logo

31 Ocak 2021

Yangın evini yakar


Mehmet Güler
mehmet@kestelyore.com

     Sevgili okurlarım; 

     Bu ülkede ne yapılırsa bedel ödenir ?  Bu konuya biraz açıklık getirmeye çalışacağım.

1. Hak ile isen bedel ödersin.

2. Doğru yoldaysan bedel ödersin.

3. Adaletten yanaysan bedel ödersin.

4. Eşitlikten yanaysan bedel ödersin.

     Tercihin  yukarıdaki  işaret ettiğim şeylerin yanaysa, bu olgularda tarafını netleştirmiş isen o zaman Allah yardımcın olsun. Zira, bozuk düzenin zorbaları hiç vakit kaybetmeden üzerine abanırlar, akla hayale gelmeyecek hileler yaparlar, tuzaklar kurarlar, her türlü insanlık dışı zulüm ve zorbalık yaparlar. Bütün bu yazdıklarımı bizzat  şahsım olarak yaşamış biriyim. Delilsiz, ispatsız, kanunsuz, nizamsız bir şekilde bana 8 yıl  4 ay hapis cezası Bursa 5. Ağır Ceza mahkemesi tarafından verildi.

     Bu ülkenin binlerce hukukçusu buyursunlar araştırsınlar, bana verilen cezayı haklı gösterecek en ufak bir neden bulsunlar, “eyvallah” derim. Fakat, nerde öyle babayiğit hukukçu, bu ülkede böyle gelmiş, şu ana kadar böyle gidiyor.

     Batıl düzenin egemenleri şunu bilsinler, ne yaparlarsa yapsınlar adalet için, eşitlik için, hak için mücadeleye devam edeceğiz. Doğru yoldan asla ayrılmayacağız, bedelini ödemeye devam edeceğiz, dün  devletin kurumlarını teslim ettiğiniz hoca efendinizin müritleri bizi yıkamadı kendileri yıkıldı, bu gün Kestel Belediyesi dahil, devletin kurumlarının içine yuvalanmış olan şeyh efendinin müritleri, sizde bizi yenemeyeceksiniz, Allah’ın izniyle akıbetiniz hoca efendinin müritlerinin akıbetinden daha beter olacak.

     Dolayısıyla, bir kadın zabıtayı hiç neden yok iken, keyfi bir şekilde cezalandırır gibi görevlendiren, Önder Tanır efendi şunu çok iyi bilsin, Türkiye’de zalimler er veya geç hesap vermiştir, bu sözümü aklının bir köşesine yazsın.

     Şeyhin cemaati şimdilik batılın bataklığında denetlensin, hak geldiğinde yok olup gidecekler, yaptıkları kötülüklerin hesabını verecekler. İnşallah  bütün halkı kucaklayan hakkın ve adaletin hakim olunduğu, hakim olunduğu adil bir belediye başkanı Kestel’e başkan olacak.

     Benim Kestel halkından beklentim, zalimlerin zulmüne sessiz kalmayın, sesinizi yükseltin. Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır, şunu unutmayın bu gün sustuğumuz kötülükler yarın gelir bizim kapımıza dayanır. Eğer, komşunun evi yanarken seyredersen, o yangın gelir senin evini yakar.

Share
1684 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+3 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Lider Olmak

  28 Şubat 2021 Yazarlar

       2002’de Ak parti nasıl iktidar olmuştu. öncelik 3-Y hatırlayın yani Yolsuzluk – Yoksulluk - Yasaklar sloganı çokta iyi bir girişti ve önemli konulardı. Erdoğan’ın parmağındaki tek yüzük hikayesi, her kesimi çok etkilemişti ve devlette bir türlü iyi gitmeyen işler sık sık değişen hükümetler insanları bunalttı ve bir lider arayışına itti. Erdoğan ve AKP’nin bu samimi söylemleri umutları arttırdı ve ciddi bir destekle iktidar oldular. İlk başlarda güzel şeylerde yapıldı, tam umutlar bir kat daha artarken hatalar başladı, ...
 • GÖRDÜM HİSSETTİM

  28 Şubat 2021 Yazarlar

        Değerli Okuyucular,       Kadirşinas  Dostlar;       Yaklaşık beş aydır ziyaret vesilesi ve ilçemizde bulunan bazı firmalarımızın İhracaat imkanlarına destek olmak, kendimi de meşgul etmek amacıyla bulunduğum Amerika Birleşik Devletlerinden bu hafta döndüm.                     Gerçekten büyük bir tüketim pazarı olan Amerika Birleşik Devletlerinde pandemi v...
 • Adana’da Büyük Buluşma!…. Zabıta Müdürü Neden Görevden alındı?

  27 Şubat 2021 Yazarlar

       Audi A6 arabasını Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır’a makam aracı olarak satan ve bu davranışıyla ilçe siyasetinin gündeminden düşmeyen Fatih Amil, daha sonrasında ilçe başkanlığı tarafından gurup sözcülüğünden alınmıştı.      İlçemiz tarihinde hiç yaşanmayan bu olay, birden herkesin gündemine oturdu.      Kimisi, Fatih Amil’in işlerinin bozukluğunu öne sürdü, kimisi de Önder Tanır’ın böyle yaparak, MHP gurubunu bir şekilde bağladığını söyledi.     ...
 • 16 Canımız son şehitlerimiz olsun

  26 Şubat 2021 Yazarlar

       Sevgili okurlarım;      Eğer bir coğrafyada insan öldürmenin çok fazla gerekçeleri varsa, o coğrafyada yaşayan toplumlarda cana kıymak rutin bir olay olur.      İnsan hayatı önemini kaybettiği noktada, başka sorunları konuşmanın bir anlamı yoktur.      Ben kendimi bildim bileli, islam coğrafyasında kan dökmek adeta sıradan bir olaydır.      Herkes kafasına göre bir neden buluyor, bu nedene göre öldürmesi gereken düşmanı oluyo...