logo

Değerleri kaybetmeyelim, sahip çıkalım…

rmzn
22-05-1958 Bursa Kestel Doğumlu.1890 Yılında Bulgaristan’ın Filibe Kentine Bağlı Üstina Kasabasından Kestel’e Gelip Yerleşmiş. İlk Okulu Kestel Cumhuriyet İlk Okulu, Orta Öğretimi ise Bursa Erkek Lisesinde Tamamlayıp, 1974 Yılında Bugünkü Mesleğim Olan Torna Tesfiye Ve Makina İmalatçılığına Başlamış.
1989-1991 Bursam Derneği Başkanlığı
1995-2005 Yıllarında Bursa’da Faaliyet Gösteren ve Makina İmalatı yapan 20 Firmanın Ortaklığı İle Kurulan Bursa Ve Türkiye’nin İlk Sektörel Dış Tic. Şirketi Marmara Mak. Dış Tic.Aş.Kurucusu Ve Yönt. Krl. Başkanlığı.
2001-2005 Bursa Tic.San.Odası Meclis Üyeliği Ve Başkanlık Divanı Üyeliği
2004 Yılında Bursa’da Ve Türkiye’de İlk Üretim İlk İhracat Sahibi Ödülü.
2002-2004 Kestel Spor Kulübü Başkanlığı (Bursa Şampiyonluğu Ve 3. Lige Çıktığımız Dönem.)
2003-2004 Amatör Spor Kulüpleri Fed.Yönt. Krl.Üyeliği
2004-2009 Kestel Belediyesi CHP Belediye Meclis Üyeliği ve Çevre Komisyonu Başkanlığı
2012 Kestel Atatürkçü Düşünce Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği

Üstte yazılı olan bilgilerin kime ait olduğunu merak ediyorsunuz, haklı olarak. Kestelspor’u başkanlığı döneminde 3. Lige taşıyan, geçen dönemin CHP belediye meclis üyesi ve yönetim kurulu üyesi Osman Fahri Ünal’a ait. Kendisinin Facebook profiline girip benim yaptığım gibi hepiniz bu bilgilere ulaşabilirsiniz.
Gazetemizde de uzun zamandır yazılar yazan, hepimizin dürüstlüğü, yardımseverliği ve şeffaflığı ile tanıdığımız bir isimdir.
CHP’den belediye başkanlığı için aday olacağını söylemişti bir süre önce. Bunu ilçemizde bir çok kişi ile paylaşıp, görüşlerini aldığını biliyorum. CHP de adaylık için belirlenen son gün olan 31 Temmuz’a kadar adaylığını açıklamadı. Şimdi bu süre 2 Eylül tarihine kadar uzatıldı.
Neden aday olmadığını ve neler düşündüğünü sorduğumda, öncelikle Kestel’de fikrini aldığı herkesin bu kararı alması nedeniyle çok mutlu olduğunu ve kendisine destek olduklarını söyledi.
Biraz kırgın olduğu gözlerden kaçmayan Osman Fahri Ünal, sözlerine şu şekilde devam ediyor. “Bir taraftan Kestel’in kurucusu bir ailenin üyesi olmam, ayrıca Bulgaristan göçmeni olmam nedeniyle ve ilçemizde yaşayan her kökenden insanlarla olan yakın ilişkilerim sebebiyle aday olmamı destekleyen onlarca telefon aldım, bu da beni çok mutlu etti.
Beni üzen ve adaylığım konusunda sorun yaşamama neden olan şey ise partimizin ilçe başkanının aday olabilecek bir arkadaşımız ile ilgili “benim adayım şu kişidir, bir tane oyum var, bu oyum da o kişiyedir” gibi talihsiz açıklamalarda bulunmasıdır. Bu açıklama aday olmuş veya olabilecek diğer kişilere karşı yapılmış ciddi bir saygısızlıktır.
Hangi siyasi partiden olursa olsun, ilçe başkanı ve yöneticileri, bu gibi zamanlarda tüm adaylara eşit mesafede olmalıdır ve asla taraf olmamalıdırlar. Yıllardır partimizin her kademesinde hizmet vermiş biri olarak bu açıklamanın beni çok üzdüğünü belirtmeliyim. Bu nedenle de adaylığımı açıklamadım ve bir süre daha bekleyip kararımı vereceğim” derken, burada kaybedenin aslında, Osman Fahri Ünal değil de, CHP’nin olduğu kesin bir gerçektir.
Toplumun her kesiminde, sevilen sayılan bir kişilik olan Osman ağabeyimizin seçimler arefesin de, bu konuda kalbinin kırgın olduğunu görmek, onu olduğu o kadar bizleri de üzmüştür.
Bu tür değerleri, kazanmak yerine kaybetmeyi ilke edinmiş olan siyasi partiler, her zaman kaybetmeye ve iddiadan uzak olmaya mecburdurlar. Zaten bunun en basit örneğini de önümüzdeki dönemlerde göreceğimizden kuşkumuz yoktur.

Share
101 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+3 = ?