logo

4 gün sokağa çıkma yasağı uygulanacak

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan video konferans yoluyla yapılan kabine toplantısının ardından açıklama yaptı. Erdoğan 22 Nisan geceyarısından 26 Nisan Pazar gecesine dek 31 ilde sokağa çıkma yasağı uygulanacağını duyurdu.

Erdoğan haftasonları sokağa çıkma yasağı uygulamalarının da devam edeceğini açıkladı.

Konuşmasında CHP’li belediyeleri hedef alan Erdoğan “CHP’li belediyelerin salgınla mücadele kurallarını hiçe sayarak giriştikleri şov yapmaktır. Bu tür teşebbüsler özellikle FETÖ, PKK gibi örgütler tarafından denenmiştir” diye konuştu.

Erdoğan’ın açıklamasından öne çıkanlar şöyle:

– “Kabinemizin 28. toplantısını tamamladık. Ana gündem maddemiz koronavirüs salgını ile yapacağımız ve yaptığımız çalışmalardır. Suriye, Libya başta olmak üzere güvenlik konularımızla ilgili değerlendirmelerde bulunduk.”

– “Salgınla ilgili mücadelemizi fırsata çevirmek isteyen Suriye rejiminin saldırganlığını artırdığını görüyoruz. Ateşkesi ve mutabakatın şartlarını ihlal eden rejim bunun bedelini ödeyecektir. Provokatif eylemler düzenleyen karanlık örgütlere müsamaha göstermeyeceğiz.”

– “Türkiye Akdeniz’deki tüm oyunları da bozmayı sürdürecektir. Sığınmacılara karşı insanlık dışı tavırlarını sürdüren ülkelerin hukuksuz eylemlerinden vazgeçmelerini bekliyoruz. Meşru Libya hükümetinin sahada kazandığı başarılar da darbeci Hafter’in gerçek yüzünü ortaya çıkarmaktadır.”

– Türkiye koronavirüsle mücadelesini 4 ana başlık etrafında gerçekleştirmektedir.

– “İnsanlarımız arasındaki fiziki mesafeyi sağlamak, okulların ve 211 bin işletmenin tatil edilmesi, şehirlerarası yolculuğun ve sokağa çıkma kısıtlanması bu amaçlara yöneliktir. Hamdolsun hasta yatağı, yoğun bakım yatağı, solunum cihazı gibi her alanda çok iyi seviyedeyiz.”

– “Gıda ve temizlik gibi temel hizmet alanlarında üretimin aksamamasıdır. Bu konuda da sıkıntımız bulunmuyor. Ülkemizin hiçbir yerinde herhangi bir ürünün eksikliği, yokluğu sözkonusu değildir. Polisimiz, bekçimiz, jandarmamız kamu düzenin sağlanması yanında Vefa Sosyal Destek gruplarına katkı vererek fedakârca görevlerini yürütüyor.”

– “Bugüne kadar 3 milyonu aşkın vatandaşımıza destek verilmiştir. Kolonya ve maske dağıtımı yapılmıştır. Salgının başladığı günden beri ülkemizde kayda değer bir kamu düzeni sorunu yaşanmadı.”

Share
6235 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+1 = ?