logo

31 Ocak 2021

Yangın evini yakar


Mehmet Güler
mehmet@kestelyore.com

     Sevgili okurlarım; 

     Bu ülkede ne yapılırsa bedel ödenir ?  Bu konuya biraz açıklık getirmeye çalışacağım.

1. Hak ile isen bedel ödersin.

2. Doğru yoldaysan bedel ödersin.

3. Adaletten yanaysan bedel ödersin.

4. Eşitlikten yanaysan bedel ödersin.

     Tercihin  yukarıdaki  işaret ettiğim şeylerin yanaysa, bu olgularda tarafını netleştirmiş isen o zaman Allah yardımcın olsun. Zira, bozuk düzenin zorbaları hiç vakit kaybetmeden üzerine abanırlar, akla hayale gelmeyecek hileler yaparlar, tuzaklar kurarlar, her türlü insanlık dışı zulüm ve zorbalık yaparlar. Bütün bu yazdıklarımı bizzat  şahsım olarak yaşamış biriyim. Delilsiz, ispatsız, kanunsuz, nizamsız bir şekilde bana 8 yıl  4 ay hapis cezası Bursa 5. Ağır Ceza mahkemesi tarafından verildi.

     Bu ülkenin binlerce hukukçusu buyursunlar araştırsınlar, bana verilen cezayı haklı gösterecek en ufak bir neden bulsunlar, “eyvallah” derim. Fakat, nerde öyle babayiğit hukukçu, bu ülkede böyle gelmiş, şu ana kadar böyle gidiyor.

     Batıl düzenin egemenleri şunu bilsinler, ne yaparlarsa yapsınlar adalet için, eşitlik için, hak için mücadeleye devam edeceğiz. Doğru yoldan asla ayrılmayacağız, bedelini ödemeye devam edeceğiz, dün  devletin kurumlarını teslim ettiğiniz hoca efendinizin müritleri bizi yıkamadı kendileri yıkıldı, bu gün Kestel Belediyesi dahil, devletin kurumlarının içine yuvalanmış olan şeyh efendinin müritleri, sizde bizi yenemeyeceksiniz, Allah’ın izniyle akıbetiniz hoca efendinin müritlerinin akıbetinden daha beter olacak.

     Dolayısıyla, bir kadın zabıtayı hiç neden yok iken, keyfi bir şekilde cezalandırır gibi görevlendiren, Önder Tanır efendi şunu çok iyi bilsin, Türkiye’de zalimler er veya geç hesap vermiştir, bu sözümü aklının bir köşesine yazsın.

     Şeyhin cemaati şimdilik batılın bataklığında denetlensin, hak geldiğinde yok olup gidecekler, yaptıkları kötülüklerin hesabını verecekler. İnşallah  bütün halkı kucaklayan hakkın ve adaletin hakim olunduğu, hakim olunduğu adil bir belediye başkanı Kestel’e başkan olacak.

     Benim Kestel halkından beklentim, zalimlerin zulmüne sessiz kalmayın, sesinizi yükseltin. Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır, şunu unutmayın bu gün sustuğumuz kötülükler yarın gelir bizim kapımıza dayanır. Eğer, komşunun evi yanarken seyredersen, o yangın gelir senin evini yakar.

Share
1782 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+9 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • BESOB – BESKOOP-2

  16 Ocak 2022 Yazarlar

       Kadirşinas Okuyucular.      Değerli  Can  Dostlar.      Bu haftada aynı konuyu, aynı başlıkla, edinebildiğim bilgilerin ışığında, dışarıdan bir bakışla değerlendirmelerde bulunacağım. Düşüncelerimi paylaşacağım.       Milletimizin büyük bir kesimini oluşturan esnafımızın dertleri derdimizdir. Onlar halkımızın her kesimi ile sürekli temas halindedirler. Halkımızla iç içe hayat sürmektedirler. Esnaflarımız berber, lokantacı, şoför, tam...
 • Mesleki kıskançlık mı..? MHP Sessizliğini koruyor

  16 Ocak 2022 Yazarlar

       Kestel Belediye başkanının, ne kadar kindar bir insan olduğunu bilmeyen neredeyse yok gibidir.      “Dağları ben yarattım” edasında bir kibire sahip olan Önder Tanır, göreve geldiğinden beri personeller ile oynamaya devam ediyor. Bunu yaparken de belediyeyi zarara uğrattığını da hiç düşünmüyor.      Şöyle ki, Eyüp Özkaya isimli bir mimarı (Mesleki kıskançlık da diyebiliriz), daha öncede Belediyede görmek istemiyorum, onunla çalışmayı düşünmüyorum diyerek, işten çıkarmış so...
 • Bence, Kestel Belediyesine Kayyum Atanmalı!

  08 Ocak 2022 Yazarlar

       Cuma saati öncesi ve sonrasında, Kestel meydanında basın açıklamaları vardı.      Öncesinde; CHP, sonrasında İyi Parti yaptı.      Her iki basın açıklamasına farklı pencereden bakılsa da, hemen hemen konu aynıydı.      Önder Tanır’ın İki ilçe başkanı hakkındaki iftira iddiaları…      Basının karşısına ilk çıkan Hatice Doğan, Önder Tanır ile bugüne kadar bir bardak çay dahi içmediğini, odasına gitmediğini, herhangi bir kişi veya ...
 • İMAMOĞLU ADAY MI OLACAK?

  06 Ocak 2022 Yazarlar

              Ekrem İmamoğlu’na karşı son günlerde artan yıpratma kampanyasının sebebini bilmek zor. Ancak Belediye seçimleri öncesinde muhalefetin adaylarına karşı Belediyelere teröristleri dolduracakları gibi toplumun ciddiye almadığı bazı suçlamalar yapılmıştı. Ankara’da elektrik faturalarını teröristlerin getireceği, İstanbul’da da benzer şekilde teröristlerin istihdam edileceği gibi açıklamalar hafızalarda taze. Bu iddialar ters tepti ve iktidar bloğu seçimleri kaybetti. Ancak bundan ge...