logo

“YENER ACAR’A GÜVENMİYORUZ”

Kestel Vani Mehmet Mahallesi Kentsel Dönüşüm Mağdurları Derneği Başkanı Adem Erat’tan Kestel Belediye başkanı Yener Acar ve ekibine veryansın
İlçemizin en önemli sorunları, Trafik ve Çevre kirliliği olarak her ne kadar plana çıksa da, Vani Mehmet mahallesindeki Kentsel Dönüşüm sorununun çözülememesi ve bu sorun dolayısıyla yüzlerce kişinin mağdur edilmesine tepkiler çığ gibi büyüyor. Hemen her gün kendilerine bu konu hakkında mutlaka 5-10 mağdurun yanına geldiğini, nasıl bir yol izlemesi gerektiğini hakkında bilgi almaya geldiklerini söyleyen Kestel Vani Mehmet Mahallesi Kentsel Dönüşüm Mağdurları Derneği Başkanı Adem Erat, Kestel Belediye başkanı Yener Acar ve ekibine veryansın etti.
“VATANDAŞTAN TAAHHÜTNAME ALAMIYORLAR”
Kestel Belediyesinin bitişik nizam ve bahçeli nizam olmak üzere 2 farklı projeyi onaylatmak için Çevre ve Şehircilik Bakanlığına gittiklerini ve bakanlık görevlilerinin “Sizin sürekli farklı proje getirmenizden bıktık. Vatandaşın %85’inin taahhütnamesiyle gelirseniz, projenizi onaylarız” dediğini dile getiren Adem Erat, “Bunlar taahhütname alamadıklarından dolayı elleri kolları bağlanmış durumda. Bu iş o kadar laçkalaşmış ki, Çevre ve Şehircilik bakanlığından gelen memur bile sahayı gezmemiş” diyen Erat sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu alanın riskli alandan çıkması, Kestel Belediyesinin proje yapabilmesi ve yetkiyi kendilerine alabilmesi için mahkeme kararı gerekiyor. Yani, hak sahiplerinin Belediye ve Çevre Şehircilik bakanlığını mahkemeye verip, riskli alanı iptal etmesi gerekiyor. Bizler, yönetim kurulumuzla birlikte hak sahipleriyle görüştük. Yener Acar’ın kendisine ve siyasetine güvenmiyoruz denildi. Zaten Acar ve yönetiminin siyaseten 3-4 ay gibi ömürleri kaldı, bunlarla yola çıkmayacaklarını, yeni seçilecek olan Belediye başkanı ve yönetimiyle bu işi çözeceklerine inandığını bunu da kendilerine ilettiğini söyleyen Kestel Vani Mehmet Mahallesi Kentsel Dönüşüm Mağdurları Derneği Başkanı Adem Erat, Şu an Kestel’de Belediye Başkan aday adayıyım diyen AKP ve CHP’liler, seçildiklerinde ilk işlerinin kentsel sorunu çözmek olduğunun sözünü verdiler.
“MEHMET DOĞRU KILINI BİLE KIPIRDATMADI”
Vani Mehmet mahallesinde en çok oy alan Yener Acar, en büyük kazığı bu mahalleye attı. Mahallemizi temsilen Belediye Başkan yardımcısı olan Mehmet Doğru, mahallenin sorunlarını bildiği halde kılını bile kıpırdatmadığı gibi, maalesef telefonlarımıza da cevap verme cesaretini gösterememiştir. AKP’nin önceki ilçe başkanı Necmettin Ekinci, bizim bu sorunlarımızı zaman zaman dile getiriyor, çözüm arıyordu. Şu anki yönetimden ve diğer siyasi parti yönetimlerinden böyle bir ilgi göremiyoruz.
“KÜMESTE YAŞAMAK İSTEMİYORUZ”
Biz, dernek olarak şahsın menfaatlerini değil, halkın menfaatlerini ön planda tuttuk. TOKİ’yi red etmemizin amacı ise, 90m2 yapacağız dedikleri evi 63m2 yaparak bizleri adeta bir kümeste yaşatmaya razı gördükleri için kabul etmedik” dedi.

Share
251 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+9 = ?