logo

YAKIŞMIYOR

     Sevgili dostlar, ağır küfürler, kaba kuvvet, saldırı mecliste neler yaşanıyor, bunları yapanlarda devletin en üst kademesinde olan kişiler, milletvekilleri olunca gerçekten hiç yakışmıyor, itibarımız düşüyor dışarıdan bakanlar, “şunların haline bakar mısınız” diye kıs kıs gülüyor.

     AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Sn. Erdoğan, grup toplantısında, Kemal Kılıçdaroğlu için “haysiyetsiz, onursuz, şerefsiz” kelimelerini kullanıyor. CHP Sakarya milletvekili Engin Özkoç’ta aynı kelimeleri meclis kürsüsünde Cumhurbaşkan için kullanıyor ve saldırıya uğruyor. Hatta, hakkında linç girişimi başlatılıyor. Bu ciddi hakaret içeren sözleri kimsenin kullanmaya hakkı yok, ne Cumhurbaşkanı, ne bir vekilin kimseye hakaret etme hakkı yoktur, hele böyle birlik beraberlik içinde olunması gereken bir zamanda hiç mi, hiç yakışmıyor.

     Ak Parti, böyle ağır hakaret içeren sözler sarf ettiği için Cumhurbaşkanını uyarmalıydı, beklide özür dilenip olayların bu kadar çirkinleşmesi önlenebilirdi. Ama, nerde tam aksine daha da tırmandırmak için herkes elinden geleni yapıyor. Özkoç’a saldırıp yaralayan Ak parti Bitlis milletvekili Vahit Kiler in söylediklerine bakar mısın, “Engin Özkoç’un meclisten çıkarken bir yerlerinin kırılması lazımdı, hala içim soğumadı” diyebiliyor. Sn.Kiler, bu sözler ilk önce senin Genel başkanının ağzından çıktı, bu konuda tepkini dile getirip uyarı görevini yapsaydın, doğrusu bu değil mi, sizden biri söyleyince sorun yok, karşıdan biri söylerse saldırmak lazım tam bir ortaçağ zihniyeti.

     Bırakın bu işleri ülkemiz onca sorunla boğuşurken, bu yaptıklarınıza kimse pirim vermez, sizleri ülkemizi iyi yönetin diye seçiyoruz, kavga edin diye değil, yakışmıyorsunuz !!!!

     FETO İLE MÜCADELE

     Bu nasıl bir mücadele anlamış değilim. Fetonun bankasına çocuğunun okul taksitini veya kirasını yatıranları KHK’larla işinden ettiniz, hatta hapse attınız, fetonun yanında poz poz resim verenleri baş tacı yapıyorsunuz. Bunlardan biride eski AKP milletvekili Arif Demirkıran, Turkcelle yönetim kurulu üyesi olarak atandı, maaşı 138 bin TL. Ayrıca, 200 bin TL.de harcırah alacak,. Büyükşehirler elden gidince yeni arpalıklardan biri Turkcell, birileri çıkıp bunlara cevap vermeli, asgari ücretin 2300 TL. olduğu ve milyonlarca işsizin olduğu bu ülkede ..

     TÜYÜ BİTMEMİŞ YETİMİN HAKKI

     Defalarca yazdım, “sosyal bir devlet böyle saçma sapan yatırımlar yapmaz” diye. Rakamları ile verdik yollar, köprüler, tüneller, hastaneler, hava limanları inanılmaz garantilerle müteahhitlere yaptırıldı, akıl alacak gibi değil. Bakın son bir veri geldi, yaptırılan 10 şehir hastanesine sadece bu yıl 10.4 milyar lira kira ve hizmet bedeli ödenecek. Oysa, bu para ile devlet 10 tane hastane yapabilirdi. Bu devasa ödemeler tam 25 yıl sürecek, bu işin sonu biz esnafların söylemiyle resmen iflas, gerçekten tüyü bitmemiş yetimin hakkı yeniyor çok yazık.

     O kadar çok yazılacak gündem maddesi var ki dostlar, her gün oluşan gündemden böyle günlük 10 tane yazı çıkar, hangisini yazalım Suriye’de kaybettiğimiz evlatlarımızı mı, Rusya da heyetimize yapılanları mı. Yine, Brüksel’deki yalnızlığımızı mı, sınırda yaşanan mülteci dramını mı, dünyanın başına bela olan virüsümü, bir ara çıkan darbe söylentilerini mi, hangi birini, kanal İstanbul’daki anlaşılmaz ısrarı mı, yanlış dış politikalar nedeniyle Afganistan ve Pakistan’ı saymazsak, yanımızda bir tek Katar’ın olduğunu mu..?

     Hakkımızda hayırlısı ne diyelim bekleyip göreceğiz..

     Kalın sağlıcakla…

Share
702 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+9 = ?