logo

YAMAÇ PARAŞÜTÇÜLERİ DESTEK BEKLİYOR

Temelleri 2008 yılında Tandem (iki kişilik) Yamaç paraşütü, İbrahim ALTIN tarafından atılan Berussa Sportif Havacılık Kulübü, kurulduğu günden günümüze kadar havacılık meraklısı onlarca insana yamaç paraşütü eğitimi vererek, gökyüzüyle tanıştırıp havacılık camiasına kazandırıp, ekibini genişletmiş bir kulübüz olma özelliği taşımaktadır. Yamaç paraşütüne ve tandem uçuşlara merakla bir çok gencimize yol gösteren Uzman paraşütçü İbrahim Altın, bu konuda yetkili ve ilgili kişilerden yardım beklemekte.
Bugün, ekibin de 4 adet tandem pilotu ve 20 civarında single(tek kişilik yamaç paraşütü) pilotu bulunan Berussa Sportif havacılık Kulübü, Bursanın en kalabalık yamaç paraşütü derneği ünvanını da elinde bulundurmaktadır. Bütün pilotlarının eğitimleri İbrahim ALTIN tarafından verilmiştir. Konu hakkında bir açıklama yapan ALTIN, şunları dile getirdi:
“Yamaç Paraşütü, uygun rüzgarı karşılayan ve yine uygun bir eğime sahip yamaçlardan koşarak havalanır ve yine uygun hava şartların da saatlerce uçuş yapabilme imkanı tanır. İbrahim ALTIN’ın Uludağ üzerinde 6 saatlik bir uçuş rekoru bulunmaktadır. İlçemiz sınırları içersinde bulunan Uludağ da uçuşa uygun çok güzel tepeler ve hava şartları bulunmaktadır. Bu tepelerden kalkıp ilçe stadyumuna defalarca iniş yapılmıştır. Ayrıca Çataltepe köyü arkasında yeni bir uçuş tepesi, yine Berussa Sportif Havacılık Kulübü pilotları tarafından keşfedilip, uçuş uygunluğu test edilip uçuş camiasına kazandırılmıştır.
Yamaç paraşütünün ilçemize sosyal, kültürel, sportif ve ekonomik faydaları sayılamayacak kadar çok olmakla birlikte, ilçemizin coğrafik ve meteorolojik konumu yamaç paraşütü için çok uygun olduğu tespit edilmiştir. Ve sportif bir faaliyet olduğu için, gençleri kahve köşelerinden ve kötü alışkanlıklardan uzak tutarak spora yönlendirebilmek için ideal bir platformdur.
İlçemizde düzenlenecek olan bir yamaç paraşütü ve doğa sporları festivali sayesin de hem ilçemizin tanıtımına büyük katkısı olacağına hem de ilçemizin extrem sporlar mekanı haline getirilmesi yolunda önemli bir adım atılmış olacaktır.
Berussa Sportif havacılık Kulübü olarak bu sporu ilçemiz de geliştirmek ve daha iyi noktalara getirmek istiyoruz. İlçemizde bu sporla uğraşan 12 tane yamaç paraşütü pilotu bulunmaktadır. Bu da bu sporun ilçemiz sınırları içinde geliştirilebilmesi için yeterli bir sayıdır. Bu bağlam da yerel yönetimlerden bu sporun ilçemizde gelişmesi ve ilçemizin yamaç paraşütü merkezi haline gelebilmesi için yukarıda saymış olduğumuz faydalarından ilçemizin hak ettiği şekilde faydalanabilmesi, sosyal kültürel ve ekonomik pastadan hak ettiği payı alabilmesi için yerel yönetimlerden biz yamaç paraşütü sporu yapan ilçemiz gençlerine destek vermeleri rica ediyoruz. İnanıyoruz ki, verecekleri destek sayesin de İlçemiz Marmara bölgesinin en önemli yamaç paraşütü merkezi haline gelecektir.
Ayrıca, önümüzdeki yıllar da ilçemize kurulacak olan Teknik Üniversitemiz için de güçlü sportif bir altyapı oluşturabileceğini tahmin ediyoruz.
Yerel yönetimlerin de bize destek konusunda ellerinden geleni yapabileceğinden şüphemiz yoktur. Umarız bu düşüncemiz, düşünce olarak kalmayıp, gerekli desteğin sağlanması için adımlar atılacaktır” dedi.

Share
213 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+8 = ?