logo

CHP’DEN ÜRETİCİYE İMECE USULÜ DESTEK

CHP Bursa İl Başkanı İsmet Karaca, Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Karacabey İlçe Başkanı Gönül Avil ve İl-İlçe Yönetim Kurulu üyeleri tarımsal üretim maliyetlerinin arttığı salgın döneminde mevsimlik işçi bulamayan Karacabey Akçasusurluk köyünden Kani Bozan adlı çiftçinin zaman aşımına uğramadan domates dikimine yardımcı oldular.

Bursa İl Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Can Yılmaz ile İl kadın Kolları Başkanı Aysel Okumuş’un da eşlik ettiği CHP Bursa İl Başkanı İsmet Karaca, Karacabeyli çiftçinin mevsimlik işçi bulamadığından yakınması üzerine kendisine destek olmak için imece başlattıkları vurgulayarak, “Geleneğimizde her dönem var olan dayanışma ve imece kültürünü yaşatmaya ve tarımsal üretimde sıkıntı yaşanmaması için çiftçilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

“TÜRKİYE KENDİ KENDİNE YETEN 7 ÜLKEDEN BİRİYDİ”

CHP Bursa İl Başkanı İsmet Karaca, Covid-19 salgını nedeniyle toprağın-tarımın ülke için taşıdığı önemin bir kez daha ortaya çıktığını vurgulayarak, “Biz Türkiye’nin tarımda kendi kendine yeten 7 ülkeden biri olmasıyla övünen bir nesilde yetiştik. Geride kalan 18 yıllık AKP iktidarı döneminde tarımın nasıl üvey evlat yapıldığı, üretimin nasıl zorlaştığını gördük” dedi.

CHP İl Başkanlığına ulaşan üreticinin mevsimlik işçi bulamamasından yakınması üzerine imece geleneğini yaşatmak üzere harekete geçildiğini belirten Karaca şunları söyledi:

“CHP’liler olarak, milletvekilimiz, ilçe örgütümüz, kadın ve gençlik kollarımız geçmişimizde olan imece kültürüyle, köylümüzün domates dikimine yardım ediyoruz. Bu dönem toplumsal dayanışmanın öne çıktığı bir dönemdeyiz. Tüm örgütlerimizi köylümüzle dayanışmaya davet ediyoruz. CHP olarak her şart altında üreticiye destek vereceğiz.”

Share
5737 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+10 = ?