logo

Yeni Kaymakamımız Ziya POLAT

yahyali_kaymakami_ziya_polat
İlçemizde iki yıldan beri görev yapan Kaymakamımız Cemil AKSAK’ın Kartal’a tayinin çıkmasıyla birlikte, yeni kaymakamımızın da kim olduğu belli oldu. Kayseri’nin Yahyalı ilçesi kaymakamı Ziya POLAT, ilçemizin yeni kaymakamı olarak, önümüzdeki hafta göreve başlayacak. Ziya POLAT’ı biraz da yakından tanıyalım.
20/07/1973 tarihinde İzmit’te doğdu, orta öğrenimini Sivas Selçuk Anadolu Lisesinde, lisans eğitimini ise İstanbul Üniversitesi SBF’nde tamamladı. İçişleri Bakanlığının açtığı Kaymakamlık sınavını kazanarak Erzincan’da Kaymakam Adayı olarak göreve başladı.
Sırasıyla Afyon Sincanlı, Karabük Yenice ve Mardin Savur ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu. Dokuz ay süreli mesleki ve lisan eğitimini İngiltere’nin Nottingham şehrinde Nottingham Üniversitesinde tamamladı. 86. Dönem Kaymakamlık Kursunu başarı ile bitiren Ziya POLAT Ankara Üniversitesi SBF Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Anabilim Dalında “Belediye Hizmetlerinin Özelleştirilmesi” konusunda Yüksek Lisans yaptı.Sırasıyla Sivas Akıncılar, Elazığ Arıcak, Erzurum İspir, Aydın Karacasu, Kayseri Yahyalı ilçelerinde Kaymakamlık görevini yürüten Ziya POLAT, geçtiğimiz hafta ilçemize atandı. Yeni Kaymakamımız Ziya POLAT’a ilçemize hoş geldin der, Kestel Yöre Gazetesi olarak başarılar dileriz.

Share
652 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+1 = ?