logo

YEŞİLTAŞ KURULTAYI DEĞERLENDİRDİ

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanı Nihat Yeşiltaş 38. Olağan Kurultayı’na ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Özgür Özel’in hayatında yeni bir süreçte çalışmaya başladıklarını belirten Yeşiltaş, “Yerel seçimlerde Türkiye genelinde büyükşehir, il ve ilçelerde iddialıyız. Bursa’yı Mustafa Bozbey ile kazanacağız” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 38. Olağan Kurultayı’na ilişkin değerlendirmelerde bulunan İl Başkanı Nihat Yeşiltaş, iki adaylı gerçekleşen kurultayda demokrasi şöleninin nasıl yapıldığını tüm Türkiye’ye göstermiş olduğunu belirtti. Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük ikinden eseri biri olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin 100’üncü yılında gerçekleşen kurultayda Bursa ilinin demokrasiye inanarak ortaya çıkmadığını vurgulayan İl Başkanı Nihat Yeşiltaş, “Tüm delegelerimiz özgür bir şekilde oylarını kullandılar. Kimse kimseye müdahale etmedi. Çünkü delegeleri müdahale etmedi. ilçe başkanlarımız, belediye başkanlarımız, milletvekillerimiz, gençlerimiz başta olmak üzere örgütlülüğümüzü temsil eden isimleri delege olarak belirlendik. dolayısıyla her delegemiz için çalıştırılarak oyunu kullanıldı. CHP kurultayı üzerinden belirlemeye devam ediyor. Ülkenin gerçek sorunları dağ gibi birikti. Hükümet bu sorunların çözülmesine çalışılacağı sadece CHP’yi anlattı. Artık gerçek krize odaklanılmalı. İnsanların geçim sorunu var. dedi.

ADAYIMIZ MUSTAFA BOZBEY’DİR

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in tarihinde yeni bir süreçte başladıklarını söyleyen Yeşiltaş, “Yerel seçimlerde Türkiye genelinde büyükşehir, il ve ilçelerde iddialıyız. Yeni stratejilerle, yeni tedavilerle vatandaşa dokunmayı, sorunlarına çözüm bulursanız uygulamaya koymayı sürdüreceğiz. Vatandaş Cumhuriyet Halk Partisi’nden çok umutlu Örgüt olarak biz de hazırız. Yeni bir süreç hep birlikte inşa edilir. Önce yerelde sonra Türkiye genelinde iktidara gelecek ve hep birlikte güzel günler kalır. Son günlerde basında üzülerek bazı dedikodular ayrılır. Şunu net açıklıyorum. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Adayımız Mustafa Bozbey’dir. Bunu zaten Genel Başkanımız Özgür Özel de seçildiği gün canlı yayında Bursa için aday mutabakatının olduğunu ve kazandığımız kentlere ilk ekleyeceğimiz yer olduğunu vurguladı. Burada ortak adaydan kastı Mustafa Bozbey’dir. Çünkü Mustafa Bozbey’in toplamda toplamda var. İnsanlar Mustafa Bozbey’ i Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görmek istiyor. Kısmen bize düşen vatandaşın tercihlerini yapar. 2024 yılında Bursa’nın sosyal belediyecilikle tanıdığını gördüğünü.”

“Adalet yürüyüşünün mimarı önceki Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na partimize kattıklarından dolayı teşekkür ediyorum” diyerek, Yeşiltaş parti meclisi ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Parti Meclisi’nde Bursa’dan iki isim yer aldı. Milletvekilimiz Orhan Sarıbal ve Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcımız Canan Taşer. İkisinin de kentimizi en iyi şekilde temsil ettikleri yerlerde.”

Share
301 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+6 = ?