logo

31 Ocak 2021

Yangın evini yakar


Mehmet Güler
mehmet@kestelyore.com

     Sevgili okurlarım; 

     Bu ülkede ne yapılırsa bedel ödenir ?  Bu konuya biraz açıklık getirmeye çalışacağım.

1. Hak ile isen bedel ödersin.

2. Doğru yoldaysan bedel ödersin.

3. Adaletten yanaysan bedel ödersin.

4. Eşitlikten yanaysan bedel ödersin.

     Tercihin  yukarıdaki  işaret ettiğim şeylerin yanaysa, bu olgularda tarafını netleştirmiş isen o zaman Allah yardımcın olsun. Zira, bozuk düzenin zorbaları hiç vakit kaybetmeden üzerine abanırlar, akla hayale gelmeyecek hileler yaparlar, tuzaklar kurarlar, her türlü insanlık dışı zulüm ve zorbalık yaparlar. Bütün bu yazdıklarımı bizzat  şahsım olarak yaşamış biriyim. Delilsiz, ispatsız, kanunsuz, nizamsız bir şekilde bana 8 yıl  4 ay hapis cezası Bursa 5. Ağır Ceza mahkemesi tarafından verildi.

     Bu ülkenin binlerce hukukçusu buyursunlar araştırsınlar, bana verilen cezayı haklı gösterecek en ufak bir neden bulsunlar, “eyvallah” derim. Fakat, nerde öyle babayiğit hukukçu, bu ülkede böyle gelmiş, şu ana kadar böyle gidiyor.

     Batıl düzenin egemenleri şunu bilsinler, ne yaparlarsa yapsınlar adalet için, eşitlik için, hak için mücadeleye devam edeceğiz. Doğru yoldan asla ayrılmayacağız, bedelini ödemeye devam edeceğiz, dün  devletin kurumlarını teslim ettiğiniz hoca efendinizin müritleri bizi yıkamadı kendileri yıkıldı, bu gün Kestel Belediyesi dahil, devletin kurumlarının içine yuvalanmış olan şeyh efendinin müritleri, sizde bizi yenemeyeceksiniz, Allah’ın izniyle akıbetiniz hoca efendinin müritlerinin akıbetinden daha beter olacak.

     Dolayısıyla, bir kadın zabıtayı hiç neden yok iken, keyfi bir şekilde cezalandırır gibi görevlendiren, Önder Tanır efendi şunu çok iyi bilsin, Türkiye’de zalimler er veya geç hesap vermiştir, bu sözümü aklının bir köşesine yazsın.

     Şeyhin cemaati şimdilik batılın bataklığında denetlensin, hak geldiğinde yok olup gidecekler, yaptıkları kötülüklerin hesabını verecekler. İnşallah  bütün halkı kucaklayan hakkın ve adaletin hakim olunduğu, hakim olunduğu adil bir belediye başkanı Kestel’e başkan olacak.

     Benim Kestel halkından beklentim, zalimlerin zulmüne sessiz kalmayın, sesinizi yükseltin. Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır, şunu unutmayın bu gün sustuğumuz kötülükler yarın gelir bizim kapımıza dayanır. Eğer, komşunun evi yanarken seyredersen, o yangın gelir senin evini yakar.

Share
1728 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+2 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • NE oluyor NELER oluyor

  31 Mayıs 2021 Yazarlar

        Değerli Okuyucular,       Kadirşinas  Dostlar;       Kafamız öyle karıştırıldı ki, rahatımız, huzurumuz darmadağın edildi. Kime inanacağız, kimi dinleyeceğiz bilemiyoruz.       İnancımız, umutlarımız yıkılıyor. Kendi mahallemizde şaşkın şaşkın dolanıyoruz.      Toplumsal bir travma yaşanıyor.        Hiç kimsenin yaşadığı hayattan memnun, mutlu olduğuna inanmıyorum. Bu belki varlıklı, zengin...
 • TEK BAŞINA İKTİDAR

  30 Mayıs 2021 Yazarlar

              Başarısız koalisyonlar siyasi ve ekonomik istikrarı o kadar kötü etkiledi ki; millet tek başına iktidar olursa hiçbir sorun kalmaz düşüncesine sıkı sıkıya sarıldı. Bu tek başınalık o kadar sevildi ki, zaman içerisinde hiçbir Anayasa Hukuku teorisinde olmayan garip bir sisteme geçildi. Artık tek başına iktidar olmak, bir parti için değil, şahıs için mümkün hale geldi. Cumhurbaşkanlığı seçimini kim kazanırsa hükümeti tek başına kurduğundan iktidar da partinin değil şahsın oluyor....
 • ÜÇE ÜÇ VE BİTMEYEN DENİZ

  30 Mayıs 2021 Yazarlar

       6 Mayıs 1972 tarihi, Deniz-Yusuf-Hüseyin’in idam sehpasında hayatlarını kaybettiği gün olarak tarihe geçmiştir. Ne yapmışlardır, suçları neydi, gerçekten idam edilmeyi hak etmişler midir şöyle bir bakalım.      Öncelikle neyin savaşını verdiler ne için ölüme gittiler, M. Kemal Atatürk, hayranıydılar onun Emperyalizme karşı verdiği savaşın, mücadelenin sonuna kadar arkasındaydılar. Yani tam bağımsızlık mücadelesi tek hedefleriydi. Osmanlı’nın son zamanlarını hatırlayın ülkeyi İngiliz’le Yunanlılar...
 • ATATÜRK’Ü ANLAMAK

  29 Mayıs 2021 Yazarlar

       Atatürk, “Beni görmek demek, herhalde yüzümü görmek değildir. Benim düşüncelerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız, bu yeterlidir” dedi.      Birincisi, “Din ayrı, laiklik ayrı olur” demek, Atatürk’ü anlamamak olur. İkincisi, “Dinin olduğu yerde, laiklik olmaz. Laikliğin olduğu yerde, din olmaz” demek, Atatürk’ü anlamamak olur. Üçüncüsü, “Atatürk bizi, ümmetten millet yaptı” demek, Atatürk’ü anlamamak olur. Ümmet, millet, toplum kavramları, insana, insanlara aitlik duygusu ve...