logo

Yeni Yıl Umut Olsun

2012’in de sonuna geldik.
Her geçmiş yıllarda olduğu gibi, bu yılda da acılarımız oldu, sevinçlerimiz oldu. Yeri geldi toplum olarak hüzünlendik, yeri geldi bireysel olarak sevindik.
Yeni yıl demek; yeni umutlar, yeni yaşamlar, başlangıçlar demek. Dünyadan çok, ülke olarak bizlerin yaşadığı şu ekonomik kriz günlerinde ise, sanırım en büyük umut, yılbaşında alınacak bir milli piyango bileti olacak kimileri için.
Bu yıl yılbaşının büyük ikramiyesi 45 Milyon TL. Çekilişin diğer büyük ikramiyeleri de, milyon TL olarak telafuz edilmekte. Tam bilet 45 TL, yarım bilet 22,5 Milyon TL, çeyrek bilet ise 11.250 milyon TL.
Ülke olarak, AKP’nin de beceriksiz ekonomik uygulamaları neticesinde, şans oyunlarına daha çok yönelen bir toplum yaratıldı.
Asırlardan beri, yeni yılların bir önceki yılları aratmaması temennilerinde bulunur insanlar birbirlerine…
Ama, görünüyor ki, başımızdaki iktidar her geçen günü bize mumla aratıyor.
Ben şahsen 2012 yılından umutlu değilim.
Bu ülke, adında ak, özünde kara olan iktidardan kurtulmadığı sürece, bizler halen yeni yıllarda mutluluk ve huzur dilemeye devam edeceğiz.
Demek ki, ülkede huzur ve mutluluk yok ki, en çok dilenen isteklerin başında bu temenni geliyor.
Annem, her ne kadar bana; “Oğlum yılbaşı bileti almayı unutma” desede ben kimsenin şansına mani ve ortak olmamak için, bilet almayı düşünmüyorum. Ama, bilet alan yoksul ve ihtiyaç sahibi insanlara da bol şans dilemek istiyorum.
Umarım bütün büyük ikramiyeler çeyrek biletlere çıkarda, herkes yeni yılda umuduna dört koldan koşar…
Kuruyan Umutların, yeniden yeşermesi dileklerimle…
Kalın Sağlıcakla…

Share
159 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+5 = ?