logo

Yalan Makineleri…

Bu fotoğraf Kestel halkının nasıl kandırıldığının kanıtıdır.
Bundan tam 10 yıl önce, Yener Acar’ın ikinci dönemi seçimlerinin arifesiydi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile Kestel Belediye Başkanı Yener Acar ellerine aldıkları oltalarla, Gölbaşı Göleti’nde sözde balık tutuyormuş gibi poz verip, çektirdikleri fotoğraf halen Kestel’lilerin hafızalarındadır.
Çünkü, burada yapılacağını iki başkanın da vaat ettikleri Doğa Sporları Kamp Alanı sözleri vardı. Aradan yıllar gelip geçti. Ama, Gölbaşı Göleti’ne tek bir çivi çakılmadığı gibi kaderine terk edildi.
Şu sıralar pislikten geçilmeyen ilçenin bu önemli mesire alanı gözden çıkarılmış durumdadır. Geçmişte Kestel’lilerin, hatta şehir merkezinden insanların hafta sonu piknik için geldiği Gölbaşı Göleti, yalanlar üzerine siyaset yaparak, belirli yerlere gelenlerin eseridir bugünkü içler acısı durumu.
Vaat ettiklerini mevcudu da koruyamayan, vatandaşı enayi yerine koyan zihniyet Kestel’i yöneten zihniyettir.
Şimdi soruyoruz:
Üniversite, Kentsel dönüşüm, Temiz çevre vaatleriyle insanları artık kandırmayı bırakında Gürsu Belediyesi’nin Bursa’da ilk olma özelliğini taşıyan Ericek Göleti Adrenalin Park’ını gidin görün ki, Biran önce “bitsinde kurtulayım” diye oflayıp püflediğiniz başkanlık sürecin bittiğinde, Kestel halkının karşısına çıkacak yüzünüz olsun.

Share
278 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+7 = ?