logo

Zeynel ÜNGÖR, CHP Kestel İlçe Başkanlığına Adaylığını Açıkladı

Geçtiğimiz hafta, Cumhuriyet halk Partisi Kestel İlçe Başakanlığına adaylığını Açıklayan Hatice DOĞAN’ın ardından bu hafta da, CHP İl başkan yardımcısı Zeynel ÜNGÖR, parti binasında, CHP Kestel ilçe başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

     İlçe Başkanı Onur Ayva, “Biz, her adayımıza olduğu gibi bu adayımızında açıklamasında yanında bulunmayacağız. Yönetim kurulumuz olarak tarafsızlığımızı sonuna kadar koruyoruz. Bizim de bir oyumuz var, vakti zamanı geldiğinde bizde oyumuzu kullanacağız. Ben ve yönetim kurulumuz olmak üzere her iki adaya da başarılar diliyorum” dedi.

     İl başkanı Hüseyin Akkuş ve eski milletvekili İlhan Demiröz’ün de bulunduğu adaylık açıklamasında söz alan Akkuş, “Biz il yönetimi olarak, hiçbir adayın adaylık açıklamasında yanında yer almadık. Ama, bu durum biraz farklı. Çünkü, Zeynel Üngör bizim il yönetimimizde bu nedenle bu açıklamaya katılmamak olmazdı. Kendisine başarılar diliyorum” dedi.

     Daha sonra söz alan CHP İlçe başkan adayı Zeynel Üngör ise, “Kimseyi ötekileştirmeden birlik ve beraberlik içerisinde bir anlayış ile hareket edeceğiz. CHP olarak hedefimiz yerelden başlayarak iktidar olmak ve önümüzdeki seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisinin bayrağını kaleye dikmektir. İlçe başkanlığı yaptığım dönemi hiç unutamam, 600 oy ile seçimi kaybettik. Ama, ben inanıyorum ki, bu kez bir daha söylüyorum önümüzdeki seçimde Kestel Kalesine bayrağı dikeceğiz. Ülkede uzunca zamandır iktidar değiliz. Ezilen, dövülen, haksızlığa uğrayan, işsiz kalan, yoksul kalan bizleriz. Hep birlikte özgür, mutlu bir Türkiye ve Kestel kurmak bizlerin elinde. Hepimiz karanlığın içindeyiz, hepimiz tünelin ucunda ışık görmek, ışığı yaratmak için çırpınıyoruz. 31 Mart yerel seçimler rüzgarını hiç unutmayalım istiyorum. Halkımızın umudu CHP’dir. Bu umudu örgütlü ve sağlıklı bir çalışma ile büyütebilir ve bu ülkeyi yönetebiliriz. Biz gayet iyi biliyoruz ki, bir tarafta korkunç şaşalı bir yaşam, öteki tarafta işsizlik, yolsuzluk, adalet ve eğitim sistemiyle mücadele eden insanlarımız var. Yıllardır muhalefet olmanın etkisiyle örgüt olarak çok hırpalandığımız yorulduğumuzu biliyorum. Önce kendi içimizdeki sorunları çözmek ve birbirimize güvenmek ihtiyacı olduğumuzu hissediyorum. Bu memlekette iktidar olup, insanımıza vaat ettiğimiz demokrasiyi eksiksiz uygulamak zorundayız.

     CHP Kestel ilçe kongremizin, partimiz ve ülkemiz için bir fırsat olduğunu düşünüyor ve bu duygu düşüncelerle ortak akılla sorunların üstesinden geleceğimizi bilerek aday oldum. Kestel’de birlik ve beraberliği sağlamak ortak akıl ve hep birlikte kimseyi ötekileştirmeden kucaklayarak yolumuza devam edeceğiz. Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyor, Kestel’imize kongremizin hayırlı olmasını diliyorum.” Dedi.

Share
2234 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+3 = ?