logo

“Emekli ücretlerine yapılan zamlar bizim için yok hükmündedir”

     4 Ocak 2020 pazartesi günü açıklanan memur emeklisine % 7,33 ve SSK ve Bağ Kur emeklilerine %8,36 yapılan zam bizim için yok hükmündedir.

     “Ocak 2021 için öngörülen yüzdelik oranlarında emekli ücretleri zammı bu bağlamda hiçbir iyileştirme ifade etmemekte; gerçek enflasyonun dahi altında kalmakta, geçtiğimiz temmuz ayında 1500 liranın altında ücret alan emeklilerin yine 1500 liranın üzerinde bir emekli ücreti alamayacaklarını söylemekten ve ancak biz emeklilere “ölün” demekten öteye geçmemektedir.

     İşte bunun için kararlıyız. Sesimizi duyurmak istiyoruz… Biz 13 milyon işçi ve emekçi emeklileri olarak Haklıyız. Sınıf mücadelesinden emekli olmamızı isteyenlere sesleniyoruz.

Disk Emekli Sen olarak taleplerimiz nettir.

– Emeklilikte insan onuruna yarışır ücret almak.

– Emekli ücretlerinin sadece enflasyona endeksli değil; milli gelir artışı da göz önüne alınarak belirlenmesi ve asgari ücretin altında aylık emekli ücreti belirlenmemesi.

– Emekli ücretli arasındaki farklılıkların giderilmesi için acilen bir intibak yasasının hayata geçirilmesi .

– Emeklilikte yaşa takılanlar adı altında yaratılan sorunun biran önce eşitlikçi bir biçimde çözüme kavuşturulması

Biz bize reva görülen insanlık dışı zamların karşısında yılgınlığa kapılmadan meşru ve demokratik hak mücadelesini vermeye devam edeceğiz. Disk Emekli Sen örgütlenmeye ve taleplerimizden geri adım atmadan mücadelemizde bayrağı yükseltmeye devam edeceğiz.

Pandemi süresinde 65 yaş için uygulanan sokağa çıkma yasağının gözden geçirilmesini istiyoruz insan hak ve özgürlüklerinin korunarak tedbirler alınmasını talep ediyoruz.

Yaşasın Disk

Yaşasın Emekli-Sen

Yaşasın örgütlü mücadelemiz

Share
3263 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+10 = ?