logo

ZABITADAN OKUL VE ÇEVRESİNDEKİ İŞYERLERİNE DENETİM

Kestel Belediyesi Zabıta Müdürlüğü 2016/2017 eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte, okul kantinleri ile okul çevrelerinde gıda satışı yapan işyerlerine sıkı denetim uyguluyor. Zabıta ekipleri okul kantinlerinde çalışan personellerin hijyen kurallarına uygunlukları ile gıda maddelerinin standartlara uygunluklarını denetliyor.
Kestel Belediyesi, öğrencilerin sağlığı açısından büyük önem arz eden okul kantinleri ve çevre işyerlerine denetleme yaptı. Zabıta Müdürlüğü ekiplerince okul kantinlerine yönelik gerçekleştirilen denetimlerde, kantinlerin ilgili kanun ve yönetmeliklere uygunluğu, genel hijyeni ve çalışma şartlarına bakıldı. Denetimlerde ayrıca okul kantinlerinin çalışma ruhsatları, çalışanların hijyen belgesi, kantinlerde satılması yasak ürünler, satılan ürünlerin son kullanma tarihleri, fiyat etiketleri kontrol edildi.
Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Okul önlerindeki öğrencilerin uğrak yeri olan pastane, kafeterya ve simitçilerle birlikte, okul önlerindeki seyyar satıcıları da sıkı bir şekilde denetledi. Rutin olarak gerçekleştirilen denetimler okulların açılmasıyla birlikte daha da yoğunlaştırıldı. Öğrencilerin sağlığını tehdit edecek faaliyetlere izin verilmeyeceğini belirten Kestel Belediye Başkanı Yener ACAR, “Geleceğimizin güvencesi ve yarınlarımız olan çocuklarımızın sağlığı bizim için her şeyden önemli. Zabıta ekiplerimiz denetimlerini artırarak devam edecektir. Okul önlerinde Üretim yeri belli olmayan, sağlıksız koşullarda gıda satışı yaparak öğrencilerin sağlığını tehdit eden seyyar satıcılara izin vermediklerini belirten ACAR, Megafonlu araçlarla satış yapan seyyar satıcılar gürültü nedeniyle eğitim öğretimi olumsuz yönde etkilemekte. Bu yüzden başta okul çevreleri olmak üzere tüm Kestel sınırları içerisinde sıkı bir denetim gerçekleştiriyoruz. Amacımız vatandaşımızın huzur, esenlik ve sağlığını sağlayıp korumaktır.” dedi.

Share
240 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+5 = ?