logo

YERLİ VE MİLLİ ÖYLE Mİ !!!


Osman Fahri Ünal
osmanfahri@kestelyore.com

     Yıllar önce bu garantili projeler başlarken, “kimsenin cebinden bir lira çıkmayacak” denmişti hatırlayın dostlar, hazineden ödenen bu geçiş, uçuş, hasta garantili paralar kimin cebinden çıkıyor acaba tam bir komedi. Bu kara deliklere bir yenisi daha ekleniyor Çanakkale köprüsü ve Ulaştırma bakanı bu köprünün geçiş fiyatını açıkladı 15 Euro yanlış duymadınız 15 Euro.

     Bu köprünün yapım maliyeti 1,8 milyar Euro olarak hesaplanmış ve yıllık 16 milyon 425 bin araç geçiş garantisi verilmiş yapan şirkete bir başka deyişle, 12 yıl işletecek bu kadar araç geçsin geçmesin şirket sonunda 2,8 milyar Euro parayı cebine indirecek yani bu süre içinde 1 milyar 14 milyon Euro kazanmış olacak bu tam bir soygun, işin bir başka boyutu ise bu Euro veya başka ülkelere ait para birimi ile anlaşma yapmak yasalarımıza aykırı Anayasaya ve Merkez bankası kanununun 6.   Maddesine aykırı.

     Bu nasıl yerli ve milli bir anlayıştır dostlar bir gerçekte para cebimizden çıkmıyor hazineden ödeniyor aynen öyle yersen.

    YURT  YOK  AMA !!!

     Barınacak yurt bulamayan öğrencilere Ak parti gen. bşk. nı  Erdoğan Gezinin farklı versiyonu dedi bazıları da terörist bile dedi hatta bu eylemleri yapanların öğrenci olmadığı bile söylendi kimse çıkıp bu ülkede yurt eksiği var diyemedi ne yazık ki var mı var kardeşim neyi anlatmaya çalışıyorsunuz yıllardır bu ülkede yurt sorunu var bu nedenle bir çok evladımız tarikatların tuzağına  düşmek zorunda kalmadı mı.

     Bunu bir kenara koyalım şimdi öğrencilerine yurt yapamayan bu ülkenin bazı kurumları bakın neler yapmışlar ,arkanıza yaslanın şaşıracaksınız hatta yok canım bu kadarda değildir dediğinizi duyar gibiyim maalesef doğru ülkemizde bu kadar yoksul ve sefalet içinde yaşayan insanımız varken bu yapılanları anlamak mümkün değil.

     Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) bağışlardan elde ettiği gelirlerle Suriye’de 6 bin konut yapmış ayrıca 14 ayrı kuran kursu, 225 cami, 487 caminin tadilat ve tefrişatı, 500 bin kişiye kıyafet yardımı, 40747 tane ramazan paketi, 27 milyon 375 kişiye sıcak yemek, 208 milyon adet ekmek dağıtımı274 bin iftar sofrası  bilinen bu.

     Yardım yapılmaz mı yapılır tabi buna itirazımız yok  zaten ülkemizde milyonlarca Suriyeli sığınmacıya yardımcı olmaya çalışıyoruz oluyoruz ’da, bu insanlar için ülkemizce harcanan paranın miktarı dudak uçuklatacak cinsten fakat bunları yaparken birde kendi vatandaşınızın ne durumda olduğuna bakacaksınız bu kadar büyük bir ekonomik kriz yaşadığımız şu yıllarda birazda kendi insanınıza yardım edeceksiniz. İşsizlik, yoksulluk, sefalet almış başını gitmiş akşamları pazarda kalan atık ürünleri toplayan bunca vatandaşını görmezden gelemezsin.

    MERKEL’İN 16 YILI

     Yazılarımızı takip edenler hatırlar Almanya’nın başbakanı sn. Merkel’i daha öncede iki kez yazmıştım Merkel hayranı olduğumu düşünenler olabilir ama bu bir gerçek aslında hayranlığım bu kişinin yaşam tarzınadır. Dünya devi bir ülkeyi 16 yıl yöneteceksin tek bir tane koruma görevlin olacak, market alış verişini kendin yapacaksın, bu süre içinde babadan kalma evin ikinci katında oturacaksın 1100 odalı sarayıda yok, çamaşırı bulaşığı kendin veya eşinle yıkayacaksın daha neler neler böyle bir lidere gel de hayran olma lider böyle örnek olmalı.

