logo

31 Ocak 2021

Yangın evini yakar


Mehmet Güler
mehmet@kestelyore.com

     Sevgili okurlarım; 

     Bu ülkede ne yapılırsa bedel ödenir ?  Bu konuya biraz açıklık getirmeye çalışacağım.

1. Hak ile isen bedel ödersin.

2. Doğru yoldaysan bedel ödersin.

3. Adaletten yanaysan bedel ödersin.

4. Eşitlikten yanaysan bedel ödersin.

     Tercihin  yukarıdaki  işaret ettiğim şeylerin yanaysa, bu olgularda tarafını netleştirmiş isen o zaman Allah yardımcın olsun. Zira, bozuk düzenin zorbaları hiç vakit kaybetmeden üzerine abanırlar, akla hayale gelmeyecek hileler yaparlar, tuzaklar kurarlar, her türlü insanlık dışı zulüm ve zorbalık yaparlar. Bütün bu yazdıklarımı bizzat  şahsım olarak yaşamış biriyim. Delilsiz, ispatsız, kanunsuz, nizamsız bir şekilde bana 8 yıl  4 ay hapis cezası Bursa 5. Ağır Ceza mahkemesi tarafından verildi.

     Bu ülkenin binlerce hukukçusu buyursunlar araştırsınlar, bana verilen cezayı haklı gösterecek en ufak bir neden bulsunlar, “eyvallah” derim. Fakat, nerde öyle babayiğit hukukçu, bu ülkede böyle gelmiş, şu ana kadar böyle gidiyor.

     Batıl düzenin egemenleri şunu bilsinler, ne yaparlarsa yapsınlar adalet için, eşitlik için, hak için mücadeleye devam edeceğiz. Doğru yoldan asla ayrılmayacağız, bedelini ödemeye devam edeceğiz, dün  devletin kurumlarını teslim ettiğiniz hoca efendinizin müritleri bizi yıkamadı kendileri yıkıldı, bu gün Kestel Belediyesi dahil, devletin kurumlarının içine yuvalanmış olan şeyh efendinin müritleri, sizde bizi yenemeyeceksiniz, Allah’ın izniyle akıbetiniz hoca efendinin müritlerinin akıbetinden daha beter olacak.

     Dolayısıyla, bir kadın zabıtayı hiç neden yok iken, keyfi bir şekilde cezalandırır gibi görevlendiren, Önder Tanır efendi şunu çok iyi bilsin, Türkiye’de zalimler er veya geç hesap vermiştir, bu sözümü aklının bir köşesine yazsın.

     Şeyhin cemaati şimdilik batılın bataklığında denetlensin, hak geldiğinde yok olup gidecekler, yaptıkları kötülüklerin hesabını verecekler. İnşallah  bütün halkı kucaklayan hakkın ve adaletin hakim olunduğu, hakim olunduğu adil bir belediye başkanı Kestel’e başkan olacak.

     Benim Kestel halkından beklentim, zalimlerin zulmüne sessiz kalmayın, sesinizi yükseltin. Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır, şunu unutmayın bu gün sustuğumuz kötülükler yarın gelir bizim kapımıza dayanır. Eğer, komşunun evi yanarken seyredersen, o yangın gelir senin evini yakar.

Share
1754 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+5 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • AŞISIZLARA GETİRİLEN KISTLAMALAR HUKUKA UYGUN MU?

  21 Eylül 2021 Yazarlar

              Aşı olmayanlara getirilen yasaklar sadece Türkiye’de değil, dünyada da tartışma konusu. Şehirlerarası yolculuklarda, okullarda, işyerlerinde ya aşı ya da PCR testi zorunluluğu insanları hem aşıya zorlamak için, hem de toplum sağlığını korumak adına yapılan bir uygulama.             Son dönemde yoğun bakım istatistiklerinden de açıkça anlaşıldığı üzere Covid-19 nedeniyle yoğun bakımda yatan hastaların çok büyük bir kısmı...
 • UYUMUŞ ÖYLE Mİ

  15 Eylül 2021 Yazarlar

       Dostlar; AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın partisi ile yaptığı bayramlaşma konuşmasında, uyuduğu buna rağmen konuşmaya devam ettiği, dilinin dolaştığı bu kadar zaman geçtiği halde muhalefet tarafından dile getirilmeye halen devam ediliyor. Ülkede o kadar çok gündem var ki, bunu dikkate alan bile yok. Türkiye gibi bir ülkeyi tek başına yönetmeye kalkarsan buna yetişemezsin haklı olarak yorgun düşüp uyursun, ha sağlığında bir sorun varsa bu başka bir şey ve oldukça da önemli durum, hepimizi de ilgilendirir. Günü gününe sağlığ...
 • Gaflet ve delalet uykusu

  15 Eylül 2021 Yazarlar

       Sevgili okurlarım; Kişinin usulüne uygun doğru işler yapabilmesi için, yaşadığı çağda insanlığın ne gibi sorunlarla karşı karşıya olduğunu algılaması, çözümünün nasıl olabileceğini ve kendisinin ne yapması gerektiği konusunda fikir sahibi olması lazım. Söz konusu şeylerin yapılması için akıl etmek ve düşünmek icap eder. Zira, akıl etmeyen, düşünmeyen kişinin doğru şeyler yapmasının olanağı yoktur. O her zaman gaflet ve delalet içinde olur,  çağımızın şu anki aşamasında genel anlamda bütün insanlığın, özelikle kend...
 • Kestel, Kestel olalı böyle zulüm görmedi

  14 Eylül 2021 Yazarlar

       Hikaye şöyle başlıyor:      "Bayburt halkı Senfoni Orkestrası'nı dinlemek için konser salonunu doldurur. Konser sonunda, bir gazetecinin "Konseri nasıl buldunuz?" sorusuna bir seyirci, "Bayburt Bayburt olalı böyle zulüm görmedi" cevabını verir."      Bende şöyle değiştireyim;      Kestel, Kestel olalı böyle zulüm görmedi.      Ana caddelerin büyütülmesi, kaldırımların genişletilmesi, sağlam parke taşlarının sökülmesi, yeniden y...