logo

CHP İl Başkanı Özkan açıkladı, CHP’li belediyelerden toplam 231 TIR malzeme gönderildi

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve Hatay, Gaziantep, Adana, Osmaniye, Diyarbakır, Malatya ve Şanlıurfa başta olmak üzere birçok ilde hissedilen deprem sonrası bölgeye ulaştırılmak üzere başlatılan kampanyalar sonunda Bursa’dan da Nilüfer, Gemlik ve Mudanya belediyeleri bölgeye 231 TIR yardım malzemesi gönderdi.

CHP Bursa İl Başkanı Turgut Özkan, depremin CHP ilçe örgütlerinin yanı sıra 6’lı masa partilerinin de desteğiyle gerçekleşen kampanyaya Bursalıların gösterdiği duyarlılık ve dayanışmaya bir kez daha teşekkür etti. Özkan, battaniyeden gıdaya, bebek bezinden ayakkabıya kadar bütün malzemelerin zamanla yarışılarak bölgeye ulaştırıldığını vurgularken, Gemlik Belediyesi’nin İskenderun’a aşevi kurduğunu, Nilüfer Belediyesi’nin koordinasyonunda depremzedelerin Bursa’da barınabilmeleri için “Evim Evin Olsun” sloganıyla başlatılan çalışmanın da sürdüğünü kaydetti.

NİLÜFER BELEDİYESİ HATAY’A AŞEVİ İÇİN HAREKETE GEÇTİ

Nilüfer Belediyesi’nin deprem haber alınır alınmaz başlattığı çalışmalar sonunda bölgeye gönderilen yardım TIR’ı 193’e yükseldi. Bu malzeme içerisinde 20 TIR ısıtıcı/soba, 38 TIR battaniye, 2 TIR seyyar tuvalet de bulunuyor. İş makinesi olarak 2 ekskovatör, 2 kamyon, 28 jeneratör, 2 ambulans bölgeye gönderildi. Nilüfer Belediyesi’nin Hatay’da kuracağı aşevi ve çadırkent için 6 aşçı ile kaynakçı, elektrikçi ve su tesisatçısının da aralarında bulunduğu teknik ekip yola çıktı.

Ayrıca; 53 kişilik arama kurtarma ekibi, 9 kişilik sağlık ekibi, 80 saha personeli, 10 şoför ve 5 kişilik paramedik personel deprem bölgesinde görevlendirildi.

GEMLİK BELEDİYESİ İSKENDERUN’A KONTEYNER KENT

Gemlik Belediyesi ise 32 TIR, 2 kamyon, 1 kamyonet yardım malzemesi gönderdi. Belediye’nin temin ettiği 1.100 battaniye de ayrıca gönderildi. Gemlik Belediyesi’nin 24 kişilik Arama Kurtarma Birimi bölgede çalışmalarını sürdürürken, iş makinesi olarak 2 ekskavatör, 1 loder ve 1 Jcb Gaziantep’te işbaşında bulunuyor.

Gemlik Belediyesi ayrıca İskenderun’da 5 bin kişilik 3 öğün yemek çıkaran Aşevini faaliyete geçirdi. Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası’nın öncülüğünde Gemlikli sanayiciler tarafından bağışlanan ve 100 konteyner evden oluşan, içerisinde 1.500 yurttaşımızın barınabileceği ‘Gemlikkent’ kurmak üzere İskenderun’a gitti. Konteyner ev sayısının 300’e çıkarılması planlanıyor.

MUDANYA ARAMA KURTARMA BİRİMİ BÖLGEDE

Mudanya Belediyesi’nin 16 kişilik Arama Kurtarma Birimi ve 62 gönülLü belediye personeli halen deprem bölgesinde faaliyetini sürdürüyor. Toplam 6 TIR yardım malzemesi de bölgeye gönderildi.

Share
216 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+5 = ?