     Bu 16 yılda ülkesi için neler yaptı derseniz kısaca sıralayalım, milli geliri 28 bin Euro’dan 41 bin Euro’ya yükseltti, işsizliği % 4.8 den %2.7 indirerek yarı yarıya azalttı, ihracatı % 14 arttırdı, enflasyon % 2.2 idi % 0.3 düşürdü, banka faizleri % 0.1 idi negatife düşürdü yani bankaya para yatırdığında faiz alamadığın gibi üste para ödüyorsun, pande’mi nedeniyle iban verip yardım istemediği gibi vatandaşa 130 milyar Euro nakit olmak üzere bir trilyon Euro yardım yaptı tabi bunlar göz önüne çıkanlar, bunu nasıl başardı dersiniz tabi’ki kolay değil  işte bu yaşam tarzı ile, bazen bende düşünürüm böyle bir şansım olsaydı böyle yapardım zorunlu haller dışında toplu taşıma kullanırdım, insanlarla iç içe olurdum, her şeyimi paylaşırdım ama bizim ülkemizde böyle olmuyor maalesef o dünya devi Avrupa ülkelerinin liderleri aynen Merkel gibi yaşıyorlar en basit örneğini kısa bir süre önce ABD’ de yapılan NATO toplantısında gördük İngiliz başbakanı toplantıya metro ile geldi sn. Erdoğan ise 45 araçlık konvoyla, sözün bittiği yer.

Kalın sağlıcakla…

Share
120 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Avrupa’daki Kestel’liler

  29 Kasım 2021 Yazarlar

      Kıymetli Okuyucular,      Değerli Can Dostlar.      Herkes gibi bende seyahat etmekten keyif alıyorum. Fırsat buldukça da imkanlarımı kullanıyorum. Kendimi yeniliyorum. Dağarcığımda yeni ufuklara yelken açıyorum. Yeni yeni şeyler öğreniyorum. Pandemi dolayısı ile uzun bir süredir bu imkanı bulamadık.  Esasen Mimarlık öğrencisi kızımla 29 Ekim Cumhuriyet bayramı tatiline odaklanmıştık.   İstanbul da okuyan kızımızın online eğitimi sonlanınca ev, yurt vs. d...
 • Neden yok edilmeli

  29 Kasım 2021 Yazarlar

       Sevgili okurlarım; Şu anda Türkiye çok ciddi anlamda tarihi bir maddi ve manevi kriz yaşıyor. Bu kriz, her geçen gün hayatımızı daha güçlü bir şekilde etkiliyor. Bu beladan nasıl kurtulacağımız konusunda her hangi bir çare bulmuş değiliz. Şu anda ülkede topluma siyasi öncülük yapan kurumların başvurduğu yöntemler ve kullandığı argümanlara baktığımızda var olan krizi çözmeleri mümkün değil, benim kanaatim böyle. Zira kimse sorunu neden sonuç ilişkisi babında ele almıyor, dolayısıyla sorunu çözmeleri de mümkün değil. ...
 • KESBELTAŞ’TA USULSÜZLÜK..!….. İŞLER YOLUNDA…

  27 Kasım 2021 Yazarlar

       AKP; Ülkeyi yönetemediği gibi, onun uzantısı olan Kestel Belediyesi de iyi yönetilemiyor.      Geçtiğimiz günlerde, Kebeltaşı ve belediyeyi incelemek üzere ilçemize bir müfettiş gelir. Hatta, aldığım duyumlara göre de, bu müfettişin Menzil tarikatıyla bağlantısı olduğu bile söyleniyor.      Hazırlamış olduğu raporda, Kestel Belediyesinin yan kuruluşu olan Kesbeltaş’ta yaklaşık 2 milyonluk usulsüzlük tespit eder.      Bende bu duyum sonrası, bazı mec...
 • DÜŞÜNCENİN ANLATILMASI

  16 Kasım 2021 Yazarlar

  Ruh kavramı, Aristo’ya aittir. Aristo, diyaloglarında, bir aleti insanın kullandığını, yönettiğini belirtir. İnsan vücudunu, bir alete benzetir. İnsan vücudunu kullananın, yönetenin ruh olduğunu belirtir. Tıp bilgisine göre, insan vücudunu, beyin organı yönetir. Hareket ettirir. Beyin, elektrik üreterek vücudun her yeriyle iletişim kurar. Tıp bilgisi, dünya bilgisi olur. Yaratılış teorisine göre, canlı-cansız varlıkları ve insanı Allah yarattı. Ruhlar, Kalübela’da Allah tarafından yaratıldı. Kalübela, ruhların yaratıldığı zaman olur. All...