logo

EBA DESTEK NOKTALARININ TANITIMI YAPILDI

Eğitimin uzaktan yapıldığı salgın süresince evinde bilgisayar ve internet erişimi bulunmayan öğrencilerin EBA’ya erişimini sağlamak için yurt genelindeki okul ve kurumlarda EBA Destek Noktası alanları oluşturuldu.

EBA Destek Noktaları Tanıtım Programı, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un katılımıyla canlı bağlantılarla 81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirildi.  Eş zamanlı tanıtım kapsamında Bursa’da da Demirtaş İsmail Hakkı Bursevi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde bir program düzenlendi.  Programa katılan ve Bakan Selçuk’u öğrencilerle birlikte izleyen Dülger, öğrencilerin EBA Destek Noktasındaki ders heyecanına ortak oldu.

EBA Destek Noktalarından bilgisayar ve interneti olmayan, uzaktan eğitim erişimine imkânı bulunmayan öğrenciler yaralanacak. Öğrenciler gruplar halinde ve dönüşümlü olarak bu merkezlerden faydalanacak. İlköğretim, ortaöğretim, Halk Eğitim Merkezleri, Bilim Sanat Merkezleri ve bazı kütüphaneler de bu hizmeti öğrencilere sunacak. EBA Destek Noktalarında hijyen şartları sağlaması konusunda hassasiyet gösterilecek. Temas edilen yerler kullanımdan önce ve sonrasında dezenfekte edilecek. Uygun kıyafetli teknik bir öğretmen öğrencilere yardımcı olacak. Aynı anda belirli sayıda öğrenci bu hizmetten yararlanacak. Öğrenciler kendilerine en yakın EBA Destek Noktasını uzaktanegitim.meb.gov.tr adresinden öğrenebilecek.  Bursa’da an itibariyle 526 okulda EBA destek hizmeti verilebiliyor. Bu sayının artırılması yönünde çalışmalar devam ediyor.

Share
1332 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+3 = ?