logo

“YILDIRIM’DA YAŞANAN OLAYI VE FAİLLERİNİ KINIYORUZ”

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanlığı’nda düzenlenen toplantıda biraraya gelen ilçe başkanları, Yıldırım ilçe örgütümüzün düzenlediği örgütle buluşma toplantısında yaşanan talihsiz olayla ilgili olarak aşağıdaki ortak açıklamayı yapmıştır:

“Bizler, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanları olarak;

Cumhuriyet Halk Partisi Yıldırım İlçe Başkanlığı’nca, İstanbul İl Başkanımız Sayın Canan Kaftancıoğlu’nun katılımıyla düzenlenen toplantının, planlı-programlı olduğu sonradan anlaşılan çok çirkin bir eylemle sabote edilmesinden büyük üzüntü duyduğumuzu kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz.

İstanbul’da elde edilen büyük seçim zaferinin mimarlarından, Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanımız Sayın Canan Kaftancıoğlu’nun da bulunduğu bir ortamda yaşatılan bu ahlaksız sabotajın, ne yazık ki bir “CHP’li belediye meclis üyesi” tarafından gerçekleştirilmiş olması üzüntümüzü daha da artırmıştır.

CHP Bursa Örgütü, ilçelerde ve daha sonra il bazında danışma kurulu toplantılarıyla üyelerimizin seçim sonrası değerlendirmelerini almıştır. Parti içi toplantılar dizisi içerisinde, Yıldırım’da da ilçe danışma kurulu toplantısı yapılmıştır. Gerek il ve gerekse ilçe danışma kurullarında konuşma, görüşlerini anlatma olanağı bulunmasına karşın tek cümle etmemiş bu kişi ve beraberindekilerin, basının yoğun ilgi göstereceği çok tabi bir toplantıyı bu şekilde sabote ederek, CHP’ye zarar vermeye çalışmasının ne anlama geldiğini kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

Sorumluların derhal tespit edilerek partimiz disiplin kurullarına sevki, bu kişilerin ve varsa azmettiricilerinin partimizle sonsuza dek ilişkisinin kesilmesi, partimizin Cumhuriyet Halk Partisi değerleriyle ilgisi bulunmayan bu kişilerden temizlenmesi için gereğinin yapılacağını umuyor ve talep ediyoruz.

Ayrıca, Cumhuriyet Halk Partisi seçmeninin oyuyla belediye Meclisi Üyesi seçilen, ancak Cumhuriyet Halk Partisi değerleriyle zerre kadar ilgisinin olmadığı ortaya çıkan bu şahsı, belediye meclis üyeliğinden istifa etmeye davet ediyoruz.

Bu arada… Barış Manço Kültür Merkezi’nde yapılan toplantının “güvenlik kamerası” görüntülerinin, Yıldırım Belediyesi tarafından basına servis edilmesini büyük bir “siyasi ahlaksızlık” örneği olarak gördüğümüzü de içtenlikle belirtmek istiyoruz. Bu skandal uygulama ile ilgili olarak Yıldırım Belediyesi’nin ve Belediye Başkanı Oktay Yılmaz’ın yapacağı açıklamayı merakla bekliyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur…”

Share
286 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?