logo

31 Ocak 2021

Yangın evini yakar


Mehmet Güler
mehmet@kestelyore.com

     Sevgili okurlarım; 

     Bu ülkede ne yapılırsa bedel ödenir ?  Bu konuya biraz açıklık getirmeye çalışacağım.

1. Hak ile isen bedel ödersin.

2. Doğru yoldaysan bedel ödersin.

3. Adaletten yanaysan bedel ödersin.

4. Eşitlikten yanaysan bedel ödersin.

     Tercihin  yukarıdaki  işaret ettiğim şeylerin yanaysa, bu olgularda tarafını netleştirmiş isen o zaman Allah yardımcın olsun. Zira, bozuk düzenin zorbaları hiç vakit kaybetmeden üzerine abanırlar, akla hayale gelmeyecek hileler yaparlar, tuzaklar kurarlar, her türlü insanlık dışı zulüm ve zorbalık yaparlar. Bütün bu yazdıklarımı bizzat  şahsım olarak yaşamış biriyim. Delilsiz, ispatsız, kanunsuz, nizamsız bir şekilde bana 8 yıl  4 ay hapis cezası Bursa 5. Ağır Ceza mahkemesi tarafından verildi.

     Bu ülkenin binlerce hukukçusu buyursunlar araştırsınlar, bana verilen cezayı haklı gösterecek en ufak bir neden bulsunlar, “eyvallah” derim. Fakat, nerde öyle babayiğit hukukçu, bu ülkede böyle gelmiş, şu ana kadar böyle gidiyor.

     Batıl düzenin egemenleri şunu bilsinler, ne yaparlarsa yapsınlar adalet için, eşitlik için, hak için mücadeleye devam edeceğiz. Doğru yoldan asla ayrılmayacağız, bedelini ödemeye devam edeceğiz, dün  devletin kurumlarını teslim ettiğiniz hoca efendinizin müritleri bizi yıkamadı kendileri yıkıldı, bu gün Kestel Belediyesi dahil, devletin kurumlarının içine yuvalanmış olan şeyh efendinin müritleri, sizde bizi yenemeyeceksiniz, Allah’ın izniyle akıbetiniz hoca efendinin müritlerinin akıbetinden daha beter olacak.

     Dolayısıyla, bir kadın zabıtayı hiç neden yok iken, keyfi bir şekilde cezalandırır gibi görevlendiren, Önder Tanır efendi şunu çok iyi bilsin, Türkiye’de zalimler er veya geç hesap vermiştir, bu sözümü aklının bir köşesine yazsın.

     Şeyhin cemaati şimdilik batılın bataklığında denetlensin, hak geldiğinde yok olup gidecekler, yaptıkları kötülüklerin hesabını verecekler. İnşallah  bütün halkı kucaklayan hakkın ve adaletin hakim olunduğu, hakim olunduğu adil bir belediye başkanı Kestel’e başkan olacak.

     Benim Kestel halkından beklentim, zalimlerin zulmüne sessiz kalmayın, sesinizi yükseltin. Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır, şunu unutmayın bu gün sustuğumuz kötülükler yarın gelir bizim kapımıza dayanır. Eğer, komşunun evi yanarken seyredersen, o yangın gelir senin evini yakar.

Share
1982 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+5 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • 10 Numara 5 yıldız yönetim!

  18 Eylül 2023 Yazarlar

       Babasının ani ve beklenmedik vefatı dolayısıyla, çok genç yaşta ticaretin göbeğinde kendisini bulan ve aldığı ticari terbiyeyle önce muhtarlığa 2 dönem soyunan ardından, Bursaspor yönetim kurulu üyeliğinde bulunan, hatta Bursaspor’a destek olabilmek adına bir tır bağışlayan, Bursaspor camiası içerisinde de ayrı bir yeri olan, MHP Kestel İlçe Başkanlığı yapan, ardından muhtarlık görevinden istifa ederek, siyasete MHP Kestel ve Büyükşehir Belediye meclis üyesi olarak devam eden, son yapılan yerel seçimlerde de, milletvek...
 • Sentez olmuş halkların vilayetidir Kerkük

  16 Eylül 2023 Yazarlar

       Sevgili okurlarım; Eğer çok boyutlu bir sorunla karşı karşıya iseniz o sorunu bütün boyutlarıyla ele alıp, kapsamlı bir çözüm bulmak zorundasınız. Eğer, çok boyutlu sorunun sadece bir parçasına odaklanarak bütününü çözmeye yeltenirseniz, kısır döngü içine düşersiniz, sorunu çözdüğünüzü zannederken kendinizde sorun olursunuz.      Bugün, yaşadığımız coğrafyada yaşayan toplumların maddi ve manevi sorunları iç içe geçmiştir, onun için bölge halklarının sorunları parça parça değil de, top yekün ele a...
 • CHP il kongresi

  15 Eylül 2023 Yazarlar

        Değerli Okuyucular,       Kadirşinas  Dostlar.       Kanaatimce bu hafta sonu, 17 Eylül 2023 Pazar günü, Atatürk kongre ve kültür merkezinde yapılacak olan CHP il kongresi Bursa’mız siyaseti ve hatta ilçemiz Kestel siyasetinin bence belirleyen bir aktivitesi olacaktır diye düşünüyorum. Kaybedilmiş Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin, demoralize olmuş millet ittifakının taraflarının yine yeniden ilimizde seçmelerin umutlarının yenilenmesi olacaktır.  &...
 • 101 YIL ÖNCE

  02 Eylül 2023 Yazarlar

       Evet… Tam 101 yıl önce Ordunun durumu iyi değil, askerin çoğunda ayakkabı yok yalın ayak, geceler soğuk, kaput, iç çamaşırı yok, yeterli suyu yok, süngüsü yok, süvarilerin kılıcı yok.      Köyde, kentte çocuklarını cepheye göndermiş anne, babaların unu, şekeri, Tuz’u, bezi yok, kaynamış mısırla, kavrulmuş buğdayla karınlarını doyurduğu günler, İstanbul’da bile açlıktan can vermiş bir sürü insan cesedi var çöplüklerde.      Birinci dünya savaşı galipleri Osmanlı’ya Sevr anla...