logo

İYİ PARTİ BURSA İL TEŞKİLATLARI OLAĞAN KONGRE SÜRECİ HAKKINDA BASIN AÇIKLAMASI

İyi Parti il başkanlığında yaklaşan kongre sürecine ilişkin bir basın aşıklaması düzenlendi. Basın açıklamasını İl başkanı Yahya Bahadır yaptı. Bahadır’ın açıklaması aynen şöyle:

Bundan 2 buçuk yıl önce, daralan ve boğulan Türk siyasetine nefes olmaya geliyoruz dedik ve çok şükür olduk. Biz de, “Haksızlık karşısında susanlardan” olsaydık; Biz de, iktidarın hatalarını görmezden gelip, bu uzun ve meşakkatli yola çıkmasaydık; İstanbul, Ankara, Adana, Antalya, Mersin ve daha birçok şehirde bu değişim yaşanabilir miydi? Bugün Türkiye’de 18 yıllık iktidarın değişiminin gerekli olduğu konuşulur muydu? Biz, ülkede korku duvarlarını yıktık. Biz, sönen umutları yeniden alevlendirdik. Kadını erkeği, genci yaşlısı, bu umut sayesinde sandıklara koştu. Milletimiz bu umut sayesinde, şımarık iktidarın kulağını çekti. Biz İYİ Partililer bu umudun mimarlarıyız.

Türkiye tek adam rejimine teslim olmuşken, hukuk rafa kaldırılmış, tepeden inmeci, baskıcı, herkesi korkutup sindirmiş, kimsenin sesini çıkaramadığı, kimsenin insiyatif alamadığı Milyonlarca insanın da bunları iktidardan indiremeyiz anlayışının hakim olduğu bir dönemde, İYİ Parti’nin kuruluşu bir Türkiye’nin bir umudu haline dönüşmüştü. Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in liderliğinde, İYİ Parti kadroları olarak da Türkiye’nin makûs kaderini değiştirmeye hep beraber talip olduk.

İYİ Parti’nin kurulmasında cesaret vardır, vatan sevgisi vardır, adil, güçlü ve kalkınmış çağdaş bir Türkiye hedefi vardır. Herkesin sindiği ve umudun kaybolduğu bir dönemde korku duvarlarını yıkarak, insiyatif alan Bursa’da ki değerli kurucularımıza ve emek veren dava arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bir ülkenin geleceğini bir kişiye teslim etmek, binlerce yıllık tarih sürecinden gelen bu büyük millete ve yüzyıllık demokratik parlamenter Cumhuriyet deneyimimize yakışır bir durum değildir.

İYİ Parti, Türkiye’de yeni ve iyi bir geleceğin öncüsü oldu. Ankara’da ki 1. Olağan kurultayımızda 100 bini aşkın vatansever toplandı. Bunu gören iktidar panikleyerek daha yeni kurulmuş olan İYİ Parti’yi denklem dışına atabilmek için 15 gün sonra baskın seçim kararı alarak erken seçime gitti. Seçimlere sokmamak üzere kurulu o planı, milletimiz elinin tersi ile itti. 5 Milyon insanın oyu ile 43 milletvekili çıkararak TBMM’de grubu bulunan bir siyasi parti olduk.

Siyaset demek aslında millete hizmet sanatıdır. Bu görevlere talip olanlar ülkesine ve milletine vefa borcunu ödemek için yola çıkmalıdırlar. Biz de milletimize hizmet etmek, bu uğurda partimizi büyütmek, yerelde ve genelde etkili siyaset üretebilmek için hizmete talip olduk.

Bursa İl Başkanı olarak görevlendirmemden sonra yerel seçim sürecinde ve sonrasından bu güne kadar hiçbir sorumluluktan kaçmadık. Göreve geldiğimizden itibaren üye kayıtlarını kısa bir sürede 2 bin  olan üye sayısını 7 kat arttırarak 14 bin civarına ulaştırarak parti teşkilatlarımız içerisinde önemli bir başarı ortaya koyduk. Mahalle teşkilatlarımızı da kurarak teşkilatlanmamızın en temel taşlarını da tamamlamış olduk.


            İYİ Parti Bursa İl Başkanlığı olarak 2. Olağan kongre sürecimizi Ocak ayı itibari ile başlatmış bulunmaktayız. 19 Ocak’ta 9 ilçemizde yapılacak olan ilçe delege seçimleri ile birlikte kongre sürecimiz başlayacak. Çarşaf Liste usulü ve tüm üyelerimizin aday olabileceği demokratik, şeffaf bir demokrasi şöleni içerisinde seçim sürecini hep beraber yaşayacağız. İlçe Delege seçimlerinin tamamlanmasının hemen ardından ilçe kongrelerimiz Şubat ayı 2. Haftasında başlayıp Mart ayı 2. Haftası ile sona erecek. Nisan veya Mayıs ayı içinde il başkanlığı seçimini yapmayı planlıyoruz.

C:\Users\Funda\Desktop\logo yeni.jpg


            Yapacağımız seçimlerde partimize üye olan herkes özgürce aday olabilir. Her bir üyemizin partiyi yönetebilecek kapasite ve donanıma sahip olduğuna inanıyoruz. Bu kongre süreci ile teşkilatlarımız, atanmış değil, seçilmiş kadrolarla daha da güçlenerek, partimizi iktidara taşıyacak teşkilatlarını oluşturmuş hale gelecektir. Kaybedenin olmayacağı, yerelde ve genelde İYİ Parti’nin kazanacağı bir kongre süreci yaşayacağız.

Değerli Basın Mensuplarımız, Kıymetli Bursalı Hemşerilerim;

Milliyetçilere, muhafazakârlara, demokratlara, cumhuriyetçilere, vatanseverlere velhasıl yüreği Türkiye için atan toplumun farklı birçok kesimine kapımız ardına kadar açıktır. Ama elbette kırmızı çizgilerimiz de vardır. İYİ Parti; PKK, FETÖ ve benzeri bölücü, yıkıcı ve ayrılıkçı terör ve ihanet çetelerinin ilk günden bu yana karşısındadır. Bu ülkede Ak Partinin yanlışlarına dur diyecek ve bu karanlık günlerden ülkeyi kurtaracak bir parti varsa, o parti İYİ Parti’dir.

Share
2781 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+7 = ?