

     Sedat Peker, çıktı sırf sen uyanasın diye uyuşturucu gemilerinden suikastlara, intihar süsü verilmiş cinayetlere kadar, Sadat’ın ne dolaplar çevirdiğini, yasadışı petrol ticaretini, AKP gençlik kollarına dağıtılan kaleşnikof silahlara kadar her şeyi anlattı isim isim, rüşvetle serbest bırakılıp yurt dışı çıkış yasağı kaldırılan kara paracıları, vatandaşlık verilen ithal mafyaya kadar her şeyi anlatmadı mı ve haklarında hiçbir işlem yapılmadı, biliyorsunuz bu kişilerin. Ama, sen hala mışıl mışıl uyursun be kardeşim.

     ERBAŞ NEREYE KOŞUYOR

     Nedir laiklik, toplumda herkesin dini inancını, mezhebini, hatta inançsızlığını bir arada özgürce yaşadığı  düzen yani yaşam biçimidir. Ayrıca, laiklik inançları insanla Allah arasında bir alan olarak görür devleti, yargıyı, ticaret ve siyaseti dinin dışında tutmayı önerir. Daha öncede yazdım geçmişte Laiklik konusunda büyük hatalar yapıldı, üniversitelerde baş örtüleri açtırmaya çalışıldı bunun için ikna odaları kuruldu, İmam hatip mezunları yüksek öğrenimden dışlansın diye katsayı oyunları oynandı, ordu evleri girişlerinde yapılan uygulamalar, 1997’deki post modern darbe, peki bu yapılanlar ne sonuç doğurdu sonuç ortada kesinlikle yanlıştı bu yapılanlar şu an bunların intikamı alınmaya çalışılıyor tabi buda yanlış herkesi imam hatip mezunu yapmaya çalışıyorlar kamu alımlarındaki ayrımcılık derken kutuplaşan ve bölünen bir Türkiye ortaya çıktı ne yazık ki daha doğrusu iki yaklaşımda yanlış ve Laiklik ilkesi ile uyuşmuyor.

     Sonuç geçen Yargıtay’ın yeni hizmet binasının açılışında D. İşleri başkanı dualar okudu ve yüksek hakimlere dini telkinlerde bulundu şunu herkes bilsin kimsenin dua ile bir sorunu yok olamazda hepimiz Müslümanız, daha öncede verdiği hutbelerde Cumhuriyet ve Laikliğe az saldırmadı bu kişi, inancı gereği alkol almıyor ama alınmasına da karşı çıkıyor, Cumhuriyet mahkemelerinin kapatılmasını istiyor, sakalı var diye herkesin sakal bırakmasını istiyor, o kadar büyük bir bütçeye hükmediyor ve  o kadar lüx arabalara biniyor ki resmen adam uçmuş her konuda bir fikri var ama acıdır ki Anıtkabire çıkıp şu an sayesinde her şeye sahip olduğu Atatürk’ümüze bir dua edemedi, aşı oldu mu bilinmiyor en azından olduysa bunu ekranlara yansıtıp insanlarımıza örnek olabilirdi, büyük ihtimal kendisinin R.T.Erdoğan sonrasına bir hazırlığı var bu benim fikrim tabi ki.

     Bu kişi hakkında son söz, sen yemiyorsun diye midye, yengeç, ahtapot, karides gibi deniz ürünlerini yemek haram deme resmen saçmalıyorsun, dinimizde suda yaşayan canlıların yenmesinde hiçbir sakınca olmadığını söyleyen ayet var.

     Son olarak sn. Devlet Bahçeli, gerçek beka sorununun GERİCİLİK olduğunu artık görmeli, din adına yapılan siyaset gerçekten tehlikeli boyutlara ulaştı.

Kalın Sağlıcakla

Osman Fahri Ünal

Share
83 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+5 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • AKP’DEN İSTİFA EDEN EDENE…

  25 Eylül 2021 Yazarlar

       Türk siyaseti, tarihinde hiç olmadığı kadar içine düştüğü çıkmazı kendi siyasi döngüsü içerisinde yol bulmaya çalışsa da, maalesef toplumun beklentilerine hala çözüm bulabilmiş değildir. Ülkenin uzun süre iktidarında olan siyasetçiler şunu çok iyi öğrendiler; “Bu ülkede, halkın beklentilerine cevap bulamayan siyaset hiçbir zaman iktidarda kalamayacak, halkın beklentilerine cevap veremeyenlerde kendilerini siyasetin dışında bulacaktır.      Ülkede yaşanan siyasi ve ekonomik krizi dış güçlere veya...
 • AŞISIZLARA GETİRİLEN KISTLAMALAR HUKUKA UYGUN MU?

  21 Eylül 2021 Yazarlar

              Aşı olmayanlara getirilen yasaklar sadece Türkiye’de değil, dünyada da tartışma konusu. Şehirlerarası yolculuklarda, okullarda, işyerlerinde ya aşı ya da PCR testi zorunluluğu insanları hem aşıya zorlamak için, hem de toplum sağlığını korumak adına yapılan bir uygulama.             Son dönemde yoğun bakım istatistiklerinden de açıkça anlaşıldığı üzere Covid-19 nedeniyle yoğun bakımda yatan hastaların çok büyük bir kısmı...
 • UYUMUŞ ÖYLE Mİ

  15 Eylül 2021 Yazarlar

       Dostlar; AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın partisi ile yaptığı bayramlaşma konuşmasında, uyuduğu buna rağmen konuşmaya devam ettiği, dilinin dolaştığı bu kadar zaman geçtiği halde muhalefet tarafından dile getirilmeye halen devam ediliyor. Ülkede o kadar çok gündem var ki, bunu dikkate alan bile yok. Türkiye gibi bir ülkeyi tek başına yönetmeye kalkarsan buna yetişemezsin haklı olarak yorgun düşüp uyursun, ha sağlığında bir sorun varsa bu başka bir şey ve oldukça da önemli durum, hepimizi de ilgilendirir. Günü gününe sağlığ...
 • Gaflet ve delalet uykusu

  15 Eylül 2021 Yazarlar

       Sevgili okurlarım; Kişinin usulüne uygun doğru işler yapabilmesi için, yaşadığı çağda insanlığın ne gibi sorunlarla karşı karşıya olduğunu algılaması, çözümünün nasıl olabileceğini ve kendisinin ne yapması gerektiği konusunda fikir sahibi olması lazım. Söz konusu şeylerin yapılması için akıl etmek ve düşünmek icap eder. Zira, akıl etmeyen, düşünmeyen kişinin doğru şeyler yapmasının olanağı yoktur. O her zaman gaflet ve delalet içinde olur,  çağımızın şu anki aşamasında genel anlamda bütün insanlığın, özelikle kend...